Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tudnék csinálni? Valami...

Mit tudnék csinálni? Valami jó ötlet? Fiatal anyuka kér segítséget! (Csak normális válaszokat kérek! )

Figyelt kérdés

A rövid történetem:

Terhes maradtam fogamzásgátló mellett(18 éves vagyok a férjem 24.).

Amikor nem jött meg sokszor rágtuk át ezt a témát, ő akkor azt mondta, hogy örülne egy babának és én is azon a véleményen voltam, hogy ha úgy alakul, megtartanám/megtartanánk.

Megcsináltam a tesztet azon a bizonyos napon, + lett. Anyukám nem volt épp a legboldogabb, de támogatott.

A párom majd kiugrott a bőréből, anyósék nagyon nem örültek, apukám szintén nem, de akkor még vele nem tartottam a kapcsolatot(azóta viszont már nagyon jó lett a viszonyunk)..

Mi eldöntöttük, hogy megtartjuk, 2 hét múlva megkérte a kezem, 17 hetes voltam amikor összeházasodtunk. Amíg nem látszott a pocakom imádott, de ahogy elkezdtem hízni, nőtt a pocim úgy érzem teher vagyok a számára.

Amióta viszont megszületett már lassan köszönni sem köszön nekem, de a gyerekkel is alig van. Addig jó apa és férj amíg "dicsekedni kell"(pl. ha megyünk valahová..)

Minden nap sírva alszom el, olyan dolgokat mond nekem, mert ha hozzám szól is csak bántani tud. Akármit csinálok nem jó, ha este vasalok az a baj, ha délelőtt az a baj, ha 10 percet késik a kaja, az a baj(ugye gyerek mellett nem egyszerű)..

Kérdeztem tőle, hogy miért van ez, de szerinte csak hisztis vagyok.

Ha neki kell valami nekem azonnal ugrani kell, sőt, mindenre rá kell bólintanom, de ha én kérek egy nadrágot vagy esetleg egy felsőt akkor sosincs rá keret, de még a fiára sincs.(5 hónapos a fiam, hosszú kismamanadrágba járok!)

Egyszer már összepakoltam, mert már nem bírtam elviselni amiket hozzám vágott, akkor sírva könyörgött, hogy ne hagyjuk el, mert szeret.

Nem tudom mi lenne a jobb megoldás.. Nagyon szeretnék elmenni, de néznem kell a fiamat is aki viszont imádná az apját és érte bármire képes vagyok!

Ha jó napja van kapok egy puszit, de ha nincs akkor úgy beszél velem, mintha a cselédje lennék.

Nem tudom mit kellene tennem. Anyukám külföldön dolgozik, szívem szerint hozzá mennék ki, de a gyerek miatt nem hagyhatom el az országot. Ráadásul félek, hogy ha elválnánk elvennék a fiam, mert ugye nincs jövedelmem, már pedig őt SOHA nem adom!

Valami ötlet?

Tudom, fogok kapni hideget meleget, de azt is tudom, hogy életem legszebb és legjobb "hibája", hogy megszültem a fiam!


2012. júl. 2. 08:51
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
86%

Hát először is, sajnálom hogy ilyen helyzetbe kerültél.

Másodszor....Ha találsz munkát, akkor be kell adnod a picit bölcsödébe, gondolom anyósékhoz nem szívesen adnád,míg dolgozol, hogy aztán a szemedre vessék, hogy te inkább lepasszolod nekik őt. Nagyon sok szülő kényszerül pár hónapos kisbabát bölcsödébe adni! Nagy luxusnak számít az olyan kisbabakor, ahol az óvoda az első igazi közösségbe való bekerülés egy gyermek számára!(manapság.)Márpedig gondolom a 22.500ft-os alanyi jogon megjáró gyes nem elég a baba étkezésére sem...Szóval döntened kell mindenképpen!

Ennyit az anyagiakról....


A legfontosabb dolog szerintem az, hogy valahogy mégis le kell ülnöd komolyan a férjeddel beszélni.1-2 órára valahogy rá kellene bíznod a kicsit az anyósra,esetleg unokatestvérre,nagynénire vagy valakire.Legalább amíg elbeszélgettek.Muszáj határozottan elmondanod a férjednek, hogy ez így nem állapot.Ti megfogadtátok,mikor összeházasodtatok, hogy együtt alakítjátok a jövőtöket és az adandó problémákat közös erővel oldjátok meg. Még nagyon fiatal vagy,nem szabad lenyelni a dolgokat és elfolytani,....

2012. júl. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
80%

Szia!Én azt is átgondolnám a helyedben, hogy mennyire jó ez a gyermekednek.. Írtad, hogy kisfiú..szerinted milyen férfi mintát lát? Szeretnéd, hogy majd ha felnő, azt higgye, ez a normális és ő is így bánjon veled majd később a feleségével és a gyerekével?

Ha ez nem tudjátok megbeszélni, akkor mindenképpen lépned kell valamerre. Hogy merre?Ha válás, akkor keress egy jó ügyvédet, kérj kizárólagos felügyeletet arra tekintettel, hogy az apa nem is törődik a gyerekkel.A többit majd az ügyvéd elmondja (van ingyenes jogsegélyszolgálat is, akár ott is érdeklődhetsz). Ha anyud szívesen fogad, akkor hozzá, ha nem, akkor vannak ideiglenes szállások anyukáknak (ha jól tudom), ott tudsz maradni valameddig.

Ha még szeret a férjed és Te is szereted (nem arról van szó, hogy amiatt, hogy baba van elhanyagoltnak érzi magát és így kompenzál) akkor próbáljatok békülni, ellenkező esetben a fentieket javaslom.

