Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális amit anyukánk csinál?...

Normális amit anyukánk csinál? Ti is igy csináljátok?

Figyelt kérdés

13 éves vagyok a nővérem pedig 14 éves. voltunk nyaralni a balatonnál de tesommal alig füröstünk csak akkor mikor kevesen voltak ott mert anyukánk ugy tarja hogy nem szabad kb. 16-17 éves korig melltartót vagy hasonlót hordani mert akkor lógni fog a mellünk. de nekünk nagyon ciki volt hogy már nagy mellünk van és csak bugyi van rajtunk.

ez normális? ti is igy csináljátok? mert mikor láttunk egy kb. 14 éves lányt akkor rajta már bikini felső volt pedig kissebb volt a melle mint nekem. nekünk csak fürdőrbugyink van. egyikönknek sincs melltartója mert mikor nővérem vett egyett akkor anya azt elvette töle és elrakta (kerste de nem talátsa meg tesom) várjunk még hogy vesz majd 16 éves korunkban vagy vegyük rá hogy vegyünk? tesom nekem panaszkodott hogy az osztály elött kirándulson beküldte anya a vizbe ugy hogy csak bugyiban volt és mikor mondta hogy mindenki kinevet akkor azt mondta neki hogy nem rajta nevetnek hanem bizto valami máson. (anya volt az egyik felügyelő) mit tegyünk?


2012. júl. 6. 21:24
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
100%

""Na de bässzus ott volt egy egész osztály, több szülő, tanár, idegen és SENKI nem ment oda kicsapni a balhét, ne alázzon titeket illetve ne veletek világosísta fel a fiúkat az emlőkről???"


Ebből is látszik, hogy kamu a kérdés."


Nem biztos ám, egyrészt nem mindenki veszi valószínűleg észre, másrész csomóan olyanok, hogy nem az ő dolguk, inkább nem szólnak bele. Valószínű én is maximum felvontam volna a szemöldököm, aztán strandoltam volna tovább.

2012. júl. 10. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
100%
Mutasd meg anyukadnak a válaszokat....Üzenem neki: Keressen fel egy pszichologust,mert ez nem normális dolog,viselkedés tőle,és ha nem akarja hogy a gyerekei ugy huzzanak el otthonrol terhesen (pont az ilyen szülők gyerekei szoktak ugy végezni) hogy vissza sem néznek akkor sürgősen kezdjen el változni és kezdje el magát kezeltetni. A mell nem attol fog logni ha melltartót hord egy 14 éves lány.Sőt épp elenkezőleg....a megaláztatásról már nem is beszélve. És igen,én még a 3 évesemet sem viszen strandra szivesen bikinifelső furdőruha nélkül. Én elhiszem hogy nagyon megterhelő volt a két kicsi ilyen rövid időn belül,de mostmár össze kéne szednie magát,és elkezdeni épelméjű ember módjára gondolkodni.
2012. júl. 10. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
A 42-es válaszadónak teljesen igaza van! Amikor nőni kezd a melletek, igenis hordani kell melltartót, mert később már ennek (és a melltorna) hiánya miatt lógni fognak. Amikor nekem nőni kezdett a mellem, anyukám megtanított engem arra, hogyha melltartót akarok vásárolni, mindig ki kell választani a méretét gondosan. Azt is mondta, hogy sportoláshoz sportmelltartót kell hordani.
2012. júl. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
100%

Egyikőtök -anyukád és lánygyermekek- szempontjából sem az a lényeg, hogy lóg vagy sem a mell.

Ahogy viszonyul ehhez a témához (testiség, nemiség), az bizony arra utal, hogy anyukátokat nagy valószínűséggel rendkívül merev, konzervatív módon nevelték, vagy gyermekkorában ilyen természetű trauma érhette. Amit máig nem dolgozott fel és ilyen szerencsétlenül mutatkozik meg a nevelésetekben.

A ti szempontotokból azért káros, mert szorongásokat, gátlásokat, félénkséget, görcsösséget okozhatnak ezek az értelmetlen és abszurd tiltások.


Nem könnyű a dolgotok, mert anyukátoknál csak szakszerű segítség hozhatna jó irányú változást, amire ti gyerekek nem hiszem, hogy rá tudnátok beszélni. Apukátok meg így fogadta el, "nem szól bele".


Mindenesetre olvassatok sokat az egészséges nemi életről, barátokról, barátkozásról, hogy legalább onnan szerezzetek valós információkat. Fontos, hogy tisztában legyetek azzal, hogy ti gyerekek gondoljátok (érzitek) jól, mi volna a helyes ebben a helyzetben.


Konkrét helyzetre szóló tanácsom: mi a helyzet az egyrészes fürdőruhával?

2012. júl. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
Szerintem még a tankini és a trikini is jó megoldás lehet, az egybe részes fürdőruha mellett.
2012. júl. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
KAMU!!!!! Nem veszitek észre??
2012. júl. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
44nek tök igaza van,csodálom hogy még senki nem írta. itt nem arról van szó,hogy lógni fog-e vagy sem.Valószínűleg az élet minden területén ennyire jelen van az anyukátok. Mindent felügyel,jobban tudja hogy mi a kedvenc kajád,mint te magad,stb.Biztos,hogy súlyos problémái vannak vagy valami trauma érte még gyermekkorában.Ez nem normális viselkedés,mindenképp lépned kellene,mert ti ezt nem tudjátok otthon megoldani.A tipikus rátelepedő szülő,aki addig csinálja ezt,míg teljesen elvesztitek minden hiteteket magatokban és az ő akarata szerint fogtok cselekedni felnőtt korotokban is.
2012. júl. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok.Fogadjunk hogy falun nevelkedett és mélyen vallásos.
2012. júl. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!