Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért olyan nehéz elfogadni,...

Miért olyan nehéz elfogadni, ha valaki nem akar gyereket?

Figyelt kérdés
Azon már túlvagyok, hogy érdekeljen az emberek véleménye, csak a mai napig nem értem.
2012. júl. 1. 22:50
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:

Szerencsére a szűk családom abszolút elfogadja ezt, igaz, mást úgysem tehetnének :D

Egyébként nő vagyok.

2012. júl. 1. 22:59
 2/31 anonim ***** válasza:
72%

Mert ez az élet rendje. :)A te szüleid is gyereket vállaltak, különben nem lennél. Az idősebbek ,,önzőnek" is tarthatják azt, aki céltudatosan nem akar gyereket.


Én, mint fiatal úgy gondolom, aki nem akar gyereket vállalni, az ne tegye, még a környezet nyomására se, mert annak semmi értelme, hogy gyereket szül, és megkeseríti a saját és a gyerek életét is. Nem mindenki anyatípus. Van, akit kifejezetten idegesítenek a gyerekek. Én úgy gondolom, hogy egy gyermek értelemet ad az életnek, és Isten ajándékának tekintem őket, én nagyon szeretnék a későbbiekben... Ez viszont nem jelenti azt, hogy mindenkinek egyet kell velem értenie. :)

2012. júl. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
59%

Engem nem érdekel, mindenkinek saját dolga akar-e a biológiailag kódolt dolognak megfelelni vagy nem. Minden faj a földön a szaporodásért küzd, él, az ember is. Kicsit felül emelkedtünk a többi fajon de az alap megmaradt, eévárás, tradíció, kényszer stb. Nem mindenki akar, nem mindenki képes rá s nem mindenki való rá hisz mi már egy egészen bonyolult életet élünk, vagy aki saját akaratból vagy akinél természetes szelektáció része.

Mindenki döntse el maga mit akar, mire áll készen.

Mindenki magából indúl ki de akik ebbe beleszólnak már nem képesek tovább látni annál ami nem róluk szól, szerintük úgy jó ahogy ők csinálják. Nem kell rájuk halgatni.

2012. júl. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
40%

Egyszerű számítás.

Amelyik élőlény lemond az utód gondoskodásáról (többnyire degenerálódás), kihal. Helyébe majd olyan lép be, akiben ez az ösztön megvan.

2012. júl. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
43%
Azért mert ellent mond a természetes fajfenntartási ösztönnek és a hagyományos gondolkodásmódnak. Van aki ezt nem tudja elfogadni. Őszintén szólva én sem értem őket, de nem is érdekel más élete. Döntse el mindenki maga.
2012. júl. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
88%

De a rák is degenerálódás, miért nem hagyjuk akkor a rákosokat a francba? Miért akarjuk gyógyítani? Komolyan kérdezem.


Egyébként nem gondoljátok, hogy evolúciós öngyilkosság tovább szaporodni egy olyan bolygón, ami már alig képes eltartani minket?

2012. júl. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem te fújod föl. Mit érdekel mások véleménye? A kedvesedet tájékoztasd azért egy idő után...de ha ő elfogad így, akkor másnak nincs beleszólása. (igazából még neki sincs...mert ha nem tetszik, akkor nem kell veled lennie.)
2012. júl. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
A háborgás, a sajnálkozás már nem idegesít, de a majd meggondolod még te, az nagyon. Más akarja nekem megmondani, hogy mit fogok akarni. Nevetséges.Engem inkább csak ez idegesít benne. Hogy az én életembe akarnak beleszólni. ha én gyerek nélkül vagyok boldog, akkor miért kell erősködni? Én sem erősködöm velük...áhhh. Mondd inkább, hogy akarsz csak még nem adottak a feltételek,akkor békén hagynak.
2012. júl. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
most nincs párom, de mindig meg szoktam mondani még az elején
2012. júl. 1. 23:36
 10/31 anonim ***** válasza:
79%
Majd akkor leszek apa amikor Marylin Manson!
2012. júl. 1. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!