Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » "Barátnőm" állandó beszéd...

"Barátnőm" állandó beszéd témája a párom?!

Figyelt kérdés

Közös munkahely kapcsán jóba lettem egy nővel. Barátnőnek nem mondanám, de szimpatikusak voltunk egymásnak és jóba lettünk. Már akkor éreztem, hogy nagyon tapadós és levakarhatatlan a csaj, nagyon kíváncsi is és jobb lesz vigyázni a barátkozással. Válságba van a kapcsolata, amit nagyrészt saját magának köszönhet. Ugyanis rátelepszik és megfojtja a barátját, aki legszívesebben már menekülne abból a kapcsolatból. Én végig tartottam benne a lelket, elmondtam ezerszer is a véleményem, mindig megfogadta hogy megváltozik, mert nem akarja elveszítenie a párját. De persze semmi változás. Lassan ott tartanak, hogy párja annak örül, ha nem találkoznak. Nekem panaszkodott, siránkozott mert szinte egy barátnője sincs. Már néha nekem is túllépte a tűréshatáromat és elegem volt belőle, de összességében úgy érzem rendes voltam vele.

Egy közös buli alkalmával bemutattam páromnak. Ő akkor teljesen kibújt a bőréből, mást nem csinált mint párom előtt illegette magát. Mindent megtette, hogy magára vonja a figyelmet. Először nem akartam hinni a szememnek, aztán nem foglalkoztam vele. Páromnak már első látásra nem volt szimpatikus azt mondta valami nem stimmel a csajnál. De miattam megpróbált normálisan viselkedni vele.

A gondok azután jöttek. Másról sem akar beszélgetni, csak az én páromról. Kifejtette, hogy szerinte egyáltalán nem illünk össze, elsorolta az okokat. Elmondta, hogy szerinte hozzám más típusú férfi illene. Bejelölte páromat ismerősnek facebookon, végignézte az összes ismerősét-végig kérdezte volna..kit honnan ismer..(Amíg el nem veszítettem a türelmemet és kifakadtam, hogy jobb lesz, ha hagyjuk ezt a témát.)

De ő csak nem hagyja..azt hajtogatja furcsa a párom. Szerinte biztos, hogy megcsal és vigyázzak vele. (Saját párját is ezzel kergeti az őrületbe, beképzeli magának hogy megcsalja és nyomozott utána, féltékenykedik, veszekszik)

Most nem tudom eldönteni, hogy bejöhet neki párom? Vagy mivel neki haldoklik a kapcsolata, ezért úgy gondolja nálunk is biztos gondok vannak?

Nagyon csalódott és mérges vagyok! Nem tudom, hogy kezeljem a helyzetet. Legszívesebben nem állnék vele szóba, de mégiscsak egy helyen dolgozunk és levakarhatatlan. Már észrevette rajtam, hogy van valami bajom, de arra még nem jött rá, hogy mégis mi lehet!

Adjatok tanácsot!

Egyre inkább rosszkedvűbb leszek, nagyon bánt ez az egész!


2012. júl. 2. 23:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
teljesen ráismertem az egyik - most már csak volt - barátnőmre. túl sokat nem tehetsz, mert megváltozni nem fog. (esetleg próbálj vele beszélni, hátha.) a helyedben kerülném a vele való kommunikációt, amennyire csak lehetséges (hiszen ha megfigyeled, minden vele való interakció után ideges leszel és feszült - ezekre az érzésekre gondolom, nincs szükséged), a facebookon pedig beállítanám (és a pasim profiljában is), hogy ne lásson semmit (restricted kategória), tehát se fotókat, se ismerősöket, se státuszt.
2012. júl. 3. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Atyaisten szegénykém. :-( Ez egy igazi horrorfilm kezdetébe való történet,rettenetes lehet. Én azt ajánlom próbáld összeszedni minden antipatikusságodat ami csak létezik benned,és nagy ívben küldd el a csajt,mondd meg neki hogy nem akarsz vele barátkozni,mert nem szereted a viselkedését,nem akarsz ilyen barátnöt. Munkáról beszéljen csak ha lehet és kerüld a társaságát,nem lesz könnyü de ha nem teszed meg elöbb utóbb pokollá fogja tenni az életedet,és gondolom azért azt nem szeretnéd. Ilyenkor szoktam én azt mondani,hogy sz@rom le a szimpatikusságot,hál istennek ha megsértödik,legalább megszabadulok töle!! Nem?
2012. júl. 3. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

"minden vele való interakció után ideges leszel és feszült"

Ezt nagyon jól látod, és nem kis időbe telik lenyugodnom! Sajnos ilyen típus vagyok. Sőt mostanában azt vettem észre magamon páromon vezetem le a feszültséget, tőle várok megoldást, tanácsot. De ő meg olyan típus, hogy csak kevés dolog érdekli igazán a többivel nem hajlandó foglalkozni, beszélni róla...az említett csaj is ide tartozik...

