Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért veszik félvállról a...

Miért veszik félvállról a problémámat, még a párom is piszkál, holott nehéz nekem ezzel együtt élnem, mi lenne a helyes megoldás?

Figyelt kérdés
Lehet elsőre sokaknak viccesnek, vagy komolytalannak fog tűnni a problémám, de nekem megkeseríti a mindennapjaimat. Szóval, belevágok. Rettentően félek a pókoktól és mikor meglátok egyet, akkor remegek, halálfélelmem lesz és menekülök, csak a nagyon aprókat merem leütni papírral. A problémám tegnap tetőzött, ugyanis az épületünk bejárati ajtajánál szokása pár póknak, hogy hálót sző, pont ott ahol be lehet jutni az épületbe, mikor én haza érek a 8-lábú szörnyek szépen várják az áldozatukat, viszont én nekem van, hogy 30 percbe is beletelik, míg ráveszem magam, hogy egyáltalán gyorsan kinyissam az ajtót és berohanjak, olyankor instabillá válnak a hálójukban ugye a légynyomás miatt, amit okoz az ajtó nyitása és félek, hogy rám esnek. Tegnap barátom mondta, hogy nem nyitja ki nekem az ajtót, menjek be, meg kell tanulnom leküzdeni a félelmem, ebben egyetértek, de máskor csak idegeskedik rajtam, nem érzi át a helyzetem. Mindig le van takarítva az ajtó, de másnap újra jönnek. Most lehet sokan fogják a fejüket, de ez higgyétek el nem pitiáner dolog egy olyan személynek, akinek fóbiája van. Csak mosolyognak rajtam, nekem meg munka után nehéz kinyitni még egy ajtót is emiatt. Orvos megfizethetetlen lenne ott ahol élek, nem tudom mit csináljak, se az egerektől,patkányoktól,kígyóktól nem félek, csak ettől a valójában hasznos állattól.

2012. júl. 3. 18:07
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

ezt nézd meg:

[link]

2012. júl. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Én megértelek, én a lepkéktől félek ennyire. Képzelheted, hogy azon mennyire röhögnek, a pók legalább még valamennyire elfogadott. Ráadásul folyton azzal jönnek, hogy "dehát olyan szépek!" meg "a pillangók nem bántanak", ezt én is tudom, de szerintem undorítóak és ijesztőek.

Sajnos fogalmam sincs mi a helyes megoldás. Esetleg tarthatnál az ajtónál egy hosszú nyelű partvist, amivel lesöpröd a hálót, és akkor be tudsz menni. Vagy valami pókirtót+seprűt, a méregtől belassulnak. Fújd be az ajtó környékét is vele, hátha nem mennek oda.

2012. júl. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim válasza:

Nálunk mindig nyitva van az ajtó a lakásban ilyen melegben, csomó pók van a szobámban tegnap este a fejem elött is elmászott egy a párnámon! De engem nem nagyon izgatnak a pókok régen énis féltem tőlük de ma már egyáltalán nem izgat ha rám mászik az éjjel akkor sem, csak szépen lepöckölöm, a pók jobban fél az embertől!!! és nem sokban különbözik egy más bogártól akár katicabogár, csak több lába van.. ugyanolyan bogár mint a többi nem értem mitől félnek a póktól egyes emberek mikor ha belegondoltok nem csinál semmit csak él mint más bogár!

15/F

2012. júl. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
#12 - Akkor mit szólsz a gomb fóbiához? Olyan is van. :)
2012. júl. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Szia!

Én megértelek, attól is rosszul lettem, hogy elolvastam az írásodat. Bakker! Hol élsz? a dzsungelben? Már bocs de ilyet még nem láttam hogy minden nap vastagon pókos a bejárat! Tüntessétek el onnan a növényeket (ha vannak) hátha segít) vagy azokat a tereptárgyakat amire a hálót szövik, hátha odébb állnak!


Ez borzalmas! Nekem ez a legnagyobb fóbiám, szó szerint hisztis 5 évessé válok, hacsak szóba kerülnek.


Párom a molylepkéktől fél, nekem mondjuk ez a fura, hiszen olyan ártalmatlannak tűnnek. ;)

2012. júl. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Látom elég sokan félünk tőlük. Nem is inkább félelemnek, undornak mondanám. Szerintem majd cipelek magammal pókirtót, mert ez nem megoldás. Nem a dzsungelben élek, de a tulajdonos azt akar csinálni úgy tűnik. Egy csomó virág van ültetve az épülethez és ugye az kedvez nekik. Az otthoni pókirtást még megoldom nehezen, a bejárati ajtónál vannak problémák.
2012. júl. 3. 19:10
 17/24 A kérdező kommentje:
Én nem nevetek ki senkit, akinek bármiféle fóbiája van, mert át tudom érezni, nekem is furcsa a lepke-fóbia, mert én nagyon szépnek találom őket, de nem mosolygok, fintorgok ezen, hiszen ismerem az érzés, hogy milyen ezzel az undorral együtt élni.
2012. júl. 3. 19:13
 18/24 A kérdező kommentje:
Egyszer meglátott valaki, hogy szerencsétlenkedek az ajtónál és olyan fejet vágott, hogy azt hittem kihívja a mentőket. Az egyik pók épp akkor szőtte a hálóját mikor én be akartam volna nyitni és a kilincshez elég közel, tehát csak úgy tudtam átmenni, hogy lehajoltam és úgy próbálkoztam, a kulcsot gyorsan bedugtam a zárba, de még nem mertem kinyitni az ajtót, hátrébb álltam gyorsan és vártam, hogy kicsit feljebb érjen a pók, biztos nagyon viccesnek tűntem, vagy inkább szerencsétlennek. Nagy nehezen bementem, de bátorság kellett hozzá.
2012. júl. 3. 19:17
 19/24 anonim ***** válasza:

Megnéztem volna :D Viccet félre téve...

Én is félek tőlük..Porszívóval szívom fel őket,de sokszor néztem a csövet,hogy nem e jön ki...Párom szokta leütni őket,ha itthon van.

De én a nagyobb rovaroktól is undorodom.Tudom,hülyén hangzik,de ez van.Többször volt bent nálunk ilyen poloska félék..hát míg párom nem volt a közelben,addig csak rátettem valami dobozt.Már páárom meg is szokott szólni.Egyik este egy kis kabócával szerencsétlenkedtem.Párom hozzászólása:

"Hagyd már azt a bogarat,mert szívrohamot kapsz itt nekem egy kis rovartól" ...hát így :DD

2012. júl. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Nem olvastam a válaszokat. Nálunk mindig van itthon ilyen fújós pókírtó. Néhány perc alatt megdöglenek tőle. Hordhatsz magaddal olyat pl. Én a házban vagyok tőlük kiakadva, akár mennyit takarítok a fürdőszobába mindig visszajönnek. De amióta fújkálom ezzel őket egyre ritkábban.
2012. júl. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!