Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez már alkoholizmusnak számít?

Ez már alkoholizmusnak számít?

Figyelt kérdés
Barátom minden nap iszik sört, töményet ritkábban, inkább csak ha meghívják hétvégente, de nekem már ez is sok. Azt mondja, hogy a fárasztó munka után jár neki a napi két-három dobozos (fél literes) sör. Szerintem meg ez nem normális...Vagy ez még nem olyan gáz? Szerintetek?

2012. júl. 18. 09:40
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
51%

ha hozzászokik a szervezete, akkor később még ennél is több kell majd. nem normális, h minden nap iszik 2-3 sört. még az 1 sem az, ha mindennapos.

igyon alkoholmenteset, én most arra szoktam rá, mióta megvan a jogsim :)

komoly piázások csak hétvégén vannak.

2012. júl. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Próbáltuk am az alkoholmentest is, de egy idő után csak visszatért az alkoholosra...Télen kevesebb sört iszik, de sztem inkább azért, mert olyankor van, hogy borozunk esténként együtt...már amennyit én iszok...de ha nincs bor, akkor télen is iszik egy dobozzal :(

Már többször is mondta, hogy nem fog inni, mikor egy-egy esküvőn sokat ivott és hülyén viselkedett, de aztán soha nem sikerül neki sokáig tartóztatnia magát...

Miért van, hogy jót akarok neki, de nem hallgatja meg a tanácsaimat?

2012. júl. 18. 11:23
 13/22 anonim ***** válasza:

sör vagy bor,mind1


ez az alkoholiszmus eleje,ha akarna még változtathatna,de nem fog,ennél csak lejjebb van


ugye nem vagytok házasok,nincs gyereketek,nem függsz tőle anyagilag?

2012. júl. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Soha ne az ígéretekre hallgass, a tetteket nézd! Ha sokat iszik és hülyén viselkedik, az csak annyit jelent, hogy ő olyan. Józanul működik a fék, részegen nem.
2012. júl. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
az én férjem is iszik sört, de van, hogy 2-3 napig egyáltalán nem. Engem addig nem zavar, amíg emberként tud viselkedni. Általában 1-et iszik meg otthon, hétvégén szokott 2-3at meginni. Ha nem tudja letenni, és vita van belőle, az a gond.
2012. júl. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Én is attól félek, hogy ez még csak a kezdet...Amúgy pont emiatt is nincs köztünk még semmi komolyabb, mármint én így nem is kezdek el gondolkozni házasságon, gyereken, hasonlókon, mert nekem ez nem természetes, amit csinál. Az én családomban senki nem iszik igazán. Szokott lenni otthon mindenféle alkoholos ital, hogy ha jön vki, legyen mivel megkínálni, de volt már olyan, hogy a sör is a kamrában romlott meg, mert nem itta meg senki...

Am ő már szeretne családot, gyereket, de én már mondtam is neki, hogy addig ne is gondoljon rá amíg ilyen életet él, bár akkor a dohányzást modntam, inkább, hogy ne gondolja, hogy a bölcső felett fog nekem cigizni...de mondtam már neki azt is, h én nem akarom, h a gyerekem azt lássa, hogy az apja munka után egyik sört a másik után issza...

Am sajnos az ő családjában ez nem fura egyáltalán. Onnan hozta magával. Már nővére is próbált vele beszélni, de rá sem hallgat.

2012. júl. 18. 14:06
 17/22 anonim ***** válasza:

hány éves vagy?


Nem vágysz egy olyan férfira,akivel lehetne gyereket,családot tervezni,akire bármikor számithatsz,aki mellett nem kell félned a jövőtől?

(megsúgom,neked nem ő a nagy ő)

2012. júl. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy eddig ő volt életem nagy szerelme, mikor megismerkedtünk olyat éltem át, mint még soha, és nem tudom, meg lehet-e ezt ismételni még1x...

Am még ráérek családalapításon gondolkodni, és mikor kitartok mellette, hátha hajlandó komolyan meggondolni a dolgot és változtatni...a saját érdekében is...mindig próbálom neki hangsúlyozni, h az ő érdeke lenne igazán, de mintha nem hinné el.

2012. júl. 18. 14:37
 19/22 anonim ***** válasza:

Adj neki ultimátumot.

Vagy lecsökkenti heti 1-1 sörre,hétvégén 2-re,vagy ennyi volt.

Ne pazarold rá az időd.


Tudom,ő életed szerelme.Én is ezt éreztem az exemnél,idióta pasik után ő volt a normális.Csak "pár" hibája volt a többihez képest,ő vbolt a nagy ő.A nagy lótúrót volt az.Csak beleképzeltem sokmindent,20 évewsen hol láttam én hogy csak kihasznál,hogy én abban a kapcsolatban csak elnyomott fél lehetek.

Nagyon nehéz kilépni egy olyan kapcsolatból,ahol ha nagyon akarod,akkor csak kis hibának látszik ami óriási.

De ki lehet,ki kell.

tólag látom én is csak,akkor nem láttam ennyire.

És tévedtem,nem ő volt a nagy ő,találtam olyan férfit,akinek annyi hibája sincs,a hibái szerethetőek,nem iszik,nem cigizik,figyelmes,lehet vele tervezni.És eszembe nem jut olyanon gondolkodni hogy ő-e a nagy ő.

2012. júl. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
hát nem tudom, 2-3 sör szerintem is túlzás, viszont 1-1 sörtől én még nem akadok ki, pedig az én és az Ő anyukája is alkoholista sajnos. Az én anyám 2 hónapja kórházba került emiatt, majdnem belehalt, az ő anyja meg már vasággyal is 40 kiló. Mégsem szólok 1-1 sör miatt, csak annyit kértem, viselkedjen emberként. Mondjuk én pl. nem veszek neki, csak 1 sört, vagy rászólok, ha túl sokat iszik.
2012. júl. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!