Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagy családosok, ti hogy...

Nagy családosok, ti hogy csináljátok?

Figyelt kérdés

Kisbabánk van,otthon egyedül csinálok mindent,anyukám sokat dolgozik,segíteni sajnos semmiben sem tud.Már azon gondolkodtam,felveszek valakit,aki segítene nekem a rendrakásban.

De hol keressek ilyen embert?Akiknek van megbízható bejárónőjük,hol találták?


2012. júl. 10. 12:08
 1/3 anonim válasza:
Mi úgy oldjuk meg, hogy nem csillog-villog a lakás mindig. Amikor a kicsi alszik ( 17 hónapos) addig elpakolom a kisebb nagyobb dolgokat,felporszívózok stb. Mosogatni mindig azután szoktam hogy ettem/főztem így nem halmozódik fel. Este felmosunk miután a gyerekek lefeküdtek aludni. A nagyobbik fiam (11 éves) pedig magától pakol el a szobájában, porszívózik stb. Egyedül szerintem én sem bírnám, nekem a nagyi segít, javarészt ő főz :) De ha nálatok ez nem kivitelezhető akkor lehet rendelni is ha úgy álltok anyagilag. Bejárónőt sajnos nem tudok ajánlani, apróhirdetések között lehet szemezgetni.
2012. júl. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem értem mi ebben nehéz.....a napi munka:

mosogatás max 12 perc

söprés mondjuk 6 perc

elpakolni ezt-azt amit gyerek elölhagy, vagy én előző napi ruhát 20 perc


kétnaponta:

főzés mondjuk 1 óra (hiszen a tűzhely főz, én csak aprítok és lábast keresek, meg néha kevergetek)

szemetet kivinni 3 perc

a mosógépet megnyomni miután betettem a ruhákat 5 perc

kiteregetni 10 perc

leszedni az előző adagot 10 perc


háromnaponta csinálom:

felmosás 15 perc

portörlés 12 perc



Ennyit azért csak alszik az a gyerek egy nap, vagy nem? Gyakorlatilag amit minden nap csinálok, az 40 perc!

Kétnaponta főzök, tehát kicsit több dolgom van aznap, mondjuk másfél óra maximum.

Én mindemellett még gépezek, este, miután elaludt könyvet írok és nyelve tanulok.


Bejárónő? :) )))) EGy gyerek mellett? :) Ne mondja már nekem senki, hogy nem tud rendet rakni csak mert szült egy gyerkőcöt :) Ameddig alszik, bőven meg lehet csinálni a napi munkát, ha nem hagyod felgyűlni a dzsuvát.....ne mondd nekem, hogy ha MINDEN NAP TAKARÍTASZ, akkor is másnapra már többórányi munkád van, mert azt élő ember nem hiszi el.


Boltba menést kihagytam: de azt a gyerekkel csinálom, vagy amikor férjem hazaért, tehát az alvásidő bőven elég a többi rutinmunkára.

2012. júl. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
kedves kérdező! hol laksz?
2012. júl. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!