Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők! Ti egy 17 éves lányt...

Szülők! Ti egy 17 éves lányt elengednétek szórakozóhelyre társasággal?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert már fél éve betöltöttem a 17-et, de még mindig nem voltam egy szórakozóhelyen se. Előtte nem vonzottak az ilyen dolgok, de most ennyi idősen én is szeretnék menni bulizni. A szilvesztert házibuliban töltöttem és 5-kor értem haza. Soha nem jártam egyedül haza, mindig társasággal mentem és hazakísértek. Pár héttel ezelőtt éjjel 2-kor értem haza, de nem buliztunk csak beszélgettünk, józanon persze. Ezzel nem volt bajuk még. A gond csak az, hogy egyik nap másfél órával később értem haza egyik barátnőmtől este, konkrétan este 11-re (anyukám fél 10-kor rám telefnált, hogy induljak.), a szüleim már aludtak, de másnap kaptam egy hatalmas letolást anyukámtól emiatt. Most az a büntetésem, hogy ha el is megyek valahová, akkor sötétedés előtt haza kell érnem. Még most is szeretnék legalább egyszer eljutni a nyáron bulizni, de úgy érzem már semmi lehetőség rá. Pedig nem ittam le magam soha részegre, nem cigizem, nem drogoztam soha, barátom se volt soha, nem buktam meg semmiből év végén (4-es vagyok átlagban).. Anyukám még is képes azzal jönni sokszor, hogy "nincs normális fiú?" nem értem, hogy várhatja el ezt, ha nem járok olyan helykre, ahol simerkedni lehet, az ölembe csak úgy nem pottyan a szerelem. (ritka az ilyen)

A másik amiért szintén nem engednek, az a mai világ, az emberrablások, a megerőszakolások, gyilkolások.. Ti mit gondoltok? Ha jövő év elején betöltöm a 18-at vajon változni fognak ez ügyben? Köszönöm a válaszát mindenkinek. 17/L



2012. júl. 20. 13:42
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
Szerintem senki sem irigy rád, az én szüleimet legalább érdekelte, hogy merre járok éjszaka.
2012. júl. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
miért volt korai?? mert 14évesen max. a sulibuliba a helyed.. (nem más szórakozó helyen)
2012. júl. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
na,ebből az :"irigy kutyázásból" is kiderül,mennyire gyerekes a gondolkodásod!
2012. júl. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:

"megbíztak bennem és hagytak élni."


Ennek semmi köze a bizalomhoz. Ha valami kretén rádkattan éjszaka az utcán, lehetsz te a világ legszófogadóbb kislánya is. Sajnos már nem abban a világban élünk, amikor a lányokat elég volt arra megtanítani, hogy ne álljanak szóba idegennel.

2012. júl. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:

OFF.

Gyerekek....A kérdés nem nektek szólt!

"Szülők! Ti egy 17 éves lányt elengednétek szórakozóhelyre társasággal?"

Irigy senkire nem vagyok (még akkor sem ha lepontoztok :D ), majd ha saját lányotok lesz, megtudjátok, hogy mennyivel másabb a Szülő oldalán állni. Ezért is írtam a feltételeket!

2012. júl. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
ne aggódj nem kell magyarázkodnod,nem tehetsz róla,hogy ennyire nem érdekelték a szüleidet,hogy 14évesen nem a bulikba kellene mászkálni..
2012. júl. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
0%
bocs, h téged a könyveid mellé láncoltak 14 évesen besült :D
2012. júl. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
100%
Remélem akkor is ilyen nagy lesz a szád, ha egy ork vagy elmebeteg majd rád akad... sírva fogsz szaladni anyucihoz. Tapasztalatból beszélek engem is támadtak már meg, és nem 14 voltam, hanem 24...
2012. júl. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
Engem is engedtek 14-15 éves koromtól bulizni. Mindig barátnőkkel mentünk, aztán később nagyobb társasággal. És mindig együtt mentünk haza valamelyikünkhöz és ott aludtunk. Sokszor a szülők értünk is jöttek még akkoriban, később, mikor már 10-15 fős társasággal jártunk akkor mindig több autóval mentünk bulizni (természetesen a sofőr soha nem ivott, de mi, többiek is csak mértékkel), így mindenkit haza tudtak vinni épségben. A szülők csak látásból ismerték a társaságunkat igazából, de tőlem is nagyon sokat hallottak róluk és így "hallomás alapján" bíztak bennük. Igazából bízhattak is, hiszen ha rossz emberek lettek volna eleve mi sem keveredtünk volna velük egy társaságba. Nálam soha nem volt időkorlát, hogy meddig mehetek el valahova. Onnantól, hogy engedtek, akármeddig mehettem. A kikötés a tanulmányi eredményem megtartása volt. Hétköznap is elmehettem akármeddig, sokszor a barátomnál aludtam, de volt, hogy csak éjfélkor vitt haza. Sosem volt gond belőle, be tudtam osztani a saját időmet rendesen, tudtam, hogy mennyi szükségem van pihenésre, stb. Az érettségim pedig kitűnő lett, így nem kellett bennem csalódniuk sem. Azt kell mondjam, nekem szerencsém van a szüleimmel, sok ilyen "fogságban tartott" tini kérdését olvastam itt mostanában. Szerintem az ilyen szülő nem változik akkor sem, ha a gyereke betölti a 18-at, mert addig azzal zsarol, hogy nem vagy még felnőtt, utána pedig jön a tipikus "amíg az én kenyeremet eszed..." duma. Szóval számodra is egy kiút van: egyetem, kollégium, közben munka, majd albérlet. A szülőktől jó távol.
2012. júl. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
Hát mint kiderült téged nem láncoltak, ha 3-as az átlagod :D
2012. júl. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!