Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A kapcsolat tönkrement, az...

A kapcsolat tönkrement, az eljegyzési gyűrű maradt. Aki volt már ilyen helyzetben, az mihez kezdett a gyűrűvel?

Figyelt kérdés
2012. júl. 12. 13:46
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
76%
Én eladtam. :P
2012. júl. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
A magyar jog lehetőséget ad rá, hogy az, aki adta, visszakövetelje a gyűrűt. Ha ezzel a jogával nem élt, akkor lelke rajta. Más kérdés, hogy én biztosan nem lennék olyan, aki megtartja vagy eladja párezer forint reményében, hanem visszaadnám neki. Mert így fair, akkor is, ha fel lett bontva az eljegyzés.
2012. júl. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
57%
Még velem nem tortént ilyen, de olvasztasd be fulbevalonak, nyaklácnak vagy ilyesminek.
2012. júl. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
26%
Én beolvasztattam a házassági gyűrűmbe. (nem az ex a férjem)
2012. júl. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
97%
hát hogy a magyar jog mit enged, nem tudom, de szerintem úgy gerinces, ha visszaadod a gyűrűt. És nem, nem azért, hogy akkor a többi ajándékot is visszaadd, de ez egy fontos jelkép, nem egy szimpla gyűrű, akkor miért ne adnám vissza? nem tudom jobban megfogalmazni, de remélem érthető a lényeg :)
2012. júl. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
24%

Én pont ellenkezőleg tudom: a jegygyűrű ajándék, amit nem lehet visszakövetelni.

Ha nem karikagyűrű, én megtartanám, a gyűrű nem tehet semmiről, az csak egy ékszer, nem maga a személy. Ha nagyon tetszene és megszoktam volna, hordanám is, még új pasival is, mert mint mondtam, az "csak" egy gyűrű, semmi más, nem emlék, nem szerelem, hanem egy tárgy.

Ha karikagyűrű, mivel az a végtelenség jelképe, azt visszaadnám, mert nem kívánok a végtelenségig az illetővel foglalkozni.


Ha egyik változat se jön be, akkor csináltass belőle valami semleges ékszert, pl. egy medált.

2012. júl. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
90%
visszaadnám, ha nem kell neki, beraknám a fiókba. Nem olvasztatnám be sehová.
2012. júl. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
90%
Ptk. 582. § (3) (3) Az ajándékozó visszakövetelheti az ajándékot, vagy követelheti az ajándék helyébe lépett értéket akkor is, ha az a feltevés, amelyre figyelemmel az ajándékot adta, utóbb véglegesen meghiúsult, és enélkül az ajándékozásra nem került volna sor.
2012. júl. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.


Egy köves eljegyzési gyűrűről van szó.

Amikor szakítottunk, a volt párom azt mondta, hogy nem szeretné ha megtartanám, és fogta elvitte a gyűrűt. Én mondtam, hogy persze, nem volt ellen kifogásom. Aztán másnap bocsánatot kért és mégiscsak visszaadta a gyűrűt, mondván azt ő adta nekem ajándékba, nincs joga visszavenni.

Szóval ilyen körülmények között maradt nálam a gyűrű.

2012. júl. 12. 13:59
 10/26 anonim ***** válasza:
85%

Én is vissza akartam adni,de nem hagyta.

Megtartani se akartam,igy mivel kedvenc unokahugom épp ballagott,egy szép fülbevalót csináltattam belőle neki.

2012. júl. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!