Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elegem van az anyámból, mikor...

Elegem van az anyámból, mikor kerülhetek ki innen végre?

Figyelt kérdés

Nagyim mesélte, hogy kiosztotta párszor anyát, hogy foglalkozzon velem, mikor kicsi voltam. Nem tette, mert őt idegesítik a gyerekek. A máséval persze jól elvan. Ismerősök, rokonok előtt soha egy-egy puszi, ölelés. Távoli rokonok, pl nagynéném nyakán persze csünghetek, ő "megengedi". Mindig netezik, beszélget. Nagymamám már sokszor kiosztotta így, hogy kamasz vagyok is, de nem hallgat rá se. Nem látta rajtam a depresszió közelgő jeleit, akkor se jött rá, mikor már az voltam, amikor a doki azt mondta ideg kimerült vagyok, azon is csak nevetett. Mindent a barátaimnak köszönhettem, hogy nem haltam meg, hogy nem zártak be a zárt osztályra. Nagymamám az ő korába több munkát végez, mint anya, most meg nem is dolgozik, egész nap itthon van, én teremtek rendet. Az ő ágya - apával külön szobába alszanak, apa egy pöppet hangosan horkol - rendetlen, én minden nap beágyazok, port törlök, elpakolom a ruháimat, a cipőket, papucsokat stb.. múltkor nagymamámmal beszélgettünk róla, az ő anyukájával, meg a nagynénémmel, mamám testvérével, hogy rettentő rossz természete van, nem olyan, mint a testvére, aki él-hal a gyerekeiért és én is sokszor sírtam korábban, hogy miért nem ő az anyám. Meg, hogy nagynéném és ő megkapják azt a szeretet ami nekik jár, mert ők felnevelték a gyerekeiket. Engem nagyim nevelt föl, ő is megkapja azt a bizonyos szeretetet. Nem kaptam ugyan anyai szeretetet, de felnőttem és rendes lány lettem és azt szeretném kérdezni, mikor és hogyan törhetnék ki. El szeretnék költözni. Hitelt nem vehetek fel, azt mindenki megtiltotta, sőt még az anyáét is én fogom, két évig még tanulok, utána továbbtanulok, munkám az nincs. Borsodban élek, itt elég nehéz munkát találni.

18/L


2012. júl. 12. 18:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Ne vegyél fel hitelt az anyádnak, legfeljebb csak saját magadnak, de azt csak akkor, ha munkád is van. Nála ne tegyél rendet -igen, mondani könnyű, én sem tudom mindig betartani-, és keress diákmunkát, vagy barátoknál pénzért vállalj el egy-két dolgot. Ezt a pénzt pedig majd az elköltözésre fordítsd!
2012. júl. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%

A törvény szerint már felnőtt vagy,így bármikor mindenféle törvények nélkül elköltözhetsz bármikor.

Ha nincs rá keret, vagy tudod hogy anyudnak kell anyagilag eltartani téged amíg tanulsz,nos akkor addig összeszorítod a szád,és csendben el leszel még pár évig.

Ha nem megy,úgy érzed képtelen vagy rá,akkor csinálhatod azt amit nagyon sokan megcsinálnak. Elmennek dolgozni,albérletbe költöznek, fenntartják magukat és pár évvel később amikor kezd beállni az élete anyagilag, elmegy estin vagy levelezőn tovább tanulni.

Ha meg ez sem jó,és diákmeló sincs,akkor csak a kifogásokat gyártod..Ugyanis kifogások mindig lesznek. Ha valaki eltökélt és menni akar,annak sikerülni is fog.

2012. júl. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

3-as.. Bocsika, de ha én tudtam állást találni még ha gyárban is akkor más is tud szerintem..Válogatni nem kéne..

úgyhogy csönd neked.

18/L és halasztottam az egyetemen hogy legyen pénzem..

2012. júl. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy én nem szeretném úgy végezni, mint anya, hogy gyárban dolgozott és abba kellett hagynia a melót mert nem bírta. Minden ismerősöm megvan őrülve azért, hogy ott dolgozhasson, de én egy bolti eladói állással is szívesen megelégednék egyelőre. Csak gyárba ne... :(
2012. júl. 12. 19:25
 5/8 anonim ***** válasza:

ma 19:14 vagyok


Nézd,én nem kötekedésből írom,mert hasonlóképpen gondolkodtam mint te. Gyárba soha,mert annyi rosszat hallottam róla. Mégis lassan 2 hónapja gyárban dolgozom. Nem megerőltető. Inkább csak monoton. Az emberek között vannak hülyék,de istenem..hol nincsenek?? Én sem akarok egész életembe gyárban dolgozni. Nem is állok meg itt. Csak halasztok az egyetemen hogy legyen pénzem. Elköltöztem mert a szüleim alkoholisták,és még az utolsó nap is megvertek. De összeköltöztem 3 diákkal akik szintén dolgoznak. Ketten halasztunk. Ki-ki éli a maga életét. Ez sem a tervem része hogy évekig negyedmagammal éljek idegenekkel egy fedél alatt, de jelenleg így olcsóbb.

A gyár messze nem olyan rossz mint a híre..

2012. júl. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Keress mondjuk a fővárosban munkát (ott sokkal több lehetőség van) és nézegess albérleteket más lányokkal együtt. Külső, paneles részen nem olyan vészes, főleg, ha osztoztok a szobán. Neten keress olyanokat akik társulnának.


Anyádtól el kellene jönnöd mielőbb.


Egyébként a hiteles részt leírnád kicsit érhetőbben? Nekem nem sikerült dekódolnom, hogy ki tiltott meg mit és anyádnak milyen hitele van.

2012. júl. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is hasonló helyzetben vagyok,de inkább elviselem a családomat,minthogy ilyen rabszolgamunkát végezzek,aminek se közepe,se eleje,se vége.Inkább kergetem az álmaimat.
2012. júl. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

ma 19:44-nek


Na ezért írtam,hogy kifogásokat lehet gyártani. Ha valaki mindenképpen menni akar,az megy is. Te legalább őszinte vagy. Inkább tűrsz tovább,de nem vállalsz melót. Nincs ezzel gond..De legalább nem panaszkodsz feleslegesen. Én is jobban örültem volna ha nem kellene halasztani,ha nem kellene dolgozni,de amikor hónap elején megkapom a 110 ezer forintomat, akkor elviselem a monoton melót,mert tudom csak 1 évig csinálom ezt..Valamit valamiért..nem igaz??

2012. júl. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!