2012. júl. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Már annyiszor leültem vele beszélni, de mindig azt mondta, hogy majd holnap, vagy ha beszéltünk is 10 percnél többet nem és annyi idő alatt is bemagyarázta, hogy az én hibám az egész.

Ha beszélgetek valakivel facebook-on vagy telefonon, amikor alszik a fiam és nincs dolgom akkor közli, hogy biztosan a szeretőm volt, de az nem baj, ha a régi "szexpartnerei" felveszik msn-re....

2012. júl. 2. 11:37
 14/39 anonim ***** válasza:
81%

Undorító egy férjed van. Hagyd el azonnal, mert csak rosszabb lesz. Nem zárnám ki, hogy meg is csal téged egyébként. Ha apukádnál lakhatnál és ő hivatalosan ezt vállalja, akkor neked fogják ítélni a gyereket, főleg ha elmondod a bíróságon, hogy hogy bánik veled a férjed, hogy változott meg a viselkedése. Még jó, hogy meg nem ütött, nehogy az legyen a következő!


Még iszonyú fiatal vagy ahhoz hogy tönkretedd az életed és a fiadét is egy ilyen alak mellett! Költözz el és válj el!

2012. júl. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
54%
Családterápia?
2012. júl. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
89%

Szia!


Én azt tanácsolom neked, hogy első ízben ülj le beszélni a pároddal. Ha nem kompromisszumkész, akkor sajnos veszett fejsze nyele, mert a helyzet bizony változni nem fog, jó irányba meg főképp nem.


Ha ez így marad, akkor én a helyedben pakolnék. Egyszer, amikor a párod nincs otthon, összeszeded a legszükségesebb dolgokat, és lelépsz a nagypapához. Biztosan meg fogja érteni, ahogy mondtad a szüleid is elváltak, ő is átélte ugyanezt. Majd valakivel (lehetőleg egy ff, mondjuk az édesapád) visszamennék később a többi holmimért.


A kisfiad pedig még nagyon pici. Semmit nem fog ebből még észrevenni, ha szeretetben nevelitek fel.


Ezt azért írtam le neked, mert sajnos van egy ismerősöm (bár ez a történet nem törvényszerű!, nem mindenkire igaz) - az ő szülei is elváltak, húzták, halasztották a dolgot, míg a kisfiú ebben nevelkedett fel. Az állandó viták, veszekedések, bántalmazások! alatt ugyan olyanná vált, mint az apuka. Sajnos.


Reméljük a kisfiad egy szerethető, gondoskodó férfivá fog cseperedni. Szerintem ne tedd ki a ti kettőtök vitájának, akkor már az is jobb, ha elváltok, és csak Te neveled fel, az apukának meg 2 hetente megszabják a láthatás jogát. Az miatt meg ne aggódj, a bíróság neked fogja ítélni, főleg hogy van hova mennetek, van biztos anyagi háttér. Lehet időközben az apuka is lelép (általában az ilyen férfiak addig erőszakosak és rámenősek, ha uralkodhatnak valakin, de ha már Te nem lennél vele, talán hagyna nyugodtan és békében élni az életed a fiaddal), így Te meg mehetnél Németo.-ba, anyukád után.


Sok sikert kívánok és bátorság! Csak mindent magabiztosan!

2012. júl. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!

Tegnap előtt este beszélgettünk egy picit, szerinte minden rendben nem nagyon tudott mit hozzáfűzni, de ha hozzá is szólt, csak lehurrogott és én voltam a hibás.

Legalább 15 módon elmagyaráztam a probléma okát, akkor a végén azt mondta, hogy érti(bár szerintem még mindig nem..) és változtat. Ha nem, akkor a házassági évfordulónk után lelépek.

2012. júl. 4. 17:18
 18/39 anonim válasza:
85%
A gyereknek is az a jobb, ha egy boldog, kiegyensúlyozott anyuka van mellette. Az apjával ettől még lehet jó kapcsolata. Költözz apukádhoz, keress munkát, a gyereket senki nem fogja elvenni tőled. Majd találsz egy másik férfit, aki meg is becsül téged. De ne várj sokat, mert az évek gyorsan múlnak!
2012. júl. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
85%
Átolvastam, sok szép választ kaptál, minél picibb a gyerek annál jobb, mert még nem tudja mi az hogy apa, (nem sérül ilyen téren,) addig cselekedj. Fiatalon ne hagyd tönkre tegyen, meg bánnád, van hová menned, a gyereket egy ilyen gondatlan apának soha nem ítélné a bíróság. Nagyon figyelembe veszik a gyerek szellemi fejlődésének meg létét, nyugodt, biztonságos háttér. Később találsz majd aki imádni fog a fiaddal együtt, és elfogad olyannak amilyen vagy, mert ismerni fogod ezek után az igényedet a pár választáskor. Szép, boldog életet kívánok!
2012. júl. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó! Hajnalba eldöntöttem, nem tűrök tovább!

Amikor forgolódott a fiam a kiságyban, futottak ennivalót készíteni neki, mert sajnos tápszeres.

Megkértem a férjem, hogy ha sír, vegye ki és tegye tisztába, de nem tette, feküdt nyugodtan és mondta a gyereknek, hogy "ssssss, mindjárt hoz anya enni."

Mikor beértem az a kép fogadott, hogy a gyerek keresztben a kiságyban, elrúgta magát a rácstól, a kis fejét jól beverve ezzel a rácsba(pont ott nem volt már fejvédő, annyira elmászott fél perc alatt..), majdnem benyomta a kutacsát, apuka meg nyugodtan fekszik...

Annyira mérges voltam, de szerencsére időben érkeztem..

Amikor lecsesztem a drága apukát, közölte, hogy én vagyok a hibás, mert nem vettem ki a gyereket és nem tettem tisztába...

2012. júl. 12. 09:59
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!