Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Igaza van a páromnak, nem...

Igaza van a páromnak, nem vagyok felelős a testvéremért?

Figyelt kérdés

A bátyám szellemi fogyatékos. A szüleim nagyon sokszor mondták, hogy ha majd ők nem lesznek, nekem kell gondoskodnom róla. Eddig azt hittem, tényleg így van, így kell berendeznem az életemet.


Van most egy barátom, szerinte ez nem így van, nem kötelességem a bátyámnak alárendelni az életem. Ez azért vetődött most fel, mert a barátom szeptembertől megy ki külföldre és szeretné, ha vele mennék de szüleim szerint ez nem jó ötlet, mert a bátyám el fog felejteni és később nehezebb lesz visszaszoktatni.


Ti mit gondoltok?


2012. júl. 21. 18:51
1 2 3 4 5
 41/41 anonim ***** válasza:
100%
Már hogy lennél köteles gondoskodni róla? Akárhogy is nézzük nem a Te gyereked, nem Te vállaltad, nem a Te felelősséged. Jogod van saját életet élni. Döbbenet, hogy itt is mennyi a jóindulatú válaszadó, de kíváncsi lennék, hogy ha ők lennének ebben a helyzetben, akkor vállalnák e, hogy lemondanak a saját életükről csak azért hogy máson segítsenek. Itt a párkapcsolatodról (tehát a leendő férjedről, meg nem született gyermekeitekről, közös jövőtökről van szó). Erkölcstelen, ahogy sokan próbálják áttolni a felelősséget másokra.
2012. júl. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!