Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért önző az, aki nem hagyja...

Miért önző az, aki nem hagyja magát kihasználni?

Figyelt kérdés
Érdekelne a véleményetek. Szóval ketten vagyunk testvérek. Mindig is a húgom volt család kedvence, ő volt a szép, én meg az okos kislány. Egész életemben keményen tanultam, dolgoztam. Mára elértem, hogy az átlagnál jobb körülmények között élek, igaz sokszor nincs még szabad hétvégém sem. A húgom félbe hagyta az egyetemet, azóta nem nagyon tud egy-egy munkahelyen hosszabb ideig megmaradni. Most éppen nem dolgozik azzal az indokkal, hogy az esküvőjét szervezi. Igen ám, de a családi asztalnál hallgatva a terveket én már láttam, hogy nem jönnek ki annyiból, amennyijük az eseményre van. Jól sejtettem, mert ma eljött a húgom és a vőlegénye. Közölték, nem kérték, hogy valamivel több mint egy millió forinttal túl lépték a keretet. Apuék, illetve a leendő sógor szülei nem tudják már odaadni - hiszen már minden spórolt pénzük az esküvőben van. Szóval nekem kell bizonyos számlákat kifizetni. Én pár percig levegőt sem kaptam, majd mondtam nekik, hogy nem. A húgom erre kivágta a szokásos hisztijét, hogy biztosan csak irigy vagyok, mert ő férjhez megy. Mondtam neki, hogy sok boldogságot, de ne az én kontómra legyen az álomlagzi. Ha nincs pénzük, minek a felhajtás? Mert én úgy érzem: azt a pénzt soha nem látnám vissza, szóval akár az ablakon is kiszórhatnám. A vége az lett, hogy a húgom le önző k.rvázva engem, bőgve elrohant. Azóta már beszéltem a szüleimmel is. Ők is egyetértenek velem, de azt mondják: a béke kedvéért inkább adjam oda a pénzt. De én már hajthatatlan vagyok. Szerintetek igazam van?

2012. júl. 18. 19:27
1 2 3 4 5 6 7
 51/68 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Mondjam a folytatást?! Ma nehéztüzérséget kaptam: a keresztanyját, apu tesóját küldte rám. Voltam én minden, csak rendes ember nem. A szóáradatot végighallgatva, közöltem, hogy 1. én ezt a témát tegnap már lezártam, mivel úgy tudom, hogy határidő lejárat volt, és 2. egyébként sem vagyok hivatalos arra az esküvőre, szóval nem érdekel mi van vele. Erre nagynéném: "Jajj, hát Hugika, csak első mérgében mondta, amit mondott. És úgy tűnik, hogy ma még mindent el lehetne intézni. Erre én: nosza, én meg megyek vissza dolgozni! Nagynéném: Most komolyan megtagadod a segítséget a saját véredtől! ( Nagyon drámai tud lenni, szerintem a tesóm is nála tanult!) Én: nem, éppen ezzel segítek.

Szóval itt tartunk most. Apu titokban gratulált, hangosan nem mert, mert éppen náluk volt a sértett hercegnő. Hitelről szó sincs. Ja és Facebook oldalt nem adok közzé. Akkor tényleg szemétnek érezném magam, bocsi!

2012. júl. 19. 19:10
 52/68 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hívd fel a húgodat, és kérj tőle 1 milliót az álomnyaralásodra. És mélységesen háborodj fel, hogy nem hajlandó az esküvőre szánt pénzből ennyit elvenni a te nyaralásodra. És vágd a képébe, hogy biztos irigy rád, azért nem ad neked pénzt. :D
2012. júl. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/68 anonim ***** válasza:
100%

Akkor sem adnék ki fényképészre, meg a ruhára másfél milliót, ha dúsgazdag lennék... nem attól lesz ez élete nagy napja, mert minél több pénzt kidob rá...

Azért jó olvasni, hogy apud nem áll a pártján, bár akkor nem értem, hogy cseszhették így el anno a nevelését...

2012. júl. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/68 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg neki, hogy ha ennyire nagy a szerelem, akkor talán feláldozhat annyit az esküvő érdekében, hogy olcsóbb ruhát, fényképészt, galambokat rendel. Egy ilyen esküvőnél amilyet ő szervez, könnyen le lehetne faragni 1 milliót, gondolom 8 már benne van. Ha tényleg szereti a srácot, 2 tanu előtt is hozzá menne.


