Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet elérni egy anyánál,...

Hogy lehet elérni egy anyánál, hogy ne nézze le a lánya választottját?

Figyelt kérdés

Anyám mellém mindig valami nagy embert képzelt el. Nála az ember a bankvezetőnél, vagy a képviselőnél kezdődik. Akárkit mutattam be otthon, mindig az volt, kislányom én nem ilyet képzeltem el melléd. Hozta is a szerinte megfelelő férfiakat, akiknek lehet, hogy több diplomájuk volt, de nem tudtam volna őket elviselni hosszú távon.

A mostani páromat sem tudja elfogadni. Pedig lassan a férjem lesz, bármennyire is nem tetszik neki. Persze ő is szerinte rangomon aluli, elvégre sofőr az egyik volánnál. Nála az nem ember.

Amikor bemutattam itthon, a füle hallatára mondta nekem, hogy kislányom én jobbat szántam neked. Apámnak semmi kifogása ellene, de anyám egyszerűen lenézi.

Tudok ezen változtatni, vagy inkább hanyagoljuk egy darabig, hátha megenyhül?



2012. júl. 4. 16:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
Ezt nem kell elérni. Azt kell elérni, hogy a lány a maga életét élje és szarja le, hogy mások mit gondolnak! ÉS ez csakis a lányon múlik!
2012. júl. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Anyuádnak elmondod vagy elfogadja akit te szeretsz,vagy téged sem fog látni többé.
2012. júl. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném, hogy tudnál ezen változtatni. Egyszerűen vannak ilyen szülők, akik megálmodják a gyereküknek, hogy milyennek kell majd lennie a jövendőbelijének, és ha a gyerek épp nem olyat képzel el magának, akkor halálosan megsértődnek. Elmondhatod neki, hogy anya, most én választok társat, nem te, és én nem akarok egy olyan emberrel élni egész életemen át, akivel egy közös gondolatunk sincs, csakmert sikeres és gazdag. Nekem a nagymamám ilyen, de már rég feladtam, hogy bárkit is elfogadjon mellém, így inkább be sem mutatok neki senkit. Nem vagyok kíváncsi a megjegyzéseire, mindenki el tudja dönteni, h saját magának mi a jó, mire van szüksége. Majd ha tényleg összeházasodtok, úgyis kénytelen lesz belenyugodni, hogy nem ő választ neked párt.
2012. júl. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

És neked mi a végezettséged? és a szüleidnek? ez a fő kérdés.

Te is bankigazgató vagy valami hasonló vagy? Mert ha igen akkor még nagyjából elmegy anyud kívánsága, de csak elméletben. Nyilván minden szülő jót akar a gyerekének. De gyakorlatban te döntesz mert neked kell vele élned és lefeküdnöd mellé este.

Én mondjuk ha anyukám lenézné a páromat nem nyitnám rá az ajtót egy darabig.Ha ő nem kell akkor én sem kelljek.

De akik általában ilyen nézetűek azok nem fognak változni.

2012. júl. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ja, mintha anyámat hallanám...

Kislányom, legalább egy orvost képzelek melléd!

Mikor hozzámentem egy tanárhoz (a tanár neki nem ember)

akkor kitagadott.

Oké, elköltözünk, születtek a gyerekek, aztán mikor már 10 évesek is elmúltak, apám meghalt, anyám egyedül maradt, és keresett.

Hát, nem talált meg.

2012. júl. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Bocs a kérdésért de akinek ilyenek a szülei, nektek mi a végzettségetek? vagy a szülőké? Annyira kíváncsi vagyok, mikor írjátok hogy a tanár az nem jó nekik.
2012. júl. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Apám asztalos, anyám bérszámfejtő. Én meg könyvelő vagyok.
2012. júl. 4. 17:10
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Uh, ezek szerint apukádat is lenézi? És önmagát? Mert azért valljuk be, egy bérszámfejtő nagyon nem "nagy ember"....Olyat várjon el mástól, amit ő maga is fel tud mutatni.

A kérdésed alapján azt hittem, hogy valami nagy orvosdinasztia vagytok, vgy jogászok, de nem ezt ...ez így nevetséges. Jó, szép életet akar neked, meg dicsekedni mások előtt, de ez így azért ciki...Ilyenkor kérdezz vissza nála, hogy vajon miért gondolja, hogy egy "nagy ember" meg égetné magát veletek...(bocs, nem téged akarlak megbántani)

2012. júl. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó teljesen igazad van. Én is pont ezért kérdeztem meg hogy mi a foglalkozásotok.

Kérdezd már meg hogy akkor a férjét is lenézi?

Amúgy meg ezek után egy darabig nem mennék, miután kifejtettem neki a véleményem. Gondolkozzon el mert van min.

És ezek után a párodtól ne várjátok el hogy tisztelje, becsülje anyádat.Mert nem érdemli meg.

2012. júl. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

És apád nem nézi le? Vagy asztalosként jobban keres mint egy bankos ezért elfogadja...?!


Vicces amúgy :) Sajna az én szüleimnél sem ember,akinek nincs minimum mérnök vagy közgazdász vagy informatikus diplomája...de orvos v ügyvéd lenne a legjobb nekik :D


Hát én nem mutatom be inkább nekik a pasijaimat,úgyis csak húzzák a szájukat....Majd ha férjhez megyek,akkor tudatom velük....

2012. júl. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!