Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem féltek a pénztelenségtől?

Nem féltek a pénztelenségtől?

Figyelt kérdés

Én nagyon félek attól, hogy pénz nélkül maradok. Azért is, mert a családomnak nincsen megtakarítása, és tudom hogy még egy 2000 ft-os telefonszámlát sem fizetnének ki helyettem, pedig megtehetnék, de előbb kéne eladnom még a tv-met is, mert nem támogatnánk egy ft-tal sem.


Nem féltek hogy pénz nélkül maradtok?

Pl elveszítitek az állásotokat?


Én mindig is a megtakarításomból éltem. Amikor pedig dolgoztam minél többet megtakarítottam, hogy ha több hónapig nem lenne munkám, legyen pénzem, mert tudom hogy nem számíthatok senkire! De így nagyon rossz élni!! Még egy strandra sem merek normálisan elmenni, hogy ne azon gondolkozzak hogy mi van ha később az a 3000 ft jól jönne pl kajára?

Egyenlőre se barátom, se munkám, jelenleg szintén a megtakarított pénzemből élek.

Egyszer már jártam úgy, hogy az utolsó 20 ezresemet váltottam fel, és 1 héttel később már el is adtam a nagymamáméktól kapott ballagási pénzből vett aranynyakláncomat, hogy legyen pénzem a számlákra, kajára stb. Nagyon sajnálom a mai napig azt a nyakláncot, de akkor nem igazán volt más választásom.

CSak én vagyok ennyire pesszimista, és félek az élettől? De hát egyedül a nagy világban manapság.. :((



2012. jún. 30. 19:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
88%
Nem, nem vagy egyedül, vagyis csak a magam nevében nyilatkozhatok: én is ilyen "nyúl béla" vagyok. De ezzel nem vagy kisegítve. Szerintem a megoldás csak annyi, hogy olyan párt kell találni, akivel támaszkodhattok egymásra, akivel kölcsönösen támogatjátok egymást nemcsak a jóban, hanem a rosszban is. Csak ez nehéz. nekem csak olyat sikerült, aki még jobban lehúzott, és semmiben sem számíthattam rá, de ő fordítva elvárta. Repült is egy idő után...
2012. jún. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
81%
Aki fél, annak nincs jó kisugárzása, munkát se nagyon kap éppen ezért. Ha félsz, attól nem lesz jobb. Fogadd el a helyzetet, amiben vagy, tudd, mit kell tenned, ha muszáj, vállalj aljamelót is, hiszen tudod, hogy csak átmeneti. Már a saját ügyeiddel való foglalkozás is ad annyi tartást, hogy megtalál a jószerencse. Szóval elkeseredni nem éppen tanácsos.
2012. jún. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
81%
Én nagyon tudok ám félni!A pénztelenségtől is kicsit,de inkább attól hogy a szüleimnek(egyiknek)lesz-e munkája,visszakapja-e a régit,stb.
2012. jún. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
89%
Teljesen jogos az aggodalmad. Egyedül nagyon nehéz. érzelmileg és anyagiag egyaránt. Ma senki nincs biztonságba ebben az országban. Egyre lejjebb és lejjeb süllyedünk. Nekem jelenleg nincsenek félelmeim az anyagi biztonságot tekintve /vannak tartalékaink/, de együttérzek mindenkivel, ai máról-hónapra él; él, hogy elveszíti a munkahelyét. Egyre több lyen okból a pesszimista, elkeseredett ember, akinek nincs reménye a jövőbe.
2012. jún. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
94%

Én azóta nem félek, mióta voltam mélyponton. Se állás, se lakás.


De megtanultam ,hogy ahol egy ajtó bezárul, egy másik kinyílik. És nem félek. Mert tudom, hogy hol keresni az ajtót.

2012. jún. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
81%

De igen,félek. Van párom,de ugyanúgy bajba lennénk ha csak az egyikünk bármilyen okból elveszíti az állását.

De élni kell,nem lehet nap mint nap ezen kattogni.

2012. jún. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
50%
Minden vágyam, hogy nyaraljak egy jót vagy fitneszterembe járhassak néha, vagy gyönyörű ruhákra a turisok helyett, de inkább spórolok, régebben szórtam a pénzt, most meg mint egy aszkéta úgy élek. Nem merek elkezdeni költeni egy kicsit sem mert tudom mi lesz a vége...szórás..Viszont én azok közé tartozom, aki inkább szegény minthogy támogassák. Sokan menőznek azzal hogy a szülei vesznek neki autót, házat, intéznek állást...sosem hagynám...mindent magamtól akarok!
2012. jún. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 ĐĐĐĐĐĐĐĐĐĐĐ válasza:
41%
ha nincs pénzed akkor hitelezni kell a boltból ;)
2012. jún. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
32%

nem félek. mindig bízom magamban, és sokat teszek azért, h legyen pénzem.

ha kell, akkor az első melót elvállalom, ami szembe jön, legyen akár takarítás, borítékolás, telefonos munka.

a családom megtanított spórolni, beosztani a pénzt.

nem érzem égőnek, h turis cuccokban járok, inkább jókat röhögök azokon, akik képesek 10 ezreket eltolni egy farmerra, amit én a turiban megveszek 1000ért :) normális cuccaim vannak, utánanézek, hogy hol lehet olcsón megkapni a jó dolgokat.


minden hónapban félreteszek egy kisebb összeget, hamarosan tudok venni egy autót is, ha minden jól megy.

lakásra már szerencsére nincs gondom, hála a nagyszüleimnek.

a párom nagyszerű ember, amiben tud, segít, és én is neki, a saját lehetőségeinkhez és képességeinkhez mérten.


ismerek olyanokat, akik kevesebb pénzből élnek mint én, néha persze megborulnak rajta, de nem a panasz dől belőlük folyamatosan, hanem mennek hosteskedni, szórólapozni, pincérkedni.

2012. jún. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Nekünk elég nagy a család, és összetartunk (testvérek, unokatestvérek). Ha bármelyikünk elveszítené a munkáját, eltartanák a többiek, amíg nem talál újra valamit.
2012. jún. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!