Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért önző az, aki nem hagyja...

Miért önző az, aki nem hagyja magát kihasználni?

Figyelt kérdés
Érdekelne a véleményetek. Szóval ketten vagyunk testvérek. Mindig is a húgom volt család kedvence, ő volt a szép, én meg az okos kislány. Egész életemben keményen tanultam, dolgoztam. Mára elértem, hogy az átlagnál jobb körülmények között élek, igaz sokszor nincs még szabad hétvégém sem. A húgom félbe hagyta az egyetemet, azóta nem nagyon tud egy-egy munkahelyen hosszabb ideig megmaradni. Most éppen nem dolgozik azzal az indokkal, hogy az esküvőjét szervezi. Igen ám, de a családi asztalnál hallgatva a terveket én már láttam, hogy nem jönnek ki annyiból, amennyijük az eseményre van. Jól sejtettem, mert ma eljött a húgom és a vőlegénye. Közölték, nem kérték, hogy valamivel több mint egy millió forinttal túl lépték a keretet. Apuék, illetve a leendő sógor szülei nem tudják már odaadni - hiszen már minden spórolt pénzük az esküvőben van. Szóval nekem kell bizonyos számlákat kifizetni. Én pár percig levegőt sem kaptam, majd mondtam nekik, hogy nem. A húgom erre kivágta a szokásos hisztijét, hogy biztosan csak irigy vagyok, mert ő férjhez megy. Mondtam neki, hogy sok boldogságot, de ne az én kontómra legyen az álomlagzi. Ha nincs pénzük, minek a felhajtás? Mert én úgy érzem: azt a pénzt soha nem látnám vissza, szóval akár az ablakon is kiszórhatnám. A vége az lett, hogy a húgom le önző k.rvázva engem, bőgve elrohant. Azóta már beszéltem a szüleimmel is. Ők is egyetértenek velem, de azt mondják: a béke kedvéért inkább adjam oda a pénzt. De én már hajthatatlan vagyok. Szerintetek igazam van?

2012. júl. 18. 19:27
1 2 3 4 5 6 7
 11/68 anonim ***** válasza:
100%
Mi lesz a húgod esküvőjén, hogy egy millióval túl lépték a keretet? Fehér galambok amik kedves üzeneteket szállítanak a vendégeknek, vagy meglovagolható rózsaszín pónik? Sissy hercegnő kastélyát kölcsönözték ki a nagy napra? Tényleg nem értem.
2012. júl. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/68 A kérdező kommentje:
Csak egy tételt mondok: fotós kb. 450 ezer forint. Igen jól látjátok! Németországból érkezne, mert ő fotózott a Németországból férjhez ment barátnője esküvőjén. És annál szebb képeket ő még nem látott:::::
2012. júl. 18. 19:59
 13/68 A kérdező kommentje:
Ja és az általa kinézett ruha is hét számjegyű! És nem érti, hogy miért ne vehetné meg, ha az én számlámon ott a rávaló! Ezt szó szerint így mondta anyunak, aki hiába beszélt neki, hogy ez a ruha túlzás!
2012. júl. 18. 20:07
 14/68 anonim ***** válasza:
100%

Váó....nem semmi arc a hugod. :S

Gondolom a pasija is ilyen s nem látja a menyaszörnyét...még egy pénznyelő a családba.


Ha nekem se számítana az a pénz hát akkorse adnám neki oda...de lehet ha tovább inzultálna s játszaná a fejét mások elött alázva hát csinálnék egy bulit abból az 1 milkóból amit ő csak képeken láthatna.

2012. júl. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/68 anonim ***** válasza:
100%
vazzeeee... Ezeket jó volt olvasni, így egy kicsit se fogja senki sajnálni :D
2012. júl. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/68 A kérdező kommentje:
Most kaptam egy emailt. Eszerint, én irigy és teljes erőmmel azon dolgoztam, hogy az ő napja ne sikerüljön, boldog lehetek. Mivel ma nem tudtak bizonyos összegeket átutalni, borul az egész lagzi. (Azt nem írta, hogy miket kellett volna máig kifizetni, de azt igen, hogy reméli most boldog vagyok!) Ja és a slussz poén: vegyem semmisnek az esküvői meghívót, mert azt már látják: nem tudok örülni a boldogságuknak! KÉSZ, most már hivatalos: az én húgom a legh.lyébb a világon! Bár nem szoktam, erre iszom egy felest.. egészségetekre :)
2012. júl. 18. 20:20
 17/68 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj de szerintem elkéne a húgodnak egy-két ATYAI POFON attól, hogy felnőtt. Ennyire önző, buta nem lehet. És ha gyerek lesz akkor is ekkora költségbe veri magát? Mert hogy akkor is nagy hepajt kell csinálni?
2012. júl. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/68 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező én egyszerűen nem akarom elhinni, hogy valaki ekkora tuskó legyen...

Nekem is az egyik bátyám igen jól keres, saját cége van, mégse jutott soha eszembe, hogy bármi extra szükségletemet, amit nem tudok magamnak finanszírozni, tőle kérjem. Igaz kaptam már tőle dolgokat, anyunak is szokott pénzt adni, de soha nem követelőztem, azért adta, mert látta, hogy szükségünk van rá. Én amúgy is kellemetlenül érzem magam, ha csak úgy kapok valamit ajándékba. Legutóbb biciklit kaptam, de attól is teljesen zavarba voltam...

A húgod orvosi eset...

2012. júl. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/68 anonim ***** válasza:
100%
pffff ehhez nem tudok mit hozzáfzni...Ilyen önző embert mint a hugod, rég láttam..
2012. júl. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/68 anonim ***** válasza:
100%
Ne törődj vele, ne is menj el az esküvőre, ha meggondolnák magukat, és mégis meghívnának, akkor sem.
2012. júl. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!