Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen férfi az ilyen? Vagy...

Milyen férfi az ilyen? Vagy ilyen a mai tárkapcsolati norma?

Figyelt kérdés

Adott: 32 éves a pasi, több rövid időtartamú párkapcsolattal a háta mögött.

Az ilyen ember éretlen 32 éves létére párkapcsolatra, infantilis vagy alapból ilyen világot élünk???

Egy párkapcsolat nemcsak a boldogságról szól; ha szeretem a másikat, márpedig minek ismerkedtem volna meg vele, lennék vele együtt, ha nem, szóval ha beütnek gondok, már a kapcsolat válságát szakítással kell megoldani és ráadásul!!! alig 3 hónap múltával újba kezdeni?

És ezt a "tendenciát" újra és újra csinálni???

Bizonyára én élek a középkorban, vagy nem is tudom, mert én komolyan veszem a párkapcsolatot....


2012. júl. 10. 20:11
 1/8 anonim ***** válasza:
96%

Vannak olyan emberek akik inkább elmenekülnek a gondok elől semmit felvállalják és megoldják azt. Ez sem életkori és sem nembeli sajátosság.


Most így jártál.

2012. júl. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
36%
Vagy nem találta meg azt a nőt, akit érdemesnek tart arra, hogy hosszútávon tervezzen vele. A barátomnak 27 éves koráig fél év volt a leghosszabb kapcsolata, velem meg már 2 éve együtt van. Nem feltétlen akar kapcsolatból kapcsolatba menni, csak nem volt számára egy nő sem megfelelő. Nem volt bennük semmi, ami "megfogta" volna őt.
2012. júl. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ismerek (elég közelről, hisz a párom) olyan 23 éves férfit, aki képes-hajlandó-akar elköteleződni.


Ráfoghatjuk mindezt a 21. századra, de igenis vannak emberek, akik pont hogy megundorodtak ettől a gyermeteg és felelőtlen felfogástól, ami manapság uralkodik, tehát nem lehetetlen ilyen férfit (meg egyáltalán : párt, társat)találni. Az viszont tény, hogy nagyon nehéz, és sajna kevés jó példa áll előttünk.


Én mindig azt mondom, hogy még mindig jobb egyedül, mint egy rossz kapcsolatban. Azt meg egy felelőtlen embertől szintúgy felelőtlenség elvárni, hogy megfontolt felnőtt módjára viselkedjen. Az ember alaptermészetén majdnem lehetetlen változtatni, és ha belegondolsz, miért is akarna ő maga változni? Számos olyan nő van, aki szintén vevő a gyökértelen életmódra, vagy éppenséggel a csodát várva vesztegel a gyermekded pasi mellett. összegezve: a mai világban a nyugodt élet záloga pont az állandó nyughatatlanság, a 'carpe diem' szemlélet modern köntösbe bújtatva. A hosszú, jó kapcsolat nem magától értetődő, így sokkal kényelmesebb rövid és labilis kapcsolatokat kialakítani.


Mindenesetre nekem az is gyermekded, mikor egy felnőtt - elvileg értelmes - nő szenved egy láthatóan nagy gyerek mellett, merthogy ő szerelmes. A szerelem egy komoly párkapcsolatban még csak az egyik pillér... ha a közös értékrend, összeegyeztethető jövőkép, hasonló életstílus hiányzik, akkor borul minden, szerelem ide vagy oda.

2012. júl. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egyszerű a válasz. Nem találta még meg azt a nőt akiért érdemesnek látja küzdeni majd utána vele együtt legyőzni a problémákat. Elmúlt a szerelem, nincs köd, nem tetszik neki az aki valóban a párja és továbbáll. EZ így van. Majd egyszer eljön neki is az Ő és akkor megállapodik, lényegtelen hogy 35 évesen vagy 45 évesen.
2012. júl. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Sok szempontból nehéz idők járnak manapság, de ez nem "párkapcsolati norma", csupán csak mindig is voltak és lesznek is olyan emberek, akiknek nem való az ilyesmi.

Keress hozzád illő embert, aki megbecsül, ennyi.

