Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elmondjam a férjemnek, vagy...

Elmondjam a férjemnek, vagy jobb ha nem tudja?

Figyelt kérdés
A férjem előtt volt egy komoly kapcsolatom,amiből született egy kisbabám. A lányom 4 hónaposan meghalt,ami lelkileg borzasztóan megviselt mindkettőnket,a kapcsolatunknak is vége lett. Mikor megismerkedtem a férjemmel,eleinte nem említettem neki,utána pedig nem mertem elmondani,hogy volt már kisbabám. Tudom jól,hogy rosszul tettem,de évekig tartott mire egyáltalán a képeit megtudtam nézni. Hogyan mondhatnám el 3 év ismeretség után a férjemnek?
2012. júl. 2. 13:21
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Mondd el, mielőtt mástól tudná meg! Tudott a komolyabb kapcsolatodról? Ha igen, nyugodtan mondd el neki, és mutassál róla fényképeket is.
2012. júl. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
76%
Én biztos nagyon mérges lennék, ha ilyen dolgot eltitkolna előlem a PÁROM! Ennyi idő alatt biztosan kellett volna alkalomnak lennie, hogy elmond neki. Másrészt, akkor a sírját nem is látogatod, vagy csak a férjed nem tudja,hogy ki van ott?
2012. júl. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha akartok gyereket akkor igen. Kivéve ha úgy érzed, hogy a terhességed alatt 1x sem jutna eszedbe, hogy mi történt. Mert akkor nem lényeg. De ha eszedbe jutna, és ez valószínűbb, akkor jobb ha még most elmondod.

Elég macerás lesz már ennyi idő után, de mondd el neki, hogy nem tudtál róla beszélni eddig, de úgy érezted, hogy ideje, hogy tudjon róla.

2012. júl. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Tud az előző kapcsolatomról,mert a volt párommal azóta is tartjuk a kapcsolatot.A kislányunk emléke örökre összeköt minket,így békével váltunk el.

Annyira bánt,hogy nem mondtam el hamarabb,hónapok óta ezen rágódom.Úgy érzem,becsaptam a férjem. Sokáig magam előtt is tagadtam az egészet,az esküvőnk óta nyugodtam meg.

Az az igazság,hogy a férjem nem tervezi a kisbabát,úgy van vele,ha jön,akkor jön,ha nem,akkor nem.

Köszönöm szépen a válaszokat,megerősítettetek abban,hogy el kell mondanom. Csak félek attól,hogy úgy értelmezné hogy nem voltam vele őszinte.De ezt a kockázatot vállalnom kell.

2012. júl. 2. 13:47
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
mond el neki:(
2012. júl. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem voltál vele őszinte. De ez sem egészen igaz így, mert nem hazudtál, csak elhallgattál valamit. Kicsit más.

Szerintem biztos megérti, ha elmondod neki, hogy miért nem beszéltél róla eddig. Én biztos úgy kezdeném, hogy először leszögezném miért nem mondtam el eddig, hogy ne az legyen, hogy meghallja miről van szó és kiakadjon még az előtt, hogy el tudnám mondani a hallgatásom okát.

Számomra érthető, van amiről az ember nem tud beszélni. És ez nem is olyan dolog, ami nagyban befolyásolná a kapcsolatot.

2012. júl. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Le kell ülni, és megmondani neki, hogy tartozol egy vallomással. És mondd el, annyira mély és maradandó volt a fájdalom, hogy nem tudtad, hogyan kezdj neki az elmondásnak.

És tudod, hogy sok idő telt el, de úgy érzed, nem élhettek le egy életet úgy, hogy nem mondod el. Most jött el a pillanat, amikor lelkileg felkészültél erre.


Ha igazi, mély, komoly szeretet-szerelem köt benneteket egymáshoz, akkor ebben nincs semmi, ami megingathatná azt.

2012. júl. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
68%
Fájni fog neki, hogy eddig nem mondtad el, de meg fogja érteni. Inkább az lesz a rossz, hogy nem osztozhatott a fájdalmadban, hanem egyedül kellett cipelni ezt a terhet. Ha valaha is lesz közös gyereketek, mindenképpen mondd el, mert úgyis rajta lesz az orvosi papírjaidon, hogy "előzmény: egy koraszülött lánygyermek" vagy ilyesmi.
2012. júl. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
78%
Elmondtad? Mi lett?
2012. júl. 13. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
61%
En is haragudnek rad mert hazudtal! Ilyen dolgot nem lehet eltitkolni, plane ha mar eskuvorol van szo.
2012. júl. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!