Írd meg neki hogy nem érzed magad önzőnek, csak nem az ő esküvője miatt tanultál és dolgoztál ennyit, és szívesen kölcsön adnál ha tudnád hogy megadja, de félsz hogy soha nem tudná visszaadni. Elképesztő milyen emberek vannak.. hogy nem sül le a képéről a bőr... Akinek nincs pénze nagy esküvőre, ne tartson nagy esküvőt!!! Kérdezd meg tőle hogy az utóbbi években ő egyedül mennyit spórolt a saját esküvőjére. Fogadok semennyit.

2012. júl. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/68 anonim ***** válasza:
100%
Nehéztüzérség, ezen jót nevettem. Kérdező, jó arc vagy:D
2012. júl. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/68 anonim ***** válasza:
100%

Jó kis sztori. Valahogy annyira el tudom képzelni, hogy a rokonság oszt ki éppen, miközben húgod a fotelben karba tett kézzel ücsörög és durcisan néz maga elé.

Egyébként már az se semmi, hogy a közvetlen rokonok is belátják, hogy nem normális, és távolabbiakat kell hívnia, hogy mellé álljanak.

Amúgy nagynéni, nagybácsi mennyivel száll bele? Vagy ők is csak a nyelvüket barnítják a semmire?

2012. júl. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/68 anonim ***** válasza:
100%

Ez szép.Tényleg beszélned kéne amúgy a húgoddal,hogy gondolja már végig,miről beszél. Ha akkor sem érti meg,hát tényleg hagynám a fenébe.Pénzt persze továbbra sem adnék.

Lehet ezt csak azért mondom,mert engem zavar,ha valaki nem érti meg,miről beszélek.

2012. júl. 20. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/68 anonim ***** válasza:
100%

A "most boldog vagy?" kérdésre legszívesebben visszaválaszoltam volna, hogy: "A legboldogabb akkor lennék, ha rájönnél, hogy neked magadnak kell elkezdeni dolgozni, és valóban! dolgozni az álmaid megvalósulásáért, nem várni a sült galambot a szádba."

Megszokhatta már, hogy így mindent el tud intézni, ezért ilyen, ez a kidolgozott stratégiája a dolgok intézéséhez, így az álmai megvalósításához is. De valahogy felfoghatatlan számomra, hogy hogyan tudták a húgodat ilyenné nevelni a szüleid, hiszen nekik sem tetszik a viselkedése. Remélem, kap pár pofont az élettől, éppen csak annyit, hogy rájöjjön, az életnek nem az a normális menete, ahogy ő gondolja. Akkor talán közelebb is kerülhettek egymáshoz. Végezetül pedig: egy büdös vasat nem adnék az esküvőre, ezek után a kirohanásai után biztos nem.

2012. júl. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/68 anonim ***** válasza:
100%

Hű....láthatóan hugica agya (s sajnos befolyásolt rokonoké se) üzembiztos így magyarázni műr értelmetlen.

Velem próbálta volna meg 2 verzió:

1, Közölném az ő stílusában, könyekkel durcival (csak el ne nevesd közben magad) rokonság elötti showműsorban, hogy miért is követel tőled 1 milkót mikor te már azt befizetted magadnak !egy! luxusnapra amit már mióta terveztél s az életed napja a téged még csak nem is támogatnak benne a hálátlanok!!!


2, Kölcsönbe adod s menyasszony táncból vagy hitelből kéred azonnal vissza egy héten belül szerződéssel hisz úgyse a pénz számít neki.......


Mélységesen kérlek amennyiben bármelyiket is megteszed elötte az ablakba csüngjön egy haverod kamerázni s rakd fel ide a drámai jelenet hanganyagát. áhhh de jó nevettem:DDDDD

2012. júl. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/68 anonim ***** válasza:
100%

2.válaszoló voltam.

Látom azóta folytatódik a sztori,hát nem semmi családod van!

Mostmár izgalommal várom a folytatást,de Te mindenkéépen tarts ki a "nem" mellett!

Ja és tetszik, hogy régen vagy talán még sosem volt ilyen összhang itt a válaszolók között!!!

2012. júl. 21. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!