Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan győzzem le ezt a fajta...

Hogyan győzzem le ezt a fajta féltékenységet?

Figyelt kérdés

Párommal 6 éve vagyunk együtt.Van egy 2,5 éves lányunk és egy 10 hós fiunk.Több,mint 3 éve itthon vagyok.Barátaim(?)szép lassan mind eltűntek.Már csak azok vannak,akiket a párom részéről ismerek,de ugye a nem szorosabb baráti kötelék,tehát olyanok,akikhez egyedül én nem mennék.

Párom dolgozik,emberek között van,ha úgy adódik munka után egy kis sörözés a munkatársakkal stb.

Sajnos ez az egyik problémám,hogy ez sűrű mostanában.Hirtelen mindenki névnapját meg kell ünnepelni vagy csak lazítás az ok.Ha após itthon van akkor meg a kocsma,mert a boltban olcsóbban megvett sör és itthon dumálunk szitu nem jó.A kocsmában jobb.

Nem tudom mi zavar igazán.Az hogy egyre többet iszik,vagy hogy egyre többször jön haza később vagy az hogy ő ezt úgymond megteheti,hisz nem hozzá vannak "kötve" a gyerekek,hanem hozzám,hisz a nap nagy részében én vagyok velük,etetem stb. őket.

Ha 1 hétig normálisan hazajön,akkor minden ok,de ha következő héten előfordul akár 1x is,én már tök ideges,lehangolt leszek.Legtöbbször szól előtte való nap vagy mielőtt a melóval végez,hogy később jön stb.

De mikor meghallom már a napomnak lőttek.

Nem vagyok veszekedős típus,nem szoktam neki esni vagy ilyesmi,de reggel mondtam neki,hogy a tököm ki van,hogy mindig ez van.Ilyenkor meg olyan fejet vág,hogy nekem van lelkiismeret furdalásom,hogy megint kiakadtam valami apróságon.

Lehet hogy csak szimplán betompultam itthon...a háztartást sem úgy vezetem már mint régen.Unom a szürke hétköznapokat!

Voltatok már így?


2012. júl. 20. 18:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Naponta az tényleg túlzás, de heti egyszer belefér szerintem. Most hova menjenek a barátaival moziba vagy hova? De ha részegen megy haza akkor engem is zavarna, de 1-2sör nem.
2012. júl. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Mond a férjednek, hogy néha ős is vigyázzon a gyerekekre. Hívd fel a régi ismerőseidet, barátaidat.
2012. júl. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

én is így vagyok annyi különbséggel, hogy az én párom nem iszik, mert mindig kocsival megy, de ő akkor is legalább kikapcsolódik én meg sehova nem tudok elmenni


Mivel én költöztem el így a barátaim mint otthon vannak, akik igaz nem felejtettek el, mert heti rendszerességgel felhívnak érdeklődni, elhívnak bulikba, nyársalásra és ehhez hasonló programokra,csak ugye menni nem tudok mert senki nem akar vigyázni a babára.


Hiába mondom a páromnak, hogy nekem is szükségem van a kikapcsolódásra ő erre azt válaszolja, hogy menjek nyugodtan de a babát is vigyem magammal.(ami ugye már nem is kikapcsolódás)


Még csak egy gyerekünk van úgy volt, hogy lesz második is, de én így nem akarok, inkább mennék vissza dolgozni

2012. júl. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

A baj,hogy párom is vezet!Vagy motort vagy kocsit...

Facebookon szoktam csevegni,de hát az nem ugyanaz,mint személyesen.Sajnos nagyon rossz helyen lakunk,így gyalogosan nem tudok elindulni.Jogsim meg még nincs.

Valami miatt szerintem feszült lehet,ezért iszik mostanság többet,de nem tudom az okát.Munkahelyi és pénzügyi probléma állhat emögött,amivel nem szeret nyaggatni.

Más nő tuti nincs a dologban.

ehet csak túlreagálom.Úgy is kialvatlanabb vagyok mostanában,fáradt is.És persze a bezártság...

