Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szüleim tőlem várnak segítsége...

Szüleim tőlem várnak segítséget! Mindig segitettem! De most babát várunk és ugy érzem mi vagyunk a fontosabbak! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Azt szeretnék hogy vegyek fel nekik hitelt!Páromnak neszóljak róla!nem tudom én gondolom csak hogy valami ezzel nem stimmel vagy tényleg nem jó ez igy!
2009. júl. 14. 15:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
98%
Uristen! Ilyenbe a jelenlegi helyzetben nehogy bele menj! Foleg igy, titokban!! De egyebkent sem!
2009. júl. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
98%

Áááá, semmiképen ne hagyd ki a döntésből a párodat. Gondold át, hogy mennyire fontos/szükséges nekik a pénz, és hogy tudják-e majd fizetni.

Mire költenék? Miért nem ők veszik fel? Én személy szerint nem szívesen mennék bele.

2009. júl. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
98%

Bizony, ez nagyon nem stimmel. Különösen az, hogy titokban akarják. Jól érzed, hogy ebben a helyzetben a baba a legfontosabb, esélyes, hogy ha nem kapnak hitelt, ők maguk, az azért van, mert fizetni sem tudnák, és az, hogy még te is törleszd, az nagyon durva... Mégis azt hogy titkolnád el a párod elől? Meg eleve ilyet kérni, hogy hazudj, nagyon nem kóser. Még akkor is, ha semmi gond nem lenne a hitel visszafizetésével, akkor sem.

Ne hagyd magad, mondd meg, hogy nálatok nem szokás egymás közt titkolózni és elképzelhető, hogy hamarosan akár Nektek is szükségetek lehet hitelre és akkor bizony Ti nem fogtok kapni, mert már fut egy a neveden.

2009. júl. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
98%

Az egyik ismerősömnél ugyanez volt a szitu. Hiába mondtuk neki, hogy ne vegye fel, mégis megtette. 1,5 millió Ft-ról volt szó. A szülei elköltötték, ők meg fizetik, mert a nyugdíjból nem ment a szülőknek. Azóta szépen lassan eladósodtak, és éppen csak nem ment rá a házasságuk.

Nagyon gondold át, a párodnak mindenképpen szólj.

2009. júl. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
98%

huha..ez nagyon érzékeny téma.. és fontos, hogy a szüleid se bántódjanak meg, mert feltételezem sokat gondolkoztak ezen a kérésen.


Teljesen megértem az aggodalmad és nem volt fair tőlük, hogy azt kérték, hogy titokban... hisz ti a pároddal egy család vagytok..nem tudom, hogy apukád mit szólna fordított esetben.


Szerintem beszéld meg a pároddal, mondd el neki a helyzetet és hozzátok meg a döntést közösen (ezek után akár a szülők tudta nélkül)..


Ők valószínűleg azért nem kapják meg a hitelt, mert idősebbek vagy másikat fizetnek..beszélj velük is, hogy pontosan mire kell..és hogy ebben nem tudsz segíteni, de talán találtok egy másik megoldást.

2009. júl. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
98%
Már ne haragudj, de ez nagyon gyanús. A szüleid nem akarják, hogy a párod tudjon róla? Nem tudom, hogy mire kell nekik a pénz, de ilyenbe bele ne menj. Az a párod pénze is már, neki is tudnia kell róla. Ha nem mondod el neki, akkor biztos, hogy ebből botrány lesz, úgyis kiderülne. Én nem vállalnám be. A szüleid nagyon önző, felelőtlen emberek lehetnek, ha ilyet kértek. Ne félj őket elutasítani. Ez az ésszerű döntés.
2009. júl. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
de az a baj hogy én ugy érzem ha igazán fontos lennék nekik,meg hogy neidegeskedjek szerintem elsem kellett volna mondaniuk nekem!Ugy érzem itt az ideje hogy ők egyedül oldjanak meg valamit mert eddig ugy is ott voltam mindenben segítettem!!
2009. júl. 14. 16:18
 8/17 anonim ***** válasza:
96%
Főleg, hogy babát vártok.... Mert mi van ha nem tudják fizetni. Akkor muszáj leszel Te és ráadásul ha otthon maradsz a babával, akkor kevesebb lesz a bevételetek is. Arról nem beszélve, hogy az meg milyen dolog, hogy arra akarnak rávenni, hogy ne szólj a párodnak róla. Szerintem ebből baj lenne, ha kiderülne. Semmiképpen ne menjél bele és nyugodtan mond meg a szüleidnek, hogy ne haragudjanak, de Te ezt most nem szeretnéd. És természetesen beszélj a pároddal és mond el neki, joga van tudni róla. Egészséges babát kívánok:)
2009. júl. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
1%
Eddig veled értettem egyet, de ez egy kicsit furcsa reagálás...oldják meg maguk..stb. kíváncsi vagyok ha bajban leszel, kihez fogsz először fordulni...
2009. júl. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:)
2009. júl. 14. 16:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!