Azt mondja nem ér annyit az egész, hogy ideges legyek és feszült és próbáljak nem foglalkozni vele.

De mégis dühít, már attól ideges leszek ha meglátom!

2012. júl. 3. 00:10
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
energiavámpír. könyörgöm szakítsd meg vele a kapcsolatot, ráfogtok menni a pároddal.
2012. júl. 3. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
zakkant a csaj és ebből a szempontból mindegy is, h tetszik-e neki a párod vagy csak úgy kedvtelésből tönkre akarja tenni a kapcsolatodat (bár szerintem az előbbi is sanszos). építsd le a kapcsolatot szép lassan. bármit kérdez, röviden válaszolj, ha a magánéletedet firtatja, rázd le azzal, h nem érsz rá. munkahelyen kívül pedig ne találkozz vele. előbb-utóbb be fogja látni, h nem tud veled barátkozni, ha te nem barátkozol vele. a párodat is megértem: nézhetjük úgy is, h csak egy lány a munkahelyről ... de az ilyen emberek rengeteget tudnak ártani - látod, máris miatta veszekszel a pasiddal
2012. júl. 3. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kishíjján a házasságom ment rá egy ilyen "barátságra".

Hasonlóképp kezdődött, csak korábban. Kollégiumi szobatársam volt.

Egy helyen dolgoztunk, mikor terhes lettem. Sajnos el kellett mennem táppénzre, kifejezetten örültem a társaságnak.

Az első trimesztert iszonyú nehezen bírtam. Nem volt hányingerem, viszont folyton rosszkedvű és hisztis voltam. Hülye hormonok.

A férjemnek (akkor még vőlegényem) el is mondtam, hogy mi van, ne legyen rám mérges (néha még azon is felhúztam magam, ha hosszabb ideig mosta a fogát)

A kedves "barátnőm" pedig nekiállt nekem sutyorogni, hogy itt látta a férjem, ezzel, meg azzal, meg hogy a férjem azt mondta neki, hogy csak a baba miatt nem hagy el, stb. Hát hittem is meg nem is. Egy durvább szólásánál egy kissé kiakadtam, ignorálni kezdtem. Ekkor a férjemet csípte el közösségi oldalon. Hasonló témákat dobott be neki, közben persze hízelgett, meg kérte a férjemet, hogy ne szóljon neki, hogy ő mondta, én azért vesztem vele össze, mert rámszólt, hogy milyen mocsok módon viselkedem, lehet nem is övé a baba.

Szakítottunk, két hónappal az esküvő előtt.

Volt egy utolsó nagy beszélgetés, amikor kiderült, hogy ki rángatja a madzagot. A férjem megmutatta neki mit írt, meg én is.

Utána elmentem a lányhoz. Jóban voltam az anyukájával, aki beengedett. Elmondtam anyukának a helyzetet, és megvártam a lányzót. Visszakértem az esküvői meghívót és felképeltem.

Azóta nem tudok róla semmit, de nem is nagyon érdekel.

A történetem lényege: tisztázd a pároddal minnél előbb, hogy milyen ez a csaj, és a nőt is állítsd le. Ha előadja, hogy nem hozzám való: nyomatékosítsd: ÉN nem így látom. Ha megcsalásról beszél: ÉN bízom a páromban.

Teljesen mindegy mi a kiváltó oka a viselkedésének, de akkor sem korrekt.

2012. júl. 3. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

túlságosan közel engedted magadhoz. Mivel munkahely, mondd, hogy nem érsz rá csevegni, dolgoznod kell.

Én ennyit sem tűrtem volna el tőle, hogy kifejtse, miért nem illetek össze, meg megcsal???? Honnan veszi a bátorságot, hogy ilyeneket mondjon?

Közöld vele, hogy ez magánügy és nem vele fogod megtárgyalni, ha meg nem érti, akkor hagyd ott és ne szólj hozzá. Ez egy agresszív, ostoba liba.

2012. júl. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Küld el a pics@ba.Szerintem el akarja venni a párod,vagy alá akar tenni.Nekem is volt egy ilyen barátnőm és nagyon megszívtam vele,te is vigyázz.
2012. júl. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!