Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők! Ti egy 17 éves lányt...

Szülők! Ti egy 17 éves lányt elengednétek szórakozóhelyre társasággal?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert már fél éve betöltöttem a 17-et, de még mindig nem voltam egy szórakozóhelyen se. Előtte nem vonzottak az ilyen dolgok, de most ennyi idősen én is szeretnék menni bulizni. A szilvesztert házibuliban töltöttem és 5-kor értem haza. Soha nem jártam egyedül haza, mindig társasággal mentem és hazakísértek. Pár héttel ezelőtt éjjel 2-kor értem haza, de nem buliztunk csak beszélgettünk, józanon persze. Ezzel nem volt bajuk még. A gond csak az, hogy egyik nap másfél órával később értem haza egyik barátnőmtől este, konkrétan este 11-re (anyukám fél 10-kor rám telefnált, hogy induljak.), a szüleim már aludtak, de másnap kaptam egy hatalmas letolást anyukámtól emiatt. Most az a büntetésem, hogy ha el is megyek valahová, akkor sötétedés előtt haza kell érnem. Még most is szeretnék legalább egyszer eljutni a nyáron bulizni, de úgy érzem már semmi lehetőség rá. Pedig nem ittam le magam soha részegre, nem cigizem, nem drogoztam soha, barátom se volt soha, nem buktam meg semmiből év végén (4-es vagyok átlagban).. Anyukám még is képes azzal jönni sokszor, hogy "nincs normális fiú?" nem értem, hogy várhatja el ezt, ha nem járok olyan helykre, ahol simerkedni lehet, az ölembe csak úgy nem pottyan a szerelem. (ritka az ilyen)

A másik amiért szintén nem engednek, az a mai világ, az emberrablások, a megerőszakolások, gyilkolások.. Ti mit gondoltok? Ha jövő év elején betöltöm a 18-at vajon változni fognak ez ügyben? Köszönöm a válaszát mindenkinek. 17/L



2012. júl. 20. 13:42
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
Na, mármost ez függ hogy hol is laksz. ha pl pesti vagy debreceni, főleg manapság pécsi vagy akkor tényleg eléd mennék kocsival vagy hasonlók. Én kisvárosban lakom. A város felét ismerem látásból ha máshogy nem, vagy a szüleim ismerik. Mindegy hova megyek, arról a szüleim hétfőn úgyis hallanak a munkatársaiktól. Túl sok helyre nem is nagyon tudok menni és láss csodát, én is 14 éves korom után, a 8-os ballagásom után mentem el először bulizni (mint itt felénk a fiatalok 90 %-a). Átlagtól és mindentől függetlenül. Olyan 16 évesen lecsitult a dolog ma meg már elmúltam jócskán 18 (már 20 is) így oda megyek ahova akarok. Volt egy pár ismerősöm, akiket nem engedtek. Minden pénteken vagy szombaton este találkoztam velük. Volt hogy az ablakon másztak ki, volt hogy máshogy de megoldották. Ez bizalom kérdése is de mint írtam mi kis városban lakunk így gyalog is haza érek 1 óra alatt a város másik végéből. Legalább kérdezd meg egy pár nap múlva. Sok sikert! :) (amúgy szerintem a 2. válaszoló nem képzel sokat magáról. Vannak ilyen szülők. Az már rajta múlik hogy ő mennyire használja ki ezt (pl részegen megy e haza vagy hasonlók) főleg ha ő is egy tanyaközpontban él, mint én, akkor aztán tényleg sok választási lehetősége van:D)
2012. júl. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
0%
2x támadtak meg, és nem rohantam sírva sehova :) köszönöm érdeklődésed :D
2012. júl. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:

bocs,de mi még 14 évesen 14évesek voltunk,és nem akartunk többnek látszani,mint néhányan közületek.

és szó nincs róla,hogy: egésznap a könyveinkhez lettünk volna láncolva.

