Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szüleim tőlem várnak segítsége...

Szüleim tőlem várnak segítséget! Mindig segitettem! De most babát várunk és ugy érzem mi vagyunk a fontosabbak! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Azt szeretnék hogy vegyek fel nekik hitelt!Páromnak neszóljak róla!nem tudom én gondolom csak hogy valami ezzel nem stimmel vagy tényleg nem jó ez igy!
2009. júl. 14. 15:48
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
94%
Így nehéz bármit is mondani...mire kell a pénz? Nagyon nagy bajban vannak? De ha így is van, a legbutább dolog azt kérni tőled, hogy hallgasd el a párod előtt. Hát azon sok múlik, hogy mire is kell az a pénz és hogy mennyi, de én ha még bele is mennék, akkor is megbeszélném a párommal. Olyat nem kérhetnek, hogy ne tedd, ez olyan furcsa, valami nem stimmel...de csak te tudod, hogy a pénz mire kell.
2009. júl. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
98%
Simán belebukhatsz. Mit csinálsz akkor? Mész anyaotthonba a gyerekeddel? Mi van, ha hirtelen nektek lesz szükségetek hitlre? Úgy hogy már van egy hiteled nem fogtok kapni!! Meg aa férjed tudta nélkül ???? Eszedbe ne jusson. Nem egy ilyen példát láttam már mindbe belebuktak!!!!
2009. júl. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
97%
A férjem nagyanyja is bele sétált egy ilyen hülyeségbe,a fiának vett fel kölcsönt.Na most az ő nyugdíjából vonják a havi törlesztőt a fia meg úgy csinál mintha ez lenne a világ legtermészetesebb dolga meg sem próbálja fizetni.Te rád is ez a sors vár,gondolj a picire ő nem azt érdemli hogy még a pelenkát se tud neki megvenni.
2009. júl. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
97%
A mai világban az ember még magának sem mer hitelt felvenni, nemhogy másnak. Még akkor se, ha a szüleiről van szó. A szüleid olyan dolgot kérnek tőled, amit nem szabadna és amit nem szabad teljesítened. Hogyan gondolják? Még a házasságodat is tönkre tehetik. És ha netán a házasságod megromlana /nem emiatt/ vinnéd a hátadon a többi bajoddal együtt még a hitelt is? Eszméletlen kérés. Kereken-perecen meg kell tagadnod a kérésüket. Ha szeretnek, megértenek, ha nem, neheztelnek. Nyugalomra és biztonságra van szükséged, nem álmatlan éjszakákra.
2009. júl. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
97%
Legyél önző.Magadra gondolj és a babára.Ne vegyél fel hitelt.Az érzelmi zsarolásoknak pedig ne engedj, ha azzal szeretnének meggyőzni.A párodnak szólj.Milyen kapcsolat a tiétek, ha elhallgatsz előle valamit?Most már ő és a születendő babátok a családod.Ők az elsők.Máshoz nem fordulhatnak a szüleid?
2009. júl. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
84%
Hát jó lenne először is megtudni, hogy mire kell nekik. Ha tényleg létfontosságú lenne és látnám, hogy tudnák törleszteni, akkor én felvenném nekik. De csak és kizárólag akkor, ha a párom is beleegyezik. (természetesen ez nem csak az én szüleimre, hanem anyósomékra is vonatkozik) De a titkolózásba semmiképpen ne menj bele, mert ezzel tönkreteheted a házasságodat!
2009. júl. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
77%

Manapság józanul gondolkozó, normális ember nem vesz fel hitelt!!! Tessék addig nyújtózkodni, ameddig a takaró ér!


Sajnos, a jövedelmünk hónapról hónapra egyre kevesebbet ér a boltban, kiszámíthatatlan, hogy mire lesz elég félév múlva...


Beszéld le a szüleidet, hogy ilyen bizonytalan helyzetben kölcsönt vegyenek fel, inkább halasszák el a felújítást, vagy utazást, vagy bármit, amire kellene neki a pénz.


Ha esetleg elmaradt számláik vannak, akkor még kisebb az esélye, hogy a hiteltörlesztést fizetni tudják!!!


SEMMIKÉPPEN ne írj alá semmit, mert ezzel a férjedet is nehéz helyzetbe hozhatod a tudta nélkül (a házastárs is adóstárs!)...


Esetleg azt vállalhatjátok, ha nagyon nehéz helyzetben vannak a szüleid, akkor valamennyi pénzt (ha van tartalékotok) kölcsön adtok nekik kb. 1 évre...


És azt nagyon határozottan közöld velük, értsék meg egyszer és mindenkorra : SEMMIT nem vagy hajlandó a férjed tudta és beleegyezése nélkül csinálni, a háta mögött, erre soha többet ne kérjenek!!! :[


(Bocs, de elég furcsák a szüleid! Éppen nekik kellene okosabbnak lenniük, nekik kellene lebeszélni a gyereküket, ha kölcsönt vennének fel... Hogyan tudsz így támaszkodni rájuk?)

2009. júl. 17. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!