Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én magyar lány vagyok és a...

Nikolettaa kérdése:

Én magyar lány vagyok és a barátom cigány! És anyuék meg rokonaim elfogadják, hogy cigány a barátom de apu nem fogadná el mert cigány! Mit csináljak, hogy elfogadja a barátomat?

Figyelt kérdés
2012. júl. 4. 22:36
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
18%

Kérdező, az előző válasznak az az apró szépséghibája, hogy tökéletes marhaság...

Egyfelől a párod természetesen otthagyhat, akár egy másik nőért is, ez azonban tökéletesen független a származástól, megesik az ilyesmi mindenféle népcsoportban.

Másfelől a "kitagadás" kb a középkorban működött így, hogy erről a zord atya dönt egyszemélyben... az elmúlt évszázadban ennek törvényi feltételei vannak:

Ptk. 663. § (1) Kitagadásnak van helye, ha a kötelesrészre jogosult

az örökhagyó után öröklésre érdemtelen lenne;

az örökhagyó sérelmére súlyos bűncselekményt követett el;

az örökhagyó egyenesági rokonainak vagy házastársának életére tört, vagy sérelmükre egyéb súlyos bűntettet követett el;

az örökhagyó irányában fennálló törvényes eltartási kötelezettségét súlyosan megsértette;

erkölcstelen életmódot folytat;

jogerősen ötévi vagy azt meghaladó szabadságvesztésre ítélték.


602. § (1) Érdemtelen az öröklésre

aki az örökhagyó életére tört;

aki szándékos eljárásával az örökhagyó végakaratának szabad nyilvánítását megakadályozta, vagy annak érvényesítését meghiúsította, illetőleg ezek valamelyikét megkísérelte;

aki a hagyatékban való részesülés céljából az örökhagyó után törvényes öröklésre jogosult vagy az örökhagyó végintézkedésében részesített személy életére tört.


Szóval a dolog baromira nem úgy működik, hogy apádnak nem tetszik a választottad, erre fogja magát, és kitagad... nem a középkorban élünk.

2012. júl. 9. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
19%

Nézd, szerintem a rasszizmust mindenhol törlik, joggal...

"Nem normális az a magyar aki cigánnyal jön össze, komolyan."

De, teljesen normális, én is jártam annó cigány származású lánnyal... és egyébként is, ha valamelyik szülőm közölné, hogy "vagy ő, vagy a párom", akkor nyilván a párom választanám...

2012. júl. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
48%

komolyan, nem vagytok normálisak. Látszik mekkora itt a szólásszabadság. Ez nem rasszizmus, én nem vagyok rasszista. Csak a puszta tényeket közöltem, sok ember gondolkodik így, ezeket a gondolatokat nem tudjátok megfékezni akármennyire is gondoljátok középkorinak.


Miért ne tagadhatná ki a lányát/fiát az illető? Egyszerűen. Nem hagy rá semmit. Megteheti, kész. Ha gyerek még az illető az apja eltiltja előle, ilyen egyszerű.


Ha az én lányomról lenne szó biztos hogy nem hagynám hgoy ilyet csináljon.

2012. júl. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
53%
Le lehet törölni nyugodtan a válaszom, de nem káromkodtam, nem vagyok rasszista se. Csak felháborodtam hogy miért kell a másik véleményét annak akinek nem tetszik jelenteni és eltüntetni. Nekem se tetszik a ti véleményetek, én igyekszem tiszteletben tartani, de így nem lehet.
2012. júl. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
0%

"? Egyszerűen. Nem hagy rá semmit. Megteheti, kész. Ha gyerek még az illető az apja eltiltja előle, ilyen egyszerű. "

Kedves előző, én elhiszem, hogy tök járatlan vagy a jogban, de ezt nem köll kiírni ide... NEM, NEM TEHETI MEG, az örökhagyó, ha vannak közvetlen leszármazottai, nem rendelkezik szabadon az örökség felett, a felét a törvény védi a leszármazók számára. Sőt, mondok neked egy furcsa dolgot, ha elajándékozza, és 15 éven belül hal meg, akkor az ajándékozotton is követelhet a leszármazó... illetve, hát egyet megtehet, azt, hogy mindenét eladja, és a pénzét elissza-elutazgatja, hogy csakazért se legyen örökség... ennyit tehet


"Ha az én lányomról lenne szó biztos hogy nem hagynám hgoy ilyet csináljon."