2012. júl. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
29%
Normális férfi.Inkább sok rövid kapcsolat mint egy olyan többéves ami nem az igazi.Erre azt mondom nem találta még meg a társát és nem pocsékolja az időt olyan kapcsolatokra amiből a végén ugyis szakitás lesz.
2012. júl. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
65%

"Milyen férfi az ilyen?"

Nem tudom.


"Vagy ilyen a mai tárkapcsolati norma?" Gondolom, "párkapcsolati".

Nincs olyan ma, hogy párkapcsolati norma.


"...éretlen 32 éves létére párkapcsolatra, infantilis vagy alapból ilyen világot élünk???"

Az első fenti lehetőség igaz lehet, a második is igaz lehet, a harmadiknak semmi értelme.


"...már a kapcsolat válságát szakítással kell megoldani és ráadásul!!! alig 3 hónap múltával újba kezdeni?"

Nincs ilyen általános szabály, ráadásul senki sem általános kapcsolatokat él. Van, amikor meg kell próbálni megoldani a problémát. Van, amikor föl kell ismerni, hogy a probléma nem is probléma. Van, amikor a szakítás a bölcs döntés. Minden eset egyedi.


"Bizonyára én élek a középkorban..."

Nem hiszem. Az alapérték, amit képviselsz, hogy értékeljük a párkapcsolatunkat, és ne engedjük el túl könnyen, teljesen rendben van. Semmi köze a középkorhoz. Ott neked nőként valószínűleg nem túl sok beleszólásod lett volna, ki lesz az urad és parancsolód, teljesen más világ volt.



Az egészben a lényeg, hogy aza alapján, amit leírtál valakiről, semmi mást nem lehet mondani róla, mint hogy egy 32 éves férfi, akinek csak rövid távú párkapcsolatai voltak eddig. Halvány lila dunsztunk nem lehet, hogy milyen történet van a háta mögött, amiért így alakult az élete. Még abban az esetben, ha lenen rálátásunk, és indokolatlannak éreznénk, ahogy a kapcsolatait megszakította, akkor sem lenne jogunk megítélni, hisz nem tudjuk, milyen hatások érték, ami ahhoz vezetett, hogy ilyen döntéseket hozott. Nem vagyunk az ő bőrében.


Az általad leírtakból, ha veled van valami probléma, az véletlenül sem a maradiság. Teljesen normális igénye az embernek a hosszú távú gyümölcsöző párkapcsolat kiépítése, és magam is rendszeresen felvagyok háborodva, amikor e fórumon beírt párkapcsolati problémákra a legtöbb válaszoló a szakítást tanácsolja, és nem a megoldás megkeresését. Veled kapcsolatban az tűnik problémának, hogy túl könnyen ítélsz meg egy embert, vagy a másik valószínű lehetőség, hogy nem vagy képes részletesen leírni, mi a valódi baj. Hangsúlyozom, csak annyit írtam, hogy "az tűnik problémának". Téged sem ismerlek, nem akarlak megítélni. Nem tudom, legfeljebb sejthetem, miért írtad ki a kérdést úgy, ahogy kiírtad.

2012. júl. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy csak arról van szó, hogy hamar rájött, hogy nem illett össze az eddigi barátnőkkel. Vagy eleve nem is komoly kapcsolatot keresett, és mikor komolyodni kezdett volna, szépen továbbállt. Sokkal jobb így, hogy szakított, mint hogy fűt-fát ígért volna a barátnőnek, aztán szépen félrejárkál.


"ha szeretem a másikat, márpedig minek ismerkedtem volna meg vele, lennék vele együtt"

Tudod, nem mindenki szereti a másikat, egy rövid távú kapcsolatnál pláne nincs így. A szeretethez idő kell, több hónap, fél év. Az majd később kialakul, de nem egy kapcsolat elején van. Azért jött össze nyilván a nőkkel, mert a külseje bejött neki, és volt igénye a szexre. Lehet, hogy azok a belső tulajdonságok is imponáltak neki, amiket először felfedezett a nőben. Csak épp a többi nem, amikre nem azonnal, hanem később szokott fény derülni, ahogy jobban megismerik egymást a felek.

2012. júl. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!