Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők! Ti egy 17 éves lányt...

Szülők! Ti egy 17 éves lányt elengednétek szórakozóhelyre társasággal?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert már fél éve betöltöttem a 17-et, de még mindig nem voltam egy szórakozóhelyen se. Előtte nem vonzottak az ilyen dolgok, de most ennyi idősen én is szeretnék menni bulizni. A szilvesztert házibuliban töltöttem és 5-kor értem haza. Soha nem jártam egyedül haza, mindig társasággal mentem és hazakísértek. Pár héttel ezelőtt éjjel 2-kor értem haza, de nem buliztunk csak beszélgettünk, józanon persze. Ezzel nem volt bajuk még. A gond csak az, hogy egyik nap másfél órával később értem haza egyik barátnőmtől este, konkrétan este 11-re (anyukám fél 10-kor rám telefnált, hogy induljak.), a szüleim már aludtak, de másnap kaptam egy hatalmas letolást anyukámtól emiatt. Most az a büntetésem, hogy ha el is megyek valahová, akkor sötétedés előtt haza kell érnem. Még most is szeretnék legalább egyszer eljutni a nyáron bulizni, de úgy érzem már semmi lehetőség rá. Pedig nem ittam le magam soha részegre, nem cigizem, nem drogoztam soha, barátom se volt soha, nem buktam meg semmiből év végén (4-es vagyok átlagban).. Anyukám még is képes azzal jönni sokszor, hogy "nincs normális fiú?" nem értem, hogy várhatja el ezt, ha nem járok olyan helykre, ahol simerkedni lehet, az ölembe csak úgy nem pottyan a szerelem. (ritka az ilyen)

A másik amiért szintén nem engednek, az a mai világ, az emberrablások, a megerőszakolások, gyilkolások.. Ti mit gondoltok? Ha jövő év elején betöltöm a 18-at vajon változni fognak ez ügyben? Köszönöm a válaszát mindenkinek. 17/L



2012. júl. 20. 13:42
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:

Nézd, 27-es, a szabadság mindig - MINDIG - hordoz magában kockázatokat is, csak hát szabadság nélkül semmit nem ér az élet egyfelől, másfelől a szabadság hiánya is hordoz kockázatokat - amelyek általában nagyobbak, legfeljebb másfélék.

Itt egy egyensúlyról van szó tehát, aminek van valahol egy optimuma - és erre nincs nagykönyvi adat, ez egyéni, függ az adott személytől, az adott helyzettől, a környezettől, mindenfélétől - attól akármelyik iránybba térsz el, a kockázat növekedni fog. Drasztikusan fogalmazva, nem biztos, hogy azzal jár jobban a szülő, ha a gyerek otrthon ülve köti fel magát egy számára vállalhatatlanul pocsék élet következtében, mert "nagyon féltik". És hát a számok olyanok, hogy a fiatalkorúak öngyilkosságából van 100 amíg a terhükre elkövetett gyilkosságból 1 mondjuk... kimondhatjuk tehát a mai hiszterizált közhangulatban vadnak ható következtetést, hogy a fiatalkorúakra sokkal kisebb veszélyt rejt ÁLTALÁBAN a külvilág, mint önmaga, meg a saját családja. Rosszul hangzik, de ez van.

Bonus mindehhez, hogy ha végignézel egy akármilyen bűnügyi statisztikát, ráadásul a kiskorúval szemben a legtöbb erőszakos bűntettet is a szokott környezetében (család, rokonság, iskola) követik el, és nem az éjszakai utcán, és nem a közvélekedés által bűntanyának tartott helyeken.

De ha csak picit átgondolod, akkor is felrémlik, hogy hallaszs 1 olyan esetet, mint a tragikus kiskunlacházi eset, és mire megint látsz egy hasonlót, addig 30 olyant, hogy X.Y-t elítélte a bíróság, mert a saját gyerekét, unokáját, rokonát, tanítványát... meg 3 családírtó gyilkos öngyilkosságot.

Sajnos ez a valóság, a realitásokkal kell szembenézni, nem a média-hisztivel.

2012. júl. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:

Oké, de itt elvileg egy átlagos családból való lány írt ide, hogy 14 évesen oda megy ahova akar. Itt nem arról van szó, hogy zárják be e gyereket, meg akaszkodjanak rá 20-on x éves koráig, hanem arról, hogy normális szülő szerintem 14 évesnek nem szabadna, hogy ekkora szabadságot adjon. 17 évesen már lehet bulizni járni, nekem ezzel nincs semmi bajom, de pl. ahova én jártam fősulira, mindig szerdánként volt a diszkóban fősulis buli. És ez a hely szerda éjjel! (nem nyáron) tele volt 12-15 évesekkel. Senki ne mondja nekem azt, hogy ez normális.

