Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak az én anyámnak nem jó...

Csak az én anyámnak nem jó semmi? Folyamatosan kiabál, már nem bírom.

Figyelt kérdés

Folyamatosan kiabál mindenért, nincs olyan nap, hogy ne kiabálna. Megszólalni normálisan már nem is tud. Gyűlölök itthon lenni, csak a barátomnál érzem jól magam meg ha a barátaimmal vagyok.. de ha véletlenül kimozdulnék, akkor megszól, hogy mindig csavargok, ha meg itthon vagyok azt mondja hogy nem segítek neki soha semmit.Persze azt nem veszi észre, hogy minden nap kitakarítom az emeletet. Soha nem kér, csak parancsolgat, egyszer nem hallottam a szájából azt a szót, hogy "légy szíves" se azt, hogy "köszönöm" Apám detto ilyen, csak akkor szól hozzám, ha csinálni kell valamit. Van két öcsém, anyámnak ők a kedvencei, mindig is őket szerette jobban, kisebbik öcsémnek ki van nyalva a segge, mindent megkap.. anyám minden nap vesz neki valami kis apróságot, ha nem kap valamit nyíg. Két évig tanultam pedagógiát és pszichológiát, van némi fogalmam hogyan is kéne gyerekeket nevelni, de ne én mondjam már meg anyámnak hogy rossz amit csinál, és ne én neveljem már meg tesómat.. :S Annyira szemtelen, hogy az nem igaz. Gondolkoztam már, hogy odaköltözöm nagymamámhoz. Én itthon nem bírom, folyamatosan csak a kiabálás, egy szerető családra vágyom. Irigykedve nézem, mikor a barátomat ölelgeti az anyja, vagy puszit adnak egymásnak pedig már 22 éves. Nekem is olyan jól esnének ezek a dolgok, de szarnak rám.


Nem azt kérdem mit kéne tennem, mert tudom, hogy anyámon nem tudok változtatni, 2006 óta tart ez (mióta megszületett kisöcsém) soha nem engedett sehova, barátnőmhöz nem mehettem át (egy utcával arrébb lakott). Fáj neki, hogy én boldog vagyok. Őt se engedték sehova, tudja, hogy ez milyen rossz, akkor mit csinálja? Azért választottam messzebb egyetemet, hogy ne kelljen itthon lennem.


A kérdés inkább az, hogy másoknál is van ilyen? Mit tesztek ellene? Elengeditek a fületek mellett, amit mond? Én azt teszem, visszaszólni nem szeretnék, mert tudom, hogy olyanokat mondanék, amik így az évek alatt felgyülemlettek bennem, hogy egy életre megemlegetné.


18/L


2012. júl. 5. 14:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Nalunk is ez volt, csak minden tesommal. Ez a levalasztas uninteligens, de hatasos modja :-D
2012. júl. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mintha csak a saját anyámat írtad volna le :D leszámítva, hogy nincs öcsém és apám nem velünk él. Mi minden nap összeveszünk, többször is. Ha egyszer elköltözök, biztos, h soha többet nem megyek vissza :D A barátoméknál is olyan nyugodtság van, látszik, hogy szeretik egymást stb. Anyám meg csak ordibál mindenért, mintha az megoldás lenne.
2012. júl. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De miért csinálják ezt? Semmi rosszat nem tettem. Irigykedik, hogy nekem jobb életem van, mint neki volt anno? Állandóan azzal jön, hogy ő ilyen idős korában már dolgozott, meg főzött. Egy év múlva meg jöttem én, persze nem voltam betervezve :\
2012. júl. 5. 14:37
 4/6 anonim ***** válasza:
18 éves vagy, ha nem tetszik az otthoni helyzet, menj el dolgozni, költözz el. Anyád olyan amilyen nem tudsz mit tenni. 18 évesen egyébként legalább némi nyári munka nem ártana!
2012. júl. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Azt hiszed olyan könnyű munkát keresni érettségivel.
2012. júl. 5. 15:16
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Te és a 2. válaszoló majdnem összeraktátok az én történetemet. :)

Anyám pont olyan volt, mint a tiéd, de nincs tesóm és apám sem velünk él. Ugyanígy éreztem mint te, folyamatosan ment a veszekedés. Két éve járok egyetemre, koliban lakom, csak hétvégékre járok haza meg szünetekre. Most, hogy nem vagyok a szeme előtt, nincs annyi veszekedés, nem tud annyiszor belém kötni. Persze néha így is megoldja, de már jobban viselem, mert jóval kevesebbszer adódik ilyen.

Nyugalom, ha nem leszel mindig otthon, sokkal könnyebb lesz. ;)

2012. júl. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!