Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak a pszichopata...

Mit csináljak a pszichopata öcsémmel, aki gyűlöl engem?

Figyelt kérdés
Tudni kell róla, hogy születése óta ilyen, nem gond neki bárkin és bármin átgázolni, még csak nem is feltétlenül érdekből, hanem szórakozásból... 4 éve nem élünk együtt, elváltak a szüleink, ő apámmal van Angliában. Az a baja velem, hogy én szóba állok anyánkkal, akit ő szintén gyűlöl... Ha valami érdeke van, például információkat akar kiszedni belőlem, akkor tök aranyos, de amúgy... Most pl. feltörte a régi, decemberben felfüggesztett Facebook-omat, MSN-emet, és két e-mail címemet. Nem csak a nevemben hasnálta, de vélhetően olyan infókhoz is hozzájutott, amikhez nem nagyon kellett volna, pláne neki, mert ő tényleg képes kiteregetni. És még be is vallotta röhögve. Angliában van és 14 alatt (októberben tölti be), mit csinálhatnék vele?... És nem csak a Facebook-os üggyel szemben vagyok tehetetlen, hanem a még meg nem történtekkel is. Még csak most kezd kamaszodni, és egyre elvetemültebb lenni, miket fog még csinálni velem? Bele se merek gondolni... Túl jól ismerem, nem kérdéses, hogy nem hagyja itt abba. Csak a feltörősdiből ez a harmadik eset (kicsit kocka, eléggé ért hozzá, ráadásul intelligens is, csak érzelmileg buta). Kezdek komolyan félni tőle... Apámnak is írtam, de nagyon ő se fog tudni vele mit kezdeni. Eddig se tudott... Rá nem lehet hatni...
2012. máj. 18. 11:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%
Mi az, hogy feltöri az oldalaidat? Milyen jelszavakat használsz, amire rájön? Miért beszélgetsz vele, ha ennyire irritál? Sz@rd le, ne foglalkozz vele.
2012. máj. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
68%
jó lesz pörköltnek
2012. máj. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Kisbetű, nagybetű, szám, szóval nem csak rájön, hanem betöri valahogy... Mellesleg elég az e-mailemet, onnantól a többit már könnyű. És nem beszélgetek vele. Utoljára talán fél éve váltottunk pár szót Facebook-on...
2012. máj. 18. 12:02
 4/14 anonim ***** válasza:
62%
Angliában van mit foglalkozol vele
2012. máj. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
68%
Csinálj új e-mail címet, bonyolult jelszóval.
2012. máj. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
És nem tudok vele nem foglalkozni, mikor fél év csend után egyszer csak a bizalmas infóim közt kutakodik, és ezt bevallja röhögve. Ráadásul úgy, hogy TUDOM, hogy képes kiszivárogtatni őket, és ezt újra és újra megcsinálni. Ha most, 13 évesen, a kamaszkor küszöbén ezt csinálja, akkor bele sem akarok gondolni, 2 év múlva mi lesz. Hülyén hangzik vagy sem, félek tőle, mert tudom, milyen!
2012. máj. 18. 12:05
 7/14 anonim ***** válasza:
87%
Szakíts meg vele minden kapcsolatot. És kérd ki valami informatikus véleményét, hogy mit tudsz te azellen tenni, hogy ne tudja feltörni a magándolgaidat.
2012. máj. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
83%
Sajnos ebbe bele kell törődnöd hogy ezt csinálta. Amit tehetsz az az, hogy kitörlöd a régi MSN-ed, facebookod, e-mailt és hát csinálsz újat mindenből amit neki természetesen nem fogsz elárulni.
2012. máj. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
A legfontosabb: Könnyen lehet, hogy telepített a gépedre egy keyloggert, amellyel minden leütött billentyűt nyomon tud követni, a jelszavaidat is. Feltétlenül egy windows újratelepítést ajánlok és soha ne engedd a gépedhez oda, és soha ne nyiss meg semmilyen linket, amit ő küldött. Ezek után cseréld le a jelszavakat, ahol még le tudod, tehát mindenhol, ahol lehet.
2012. máj. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Tavaly augusztus óta Angliában élnek, a keylogger nem valószínű... Brute force-al lehet Facebook-t törni? Azért nem értem amúgy, hogy csinálta, mert ez a Facebook-omat tavaly novemberben vagy decemberben töröltem, felfüggesztettem, szintén azért mert feltörték (vélhetően akkor is ő volt). Viszont akkor nem változtatott jelszót, úgyhogy beléptem és mielőtt töröltem volna, megváltoztattam egy olyan jelszóra, mint pl. sag5TZ7vhR5. Nem értem, hogyan csinálhatta. Nem is érdekel, a rendőrség majd elintézi.

Próbáltam menteni a menthetőt, de semmibe nem tudok belépni (csak az új címeimbe, amikről ő nem is tud). Illetve egyedül az MSN-be tudok, de nem tudom megváltoztatni a jelszót, mert az e-mailemhez viszont sehogy sem férek hozzá...

2012. máj. 18. 12:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!