Nem mondhatnám,hogy nagyon szerettem dolgozni,de mára nagyon is hiányzik!

2012. júl. 20. 20:41
 5/16 anonim ***** válasza:

Nem vagy egyedi eset, az biztos. Egyoldalú az életed már több, mint három éve, teljesen érthető, hogy te is vágysz a kikapcsolódásra. A féltékenységed a párod szabadidejére is érthető reakció, de rossz oldalról közelíted a témát. Nem tudom, mennyit dolgozik a párod, de van egy olyan sejtésem, hogy többet, mint a gyerekek érkezése előtt, hiszen most egyedül kell biztosítania négy ember megélhetését. Talán ő is unja már a banánt, ezért szaporodtak meg a sörözések számai is.

De bárhogy is van, az életkörülményeitek megváltoztak, így nem csoda, ha a hozzáállásotok is megváltozott. Nem való mindenkinek az egyoldalú munkamegosztás hosszútávon.

A lényeg a lényeg: szükséged van már némi kikapcsolódásra, friss élményekre, hogy ne a gyerekek meg a háztartás töltse ki 100%-osan az életedet. Te tudod jobban, ezt hogy lehetne megoldani. Ha megtehetitek és benne van a párod is, bízd egyszer-kétszer rá is a gyerekeket. Ha fárasztó a munkája, akár szabadnapjai valamelyikén. Ő egy kicsit közelebb kerülne a gyerekeihez, te meg felhívhatnád a régi barátaidat végre.

Vagy még jobb, ha meg tudsz kérni egy hozzátok közel álló valakit, rokont, barátot, aki vigyázna kicsit a srácokra, amíg ti kettesben (vagy többesben, de együtt) töltötök egy délutánt, estét.

Nemcsak neked, de szerintem a kapcsolatotoknak a pároddal is sürgős szüksége van arra, hogy kimozdulj. Mert lehet, hogy azért jár egyre később haza, mert "lejárt lemezekből" állnak a beszélgetéseitek, ő csak a munkáról, te meg csakis és kizárólag a gyerekekről tudsz beszélni, hiszen nincs más, ez tölti ki a napjaitokat.

Mindkét megoldást javaslom, akár felváltva, tehát egyszer a párodra bíznám a gyerekeket, egyszer megkérnék egy megbízható, szűk családon kívüli személyt erre, amíg ti együtt vagytok. Így megelőzhető, hogy a pároddal elhidegüljetek egymástól és szorosabb kapcsolatot tud kiépíteni a gyerekeitekkel is.

2012. júl. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Nem tudom most mit higgyek! Annyira el vagyok keseredve.

Csütörtökön jött egy sms egy csajtól.Mikor kérdeztem ki volt,azt mondta,hogy egy takarító bentről.Ő is ott volt,mikor névnapot ünnepeltek.Csak annyi volt,hogy most épp szarrá ázott.

Már akkor nem igazán értettem,hogy akit alig ismer,miért küldözget ilyen sms-t.Pénteken,mikor szintén később jött,hamar lefeküdt aludni.Csörgött a telefonja,amit,ha nincs közelben vagy alszik,akkor felveszek.A 6 év alatt mindig is így csináltuk.Felvettem 2x beleszóltam és lerakta.Aztán volt 1 nem fogadott hívása tőle.Tegnap este megint egy sms,amiben írta,hogy pénteken történt egy-két dolog (gondolom akikkel maradt bulizni,miután párom hazajött),amit úgy is hallani fog vissza,de most a mamájánál van és lesz és sorry,hogy tegnap nem vette fel a telefont.

Reggel rákérdeztem,mert ő nem mondta ki volt és mivel én tök ideg voltam tegnap is,megnéztem,elolvastam.Reggel megnéztem,hogy írt-e azóta,de párom kitörölte az üzit.