Engem se engedtek 14 évesen diszkóba és nem kötöttem fel magam, sőt a barátaim se. Csak a szüleim úgy gondolták jobb ha ennyi idősen még nem járok ilyen helyekre. És visszanézve igazuk volt.

Amelyik gyerek 15 évesen elszökik, vagy öngyilkos próbál lenni mert nem mehet diszkóba az vagy mentálisan beteg vagy ott ennél jóval nagyobb problémák vannak a családon belül.

2012. júl. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:

Hát nézd kedves Előző, én nem ma érettségiztem (1978-82) de bizony még abban az "ókonzervatív" időkben is maga az iskola csinált 2 hetente disco-t este 10-ig az iskola 14+ éves (középiskola) tanítványainak... és bizony azok a 14 éves csajok, akik akkor ott nyomultak, és akikre ott nyomultunk, mára már nem túl ritkán nagymamák...

Úgyhogy de, szerintem tök normális dolog, hogy egy 14 éves szórakozóhelyre vágyik, és a társadalom dolga lenne megteremteni az ő korosztályi sajátosságaihoz illő módot erre.

2012. júl. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:

Engem se szívesen engedtek el a szüleim este amíg nem volt barátom, délután ismertem meg amúgy :D (igaz nem járunk bulizni, inkább beülünk valahova megiszunk valamit, beszélgetünk, vagy csak összefutunk a városban a haverokkal). Főleg manapság.. Én már nem szívesen megyek bulizni, meg nem is igénylem.

2hónap múlva leszek 18, érezhetően engednek már, csak azt kell megmondanom hogy körülbelül mikor jövök haza, és annyi a válasz hogy ne túl sokáig- az aggódás:).

De 14évesen hogy meg se kérdezik mikor mész haza stb. érdekes. Engem akkor max a barátnőmhöz engedtek át, és mielőtt belekötsz, kitűnővel végeztem általánosban úgy hogy sosem ültem többet a könyveim felett mint amennyi a házi volt, sőt most sem tanulok többet fél óránál és mégis dicséretes érettségim lett és 4,3-as átlagom van folyamatosan ;)

Én nem engednélek ki, az biztos. Egyszer megfog a rendőr, és mivel 8után nem mehetsz utcára szülő nélkül szépen hazavisznek, és megbírságolják a szüleidet, ami után szerintem nem fogsz akárhová menni. Engem is igazoltattak már és ha nincs velem a másik 4 20év feletti haver akkor én sem úszom meg, igaz mondta hogy mivel nemsokára 18 leszek és van velem nem egy 20év feletti így nincs gond.

Az ördög sosem alszik, lehet eddig nem történt veled semmi, de sose tudod mikor találnak meg, mikor kötnek beléd az utcán, állomáson. Rengeteg ember tűnik el, én akkor fogtam fel amikor egy ismerősöm tűnt el.

2012. júl. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti. Én nem sulidiszkóról beszélek, az nekünk is volt 14 évesen, igen 10ig...bár a bátyám eljött elém akkor is. Hanem az, hogy 12-14 éves korosztály fősulis buliba mászkál suliidőben szerda éjjel. Az nem sulidiszkó, hanem főiskolásoknak szánt buli, ami nem ennyi idős csitriknek való. És nem 10ig vannak ott, hanem éjjel 3ig. Hol van az ilyen gyerek szülője ilyenkor??? Egyébként említettük az itt járt 14 évesnek a sulidiszkót és jól kiröhögött mindenkit, mert hogy az milyen ciki már. A mai 14 évesek nem sulidiszkóba vágynak este 10ig, hanem rendes buliba hajali 5ig, ami nem ugyanaz valljuk be.
2012. júl. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
Nézd előző, ez nyilván mérlegelés kérdése, n.b. a legtöbb helyre 16 éves kor alatt be sem engednek éjszakára... 16 éves kortól meg teljesen jogszerűen bulizol ott... én őszintén nem értem, akik a 17 éves gyereküket akarják korlátozni, hacsak nem azért, mert a tanulás rovására megy - az egy másik káposzta.
2012. júl. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
Én nem is 16-17 évesekről beszélek. Én 12-14 évesekről, akik ugyanúgy eljárnak, beengedik őket, a szülőket meg manapság valahogy nem érdekli, hogy a gyereke merre jár éjszaka...és nem 1-2 ilyen gyereket láttam, hanem rengeteget.
2012. júl. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
A párom 16 éves fiához odament egy 13 éves lány és konkrétan megkérdezte tőle nincs e kedve dugni egyet kint, a srác meg kiröhögte, leribancozta és otthagyta...ez ami elszomorít engem.
2012. júl. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
El. De buliban nem ismerkednék/nem ismerkedtem soha.
2012. júl. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!