Nézd, erre egyféle megoldás van, lásd 13-as válasz (07:05 10:08)... különben ismerek ilyen "modern kori Rómeó és Júlia" történetet is, heppyenddel... szülők tiltani akarták egymástól a két tizenéves gyereket, azok meg fogták magukat, bebattyogtak a gyámügyre, és állami gondozásba vetették magukat... együtt, ugyanabba az otthonba... szülőknek meg maradt a bekussolás és elgondolkodás, mint opció.

2012. júl. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
... ja, és félreértés ne essen, én nem töröltetek, én válaszolok...
2012. júl. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
32%
Szóval én inkább annak szurkolnék, hogy a kérdező legyen boldog a párjával, az apjának meg jöjjön meg a józan esze, és fogadja el a lánya választását, ne akarjon beleszólni a lánya párkapcsolatába...
2012. júl. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
26%
Látom ez a kérdés törlés nálatok nagyon, megy, legyen akkor is sok csokítótok! Hajrááá :)
2012. júl. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
59%

kérdés/válasz törlés*

Amúgy az utolsónak mondanám, az apjának igenis megvan a józan esze, mert óva inti a lányát, én nem hibáztatom érte. Ha az én apám megtudná hogy cigány csajjal járok tuti felrobbanna mérgében. Sokan vannak így vele.


Azért elmondok egy példát, egyszer összejöttem egy csajjal, nem is volt vele semmi különös, addig a pillanatig amíg nem találkoztam vele. Egyből smárolással indítottunk, ő kezdeményezett. Nem is ismertük egymást de már rám mászott. Aztán egyre undorítóbban kezdett el viselkedni, egy amolyan cigány stílust vett fel. Oké...ekkor kezdtem el gyanakodni. Aztán már jött azzal hogy töltessem fel a kártyáját, meg vigyem el NAgykőrösre, az iskolájába kocsival. És Nagykőrös nem a szomszédban van, azt megjegyezném. Egy nap, kapcsolatunk 3. napján megkért hogy vigyem el a két tesóját a suliba mikor találkozunk...oké elvittem. Mikor beszállt a két kiscsávó olyan ideges lettem, megláttam hogy az egyik totál kormos volt és az is teljesen undorító stílust vett fel. Full cigány volt. Aztán olyan ideges lettem hogy nekitolattam véletlenül egy másik kocsinak, az incidens után mikor kitettem a csajt még beszélgettünk pár percet, de mintha nem is történt volna semmi, nem is érdekelte hogy nekem ebből az egészből komoly anyagi problémám származott. Csak rágyújtott aztán dumált mindenféle marhaságot, hogy ő a Balatonra megy, már alig várja, meg hasonlók. Aztán elváltunk egymástól, bement a munkahelyére én meg mentem haza, aznap találkoztunk utoljára...másnap küldtem egy smst hogy szakítok és annyi, végeztem. És jól is jártam!


Ez csak egy jó példa arra hogy meggondold a dolgod, de a te döntésed mit kezdesz az életeddel, más hibájából is lehet tanulni, de sajnos mindenki megvárja amíg a saját bőrén kezd el égni a dolog. De azt ne várd el édesapádtól hogy jópofát vágjon ehhez. És arra is kérlek ne töröltesd ezt a hozzászólásomat, mert nem akarok senkit se bántani, se téged se azt a csávót, csak tapasztalatom van, nem kevés, ennyivel tudok szolgálni. Remélem jól cselekszel és nem lesznek családi konfliktusok, mint kitagadás, verekedés, stb.


Üdv és kellemes napot!

2012. júl. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 Levka Reina ***** válasza:
44%

Sziasztok! Nem tudom, aktuális-e még a kérdés... Ugyanebben a cipőben jártam. Én doktornő vagyok, volt egy roma srác betegem... :-) Ma van egy ötéves kisfiunk.

Végigcsináltam a szüleimmel minden otthoni cirkuszt (nekem nemcsak apám, hanem anyám is borzalmas volt...), a kitagadásos históriát, a "nem szólok hozzád" című műsort, azt hogy anyám szerint érdemtelen voltam rá, hogy megszülessek... Apám 4 és fél hónapos koráig nem nézte meg a fiamat... De én, szívből mondom - és finoman - tettem rá, magát fosztotta meg tőle, nem engem.

Megérte ez számomra? NANÁ!!!

Föl a fejjel, és sok boldogságot!

(Egyébként kitagadni akkor lehet a törvényes örököst, ha a szülő életére tört, rossz hírét keltette, stb. - meg kell indokolni, és ilyen indokot, hogy roma származású a társa, sehol nem fogadnak el!)

2013. márc. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!