Na,miután rákérdeztem,hogy ki ő,azt mondta,hogy egy diák.Mondtam is neki,hogy a múltkor még takarító volt.Azt mondta ne legyek féltékeny.Többet nem mondott.Én mondtam neki,hogy ezt kár mondani,amikor a körülmények nem ezt sugallják.Azt felelte,azért nem említette,merrt tudta,hogy így fogok reagálni.

Miután kiment,még utána rákérdeztem,hogy elfogja-e mondani,hogy mi ez az egész,mire azt felelte,hogy igen.És elment.


Mondjátok kérlek,hogy nem így szokott kezdődni,mert én abba belepusztulok.

2012. júl. 23. 09:41
 7/16 anonim ***** válasza:
Sajnos előfordulhat, hogy így kezdődik az, amire gondolsz, de várd ki a végét. Azt mondta, elmondja majd, mi folyik itt.
2012. júl. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Remélem,mert rémes ez a várakozás,hogy hazajöjjön és megbeszéljük,hogy mi a helyzet,mi vár ránk.

Idegőrlő ez a tudatlanság...

2012. júl. 23. 11:41
 9/16 anonim ***** válasza:

Meséld el, mi történt, sikerült-e beszélni?

Persze csak ha publikus.

Szurkolok neked, nektek. :)

2012. júl. 24. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszi,nagyon kedves vagy! :)


Tegnap délben felhívott,hogy megnyugodtam-e már,mire feleltem,hogy mégis mitől,hisz majdnem hogy szó nélkül hagytál itt.

Nem érti,hogy mi volt ez a kirohanásom (csak egy nyugodtan feltett kérdés volt,hogy ki ő,mi ő).

Nem csinált semmit és ha az a csaj ma bent lett volna,akkor szólt volna apósnak,hogy hozza el hozzánk,hogy lássam kire is vagyok én úgy kibukva.Mondtam neki,hogy ne merje,mert még idegesebb leszek (és amilyen idegállapotban voltam,talán a testi épsége miatt se hozza).

A jelek szerint a lelkem mélyén megnyugodtam,mert már nem kell WC-re járnom a ideg miatt,de valahol még kételkedem,mert rágom magam rajta.

Mondtam neki,miután hazajött,hogy akkor akaratlanul is ezt a szituációt hozta létre azzal,hogy későn,ittasan járt haza,kinyomkodta a telefont,a csaj üzijeit kitörölte,a csaj az én hangomra kinyomta a telót és nem szólt róla.

Azt mondta pont ezért nem szólt róla,mert tudta,hogy hogyan fogok reagálni.

Csak két dolgot nem értek:milyen megfontolásból gondolt rögtön erre? Nem szoktam féltékeny lenni,van egy csomó nő ismerőse,munkatársa.Nincs semmi bajom velük.

És a csaj miért csinálja azt amit csinál?Minek küldözget másnak tök jelentéktelen üziket,hogy most hol van,szarrá ázott stb.

Az utóbbi két kérdést még nem igazán tudtam feltenni páromnak,de sort kerítek rá.

Remélem tényleg csak a sok rossz együttes hatása miatt volt a félreértés valamint,hogy nekem sok volt a múlthétből.


Messze van még jövőhónap.Jelenlegi anyagi helyzetem nem engedi a változást az életünkbe,de jövőhóban szeretném elkezdeni.egyenlőre az esték maradnak,mert fiam még aktív szopizó,nem hagyhatom sokáig anélkül,de este/éjszaka alszik,szabad a pálya.


Rettegek attól,hogy egy másik miatt hagyna el,bár régebben mindig azt mondta,hogyha sor kerülne arra,hogy szét megyünk,tuti nem nő lesz benne az ok.Ebben a mondatába kapaszkodok most.MEg kell nyugodnom,hogy 100 %-ban higgyek neki,pedig szerintem igazat mond.Előélete sem a megcsalásról tanúskodott.


A csaj most egy darabig tuti ne kerüljön a közelembe az tuti. :)

2012. júl. 24. 09:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!