Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek öcsémmel?

Mit tegyek öcsémmel?

Figyelt kérdés

Szóval van egy öcsém, 13 éves. Észrevettem, hogy a suli vége óta nagyon kerül. Meghívtam fagyizni vasárnap, úgy gondoltam, ettől majd megtörik a jég, és igazam lett. Elmondta, hogy irigy rám, mert nekem jobb a bizonyítványom, több a barátom, hívnak bulikba, van munkám, stb. A tanulmányi eredményen kívül mindenről elmagyaráztam neki, hogy 13 évesen még én se bandázhattam meg maradhattam ki szombatonként, és majd neki is lesz szerelme. De a jegyeim zavarták a legjobban. Hogy én sok versenyt nyerek, és az évzárón is kaptam jutalomkönyvet. Egy suliba járunk (8 osztályos gimnázium), és én nem szoktam otthon hencegni vele, de a szüleink ott voltak az évzárón, és körülrajongtak, hogy de sok oklevelet kaptam, milyen jegyeim vannak, ezt meg kell ünnepelni. Nekem volt kínos, az meg se fordult a fejükben, hogy öcsém hogy érezhette magát.

Nem tudom, mit csináljak. Korrepetáljam? Nem tűnnék fölényeskedőnek? Egyébként a suli inkább a humán tárgyakra összpontosít, irodalom, töri és zene (mondjuk az nem humán) versenyre rengeteg diákot küldenek, de matekra vagy fizikára, ami öcsémnek jól megy.


2012. júl. 4. 19:42
 1/5 A kérdező kommentje:
*de matekra vagy fizikára, ami öcsémnek jól megy, nem.
2012. júl. 4. 19:43
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ebszéld meg a szüleitekkel.. Magyarázd el nekik hogy miröl van szó. Eygébként hány éves vagy?
2012. júl. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Hát ezt szüleiddel meg kell beszélned meg ők úgyan úgy szeretik őt is,csak most rád több figyelem került ennyi az egész !
2012. júl. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem csak iskolai versenyeken lehet indulni. Ha öcséd jó a reál tárgyakban, nézni kell mikor milyen versenyeket rendeznek és oda benevezni. Amúgy szüleid is "okosak", hogy humán tárgyakból jól teljesítő embert jobb eszűnek titulálnak egy olyannál, aki reál tárgyakban jó (amihez ténylegesen kell ész...).
2012. júl. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen, most a szüleim reakciója nekem se tetszett. Egyébként 17/L (elfelejtettem leírni).

Köszönöm az eddig érkezett válaszokat :)

2012. júl. 4. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!