(ja,marhára besült)

2012. júl. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
Ahhoz nem kell nagyváros, lásd kiskunlacházi lány, aki 14 éves VOLT! Megerőszakolták és megfojtották, pedig elvileg kisvárosban mindenki ismer mindenkit.
2012. júl. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:

jah és egyik támadás sem buliból hazafelé...:D


bocs te szerencsétlen, véget vetek a kis zsúrodnak, mert nincs rád több időm :D

2012. júl. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:

Kérdező! 17 évesen? Persze... Hisz rá egy évre már oda megy, ahova akar, és senkitől nem kell hozzá engedélyt kérnie...

Egyébként félreértés ne essen, ma sincs több gyilkosság, mint 30 éve volt, csak akkor nem az volt a 2 db Hiradó fő témája, ma meg hatszáz média tolja mindegyikünk képébe a sokkolást... a nagyobb nézőszám/olvasótábor reményében.

És sajnos az emberek biztonságérzete ezen a szubjektív dolgon műlik, és nem azon, hogy objektív módon 2011-ben kevesebb emberölés volt mint mondjuk 1981-ben...

2012. júl. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
Utolsó, igazad van, de ne jöjjenek itt olyannal, hogy mekkora király engem 14 évesen oda engedtek ahova akartam... 14 éves lány ne mászkáljon egyedül az éjszakában, mert sok aberrált az ilyen kis csajokra vár. Persze az ember csak utólag okos, mikor már megtörtént a baj, addig azt hiszi vele nem történhet meg ilyesmi...
2012. júl. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:

De függ a várostól! nem mindegy hogy pesten hogy tud haza menni vagy hasonlók. Most ha a baleseteket, támadásokat nézzük akkor ne menjen sehova. Ha esetleg dolgoznia kell este menni oda se, mert megtámadhatják. Én most gondolkodom rajta hogy veszek egy paprika sprayt. Esetleg ezt tudom tanácsolni ez ellen. ennyi erővel elüthet a zebrán egy kocsi vagy akármi. Most kell megtanulnia hogy mit szabad és mit nem, hogy legyen óvatos míg ehhez rugalmasan tud alkalmazkodni. ha 30 évesen kell majd mászkálnia éjszaka akkor sem lesz jobb. Most még nagyobb társasággal mozog, barátnőkkel. Megtámadhatják a ház előtt is, nem ezen múlik. Én többnyire biciklivel közlekedem az utóbbi időben még bulizni is ha esetleg 3 havonta megyek így még nem ért támadás (remélem nem is fog). hallottam nagyon sok olyat hogy a leányzók (20 felett) munkából mentek hazafele a bérházuk környékére. Ott a saját házuknál leütötték őket. Ez kivédhetetlen sajnos. De ha erre alapozunk akkor sose mozduljunk ki este 8 után :/ Én elengednélek!

(a 2x valahányadik válaszoló voltam)

2012. júl. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
Pestel jön mindenki... én nem Pesten élek, megyeszékhelyen, 65 ezer fős városban...egyik sem az említettek közül de itt már 3x engedtek ki egy olyan szatírt, aki a barátnőm torkához kést szorított...nemrég erőszakoltak meg egy 15 éves lányt fényes nappal délután 1 órakor. Persze 17 évesen elmehet bulizni, persze ha vagy barátoknál alszik, vagy taxival jön haza. De 14 éves lány akkor se mászkáljon éjjel egyedül, mert 1. semmi keresnivalója diszkóban, elvileg be se engedhetnék, de általában ez nem valósul meg 2. még lesz bőven ideje bulizni, nincs lekésve semmiről. Én a legjobbakat fősuli alatt buliztam például, persze előbb is mehet, de nem 13-14 éves fejjel. Ez a szülőket minősíti egyébként.
2012. júl. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
Én szülőként nem engednélek el szórakozóhelyekre, társasággal se, főleg nem 17 évesen. Gyerek vagy még.
2012. júl. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!