Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért veszik félvállról a...

Miért veszik félvállról a problémámat, még a párom is piszkál, holott nehéz nekem ezzel együtt élnem, mi lenne a helyes megoldás?

Figyelt kérdés
Lehet elsőre sokaknak viccesnek, vagy komolytalannak fog tűnni a problémám, de nekem megkeseríti a mindennapjaimat. Szóval, belevágok. Rettentően félek a pókoktól és mikor meglátok egyet, akkor remegek, halálfélelmem lesz és menekülök, csak a nagyon aprókat merem leütni papírral. A problémám tegnap tetőzött, ugyanis az épületünk bejárati ajtajánál szokása pár póknak, hogy hálót sző, pont ott ahol be lehet jutni az épületbe, mikor én haza érek a 8-lábú szörnyek szépen várják az áldozatukat, viszont én nekem van, hogy 30 percbe is beletelik, míg ráveszem magam, hogy egyáltalán gyorsan kinyissam az ajtót és berohanjak, olyankor instabillá válnak a hálójukban ugye a légynyomás miatt, amit okoz az ajtó nyitása és félek, hogy rám esnek. Tegnap barátom mondta, hogy nem nyitja ki nekem az ajtót, menjek be, meg kell tanulnom leküzdeni a félelmem, ebben egyetértek, de máskor csak idegeskedik rajtam, nem érzi át a helyzetem. Mindig le van takarítva az ajtó, de másnap újra jönnek. Most lehet sokan fogják a fejüket, de ez higgyétek el nem pitiáner dolog egy olyan személynek, akinek fóbiája van. Csak mosolyognak rajtam, nekem meg munka után nehéz kinyitni még egy ajtót is emiatt. Orvos megfizethetetlen lenne ott ahol élek, nem tudom mit csináljak, se az egerektől,patkányoktól,kígyóktól nem félek, csak ettől a valójában hasznos állattól.

2012. júl. 3. 18:07
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Sokan mondták nekem is, hogy a pók jobban fél az embertől, engem sem nyugtatott meg nagyon, ha egy igazán méretes példánnyal találkoztam. A kicsikkel nem volt bajom. Végül is 5 perc gondolkozás után a nagyot is lecsaptam volna, csak volt egy kis gond, a tapéta. Mivel a pók nagy teste szét kenődött volna. Áthívtam egy barátom, hogy van e valami ötlete (kollégiumban szerencsére ez nem gond) mire fogott egy szatyrot, hogy azzal leszedi, és ahogy láttam a pókot menekülni a szatyor szája elől, már inkább volt szánni való, mint félelmetes. Addig nem jelentett semmit, hogy ő jobban fél, amíg nem láttam magam. Kergesd meg őket valamivel, hátha rajtad is segít. :) A végén el is engedtük a szatyor pici foglyát.
2012. júl. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
0%
Azért veszik félvállról, mert ez nem probléma, csak hiszti. Mondom ezt úgy, hogy én is félek a pókoktól. (épp ezért írtom mindet, ahol érem)
2012. júl. 4. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Ó, én tegnap jöttem rá, hogy profin tudok kung-fu-zni, ha pókhálóba sétálok. Szintén utálom őket.

A férjem legalább megérti és bár közben röhög, de legyilkolja őket. Tegnap este a teraszon ültünk, egyszercsak rám nézett és annyit mondott, hogy "ne mozdulj meg!!", majd elindult felém, miközben fölém nézett. Meg se mertem moccanni.

Ő simán tartotta a pókhálót és nézegette a végén csüngő pókot.


A kutyámban imádom, hogy ha pókot lát, megeszi. Leggyakrabban őt hívom be és mutatom meg neki a pókot, ő felnyalja és meg van oldva :)

2012. júl. 4. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

én megértelek:) én csak szimplán félek a pókoktól, heves reakciókat nem érzek amikor meglátom őket. Viszont van egy másik fóbiám, hasonló a tiedhez és nekem sem segít ebben a barátom, inkább gúnyolódik. Az a helyzet hogy víziszonyom van, én azt következtettem ki hogy azért mert születésemkor a nyakamra volt tekeredve a köldökzsinór már a magzatvízben, valószínűleg fuldokoltam.Én ezt tudom magyarázatként adni, lehet hülyeség. :)

Tavaly voltunk nyaralni a barátommal, vízközelben. Alig tudtam megmaradni a hasig érő vízben, a térdig érőben volt kellemes, akkor nem féltem. De ott mindenki előtt elkezdett cukkolni, hogy hát miért félek, stb. Rossz volt nagyon.

Annyira félek a víztől, hogy ha vízközelben vagyok, egyszerűen kapkodom a levegőt mintha megfulladnék benne.

Nem tudom igazából mi a megoldás, csak jól esett leírni:$

22L

2012. júl. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!