Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha új Párja lesz annak a...

Ha új Párja lesz annak a férfinak aki több évtizedet élt korábban egy másik nővel, akkor az új nőnek mennyire kell toleránsnak lennie bizonyos "megszokott" dolgokban?

Figyelt kérdés
A Párommal nagyon harmonikus kapcsolatban élek, de beárnyékolja a boldogságomat, hogy sokszor a volt felesége nevein hív, hogy időnként a volt lakása a haza és hogy ahova mi megyünk nyaralni az mindig az a hely, ahova a másik családjával ment, holott természetesen máshova megyünk. Nagyon elkeserít ez a dolog. Tudom, hogy csak megszokás, de nagyon szarul esik. Főleg az, hogy ezekkel a dolgokkal folyamatosan megbánt és nem jön kibékíteni, hagyja hogy mérgelődjek. Én addig haragszom, míg ő nem jön kicsit levenni a lábamról. Ő nem tudja egy bocs-csal elintézni, hiszen tudja az semmit sem ér! Mit tegyek?
2012. júl. 11. 16:07
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Szia! Előszöris köszönöm, hogy visszanéztél! :-) A tény az, hogy ő nem direkt csinálja, és neki is rossz, hogy megbánt ezzel. Önmagát is megbántja ekkor és ő addig nem tud jönni hozzám, nem tud békíteni, nem tud úgy tenni mintha semmi sem történt volna, amíg az ő lelke sem jön helyre, addig rossz hangulat van közöttünk. Hülyén hangzik, de én nem tehetek erről, én csak a szenvedő fél vagyok. Úgy gondolom kell valami bünti neki, ami miatt talán jobban meggondolja mit mond. Meg is mondtam neki. Elég sokszor volt már ilyen szitu, de úgy hiszem kell neki egy nagy pofon hogy leszokjon erről. Hiába próbálnám frappánsan megoldani a helyzetet, mi érzékenyek vagyunk és attól még az kínlódtat minket, a humor felszín lenne, és úgyis tudjuk ez már el van rontva elég rendesen!!! :-((( Hiába írja, mondja hogy igyekszik!? Milyen mikor 10 percen belül 3x is megbotlik a nyelve??? Csak azért mert azt mondta x éven keresztül?? Én is túl vagyok egy majd 10 éves kapcsolaton és nem tudom megérteni hogy tévesztheti el, jó nekem nincs még gyerekem, neki van a másik nőtől. Ráadásul nem csak simán a nő keresztnevét mondja, hanem mindenféle ragozott becenevet, ami az ANYASÁGOT illeti :-( Így már szebb, ugye?? :-((((

Mi nem oda megyünk nyaralni, ahova a másik családjával ment. Meg is mondtam nem is szívesen mennék oda. De fáj, sokszor eltéveszti az országnevet is!!! Tehát arra a helyre, ahova mi megyünk folyton olyan országnak hívja, ahova a volt családjával ment.

És fáj, hogy sokszor még a volt lakásába akar "hazamenni", már rég elment onnan!!! Esküszöm én már akkor lepődök meg, amikor a tényleges lakásunkba akar hazajönni!!! Szinte sziven üt, most mi van? Félek, hogy csak félreértettem, mert ő tényleg most az igazi hazát otthonozta le!!


Sajnáom, hogy neked sem egyszerű lelkileg és nagyon szépen köszönöm a válaszod és az időd, amit rám pazaroltál :-( Szívből köszönöm!

2012. júl. 12. 15:54
 12/14 anonim ***** válasza:

Ez szomorú. Nem is értem teljesen... Miért van nála ennyire berögződve a volt családja? Miért mentek szét? Miatta vagy a nő miatt. Minél többet írsz, annál inkább az az érzésem, csak a felszínen zárta le a múltat. Pszichológusra vagy hasonló szakszerű segítségre lenne szüksége. Ha nem is szereti a volt nejét, valami még mindig ott van mélyen benne elásva, amit igyekszik eltussolni, de nem megy. Nem értem. Tökéletesen egyetértek veled, én sem hívtam sose az exem nevén a páromat, sőt, azt is tudtam mindig, hol a haza... Sajnálom, hogy ebben vagy benne, nagyon nehéz lehet.

(én írtam az előző hszt)

2012. júl. 13. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Az igazság része az is, hogy azért nem kevés korkülönbség van közöttünk, ő kb. 30 évig volt együtt azzal a nővel, diákszerelem volt, de már sok-sok éve megromlott a viszony közöttük. De akkor is, már egy jó ideje elköltözött onnan. Elhiszem hogy megszokta és megszokásból mondja, de akkor neki sem kéne így felfújni, és akkor is úgy érzem neki kéne kezdeményezni a békülést, és nem azt mondani hogy ez bármikor megismétlődhet. Ez akkor is ez nagyon gáz, mert nem 1x és nem 2x fordult elő :-( Nekem is volt egy hosszú kapcsolatom, nekem is diákszerelem volt, és nagyon hamar teljesen kitöröltem őt. Nekem könnyen ment! A szerelme felém őszinte, nálam jobban senki sem tudja!!! Tudom, hogy nem szereti már azt a nőt, de nem gondol rá utálattal, annak ellenére hogy szinte menekült a közös lakásukból... Nem tudom, mert ha én menekülnék a páromtól akkor biztos nem tudnék rá nem haraggal gondolni, mert arról basszus ő is tehet, közösen tehetünk!!! És szarok rá hogy szült nekem egy gyereket, hiszen az már mikor volt, a gyerek megvan és akkor már nem az számít hogy ő szülte... ha nekem lesz gyerekem nem az fog eszembe jut nap mint nap ha ránézek, hogy apa csinált nekem egy gyereket és az te vagy stb... hanem hogy van egy gyerkőcöm, akit imádok!!!
2012. júl. 13. 09:56
 14/14 anonim ***** válasza:
Egy bizonyos kor után (35?) a pasinak édes mindegy, hogy ki teszi az asztalra a mákos-tésztát. Csak ne sokat pampogjon..
2012. júl. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!