Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem féltek a pénztelenségtől?

Nem féltek a pénztelenségtől?

Figyelt kérdés

Én nagyon félek attól, hogy pénz nélkül maradok. Azért is, mert a családomnak nincsen megtakarítása, és tudom hogy még egy 2000 ft-os telefonszámlát sem fizetnének ki helyettem, pedig megtehetnék, de előbb kéne eladnom még a tv-met is, mert nem támogatnánk egy ft-tal sem.


Nem féltek hogy pénz nélkül maradtok?

Pl elveszítitek az állásotokat?


Én mindig is a megtakarításomból éltem. Amikor pedig dolgoztam minél többet megtakarítottam, hogy ha több hónapig nem lenne munkám, legyen pénzem, mert tudom hogy nem számíthatok senkire! De így nagyon rossz élni!! Még egy strandra sem merek normálisan elmenni, hogy ne azon gondolkozzak hogy mi van ha később az a 3000 ft jól jönne pl kajára?

Egyenlőre se barátom, se munkám, jelenleg szintén a megtakarított pénzemből élek.

Egyszer már jártam úgy, hogy az utolsó 20 ezresemet váltottam fel, és 1 héttel később már el is adtam a nagymamáméktól kapott ballagási pénzből vett aranynyakláncomat, hogy legyen pénzem a számlákra, kajára stb. Nagyon sajnálom a mai napig azt a nyakláncot, de akkor nem igazán volt más választásom.

CSak én vagyok ennyire pesszimista, és félek az élettől? De hát egyedül a nagy világban manapság.. :((



2012. jún. 30. 19:17
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
én is így vagyok, már a letett pénzemhez nyúltam, pedig ezelőtt is volt mikor 14 hónapig nem volt melóm, de akkor kihúztam nyögve a segélyből, de már nem kínzom magam. most sem költekezek de kúrrrva szar, hogy amit lassanként gyűjtessz azt éled felfele, mikor abból házat terveztél idővel.... hát egy szóval DE!!!!! FÉLEK!!!
2012. jún. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
én belém is belém költözött egy ilyen félelem. főleg ha hitelt kell fizetni, gondolj bele! a ház ami az enyém, elveszthetem! Most fizetjük a sajátunkat, az anyámét, mert nyugdíjba megy, és még egy folyószámla hitelt is, mert már nem utalással kapom a fizut. Ez egyre gázabb. És igen, én is még egy strandra is alig merek kimenni. Nem tudom mikor jön el egy idő, hogy vége, nem tudjuk többé fizetni az adósságot. Nem ezt terveztem fiatal éveimre, szintem minden kilátástalan előttünk. Haladni előre? Ilyenekről már nem is álmodom, inkább remélem, hogy valahogy megúszom ezt a pár évet pl olyan traumáktól, mint elveszteni a házam stb. Dolgozunk mint egy állat, és semmi haladás, csak a túlórák mindig, és az adósság fizetése. Könnyen beszél az aki alá alátoltak egy házat egy autót! Az persze hogy el tud menni nyaralni, és nem kell rettegnie attól hogy elveszti a munkahelyét. De így? ez néha őrjítően félelmetes. :(
2012. jún. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
53%
DE igen,manapság az vagy amennyi pénzed van,de szeencséd,hoy nő vagy legalább találhatsz párt,nincstelen férfi az bezzeg egy lúzer lenne.
2012. jún. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
De én is félek,és az a legsz.....abb hogy dolgozunk minde2en és még szülőkkel kell hogy lakjunk,mi segítjük őket de ők minket nem tudnának.És dolgozounk mint az állat kis pénzért,ami ló...szt sem ér.
2012. júl. 1. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Szerintem amúgy, és cáfoljatok meg, de pl jobban járna sok ember ha úgy lenne mint jópáran. Most figyeljetek: van egy huszonéves fiatal pár teszem fel gyerekük lesz, egyből szaladnak belefele saját családi házba, mikor semmi olyan biztos jövedelmük nincs amire építhetnének, bíznak a hátszálbe, meg a szerencsébe, utána meg szídják az államot, és a melóhelyet, hogy szalagmunkáért mért nem adnak nekik 500 ezreket. Azért a realitásnak kéne inkább játszania ilyenkor, nem pedig mást hibáztat sok ember. Nem a kérdező, csak én láttam már ilyet is. Aki jól akar élni úgy, hogy nem a család támogatja, az 1. Tanuljon olyat, ami jó szakma és jól lehet vele keresni, 2. Spóroljon, vagyis ne jácca meg az agyát pick szelettel meg naponta yoghurtal, utána a nyomija meg még egy fara kenyeret sem tud a hó végére megvenni, 3. 4. 5. 6.... rengetek minden egyébként önmegtartóztatás kérdése. Gondolni kell az olyan időkre, amikor ki kellhet majd húzni az ínséges időkben mikor nincs meló ezért amit csak lehet lóvét félretenni amit nem muszály elköltenetek!!!! Várom véleményeteket.
2012. júl. 1. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
ja, és még amit nagyon utálok. Amikor ha valaki már egy jó kocsiba száll befele az lopott biztos meg csalt. Nem biztos!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Lehet, hogy tanult, szakmája lett, és feljutott a ranglétrán és megérdemelten költi magára a pénzt. Miért? Adja annak aki xart nem tett meg ennek érdekében? Már van diákhitel több mint tíz éve, azért találták ki, hogy a szegény se mardjon le. Igaz, a kamat nem kevés, de valamit valamiért. A semmire senki ne várjon több százezres fizetéseket!! Felejtsétek el, mert az aki meg ott van két diplomával és diákhitelekkel teli az meg nem talál sok esetben melót pedig megérdemelné a letett dolgokért, csak sok esetben a tanulatlan idióta, beképzelt rokonka kerül be oda, ahova papírt is kérnek pedig. <--- ez tapasztalat volt. Bocsi, tom ez már másik téma is lehetne, de Rühellem az ilyen patkányokat.
2012. júl. 1. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
15-ös igazad van a spórolással és a pénzszórással kapcsolatban, csak egy idő múlva betelik a pohár, hogy azért dolgozol, hogy állandóan szűkölködj, spórolj, és még egy joghurtot se engedhess meg magadnak??? Ez nagyon sz*r érzés, hogy ilyen életszinvonalra kényszerítenek. Ez nem hibáztatás, ez világos látás, hogy a sok balga embert így ki lehet használni. Más államokban már régen fellázadtak volna ezért, mi meg tűrünk és tűrünk.
2012. júl. 1. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Én tudom hidd el nagyon jól, hogy milyen szűkölködni. :S De azt is világosan kell látni, hogy az állam nem mondhatja azt, a cégeknek, hogy "márpediglen írjatok még egy nullát mindenki fizuja után" mert akkor azok fogják és elmennek ukrajnába vagy kínába, vagy románba, ahol kevesebbe kerül a munkás.
2012. júl. 1. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Az keserít el, hogy a szüleid nem támogatnak semmiben, pedig megtehetnék :(

Undorítónak találom az ilyen embereket.


De gondolj arra, ha majd ők szorulnak rád...akkor mondd nekik hogy sorry....

2012. júl. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
én is nagyon félek ettől, de ha mindentől félek, és csak dolgozok, akkor befásulok, és hiába vagyok "gazdag", ha közben meg begyepesedett vénlány leszek. Azért ilyeneket ne sajnálj, hogy 41 fokban elmész strandra. Ennyi jár.
2012. júl. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!