Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet kezdeni valakivel...

Mit lehet kezdeni valakivel aki nagyon elkényeztetett?

Figyelt kérdés
Semmit nem lehet neki megmondani, semmiben nem akar változni, mindennek úgy kell lennie ahogy ő szeretné, amúgy meg az ember rongyosra beszélheti a száját az sem hat rá? Éli az életét, és semmi nem zökkenti ki a saját világából. Mindenen ellenkezik, viszont ha valami nem úgy van ahogy ő akarja, akkor megsértődik? Ismertek ilyen embert? Hogy álltok hozzá? Mi hat rájuk?

2012. júl. 23. 23:43
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Verés ezen nem segít, kár is mondani. Ennek mélyebb gyökerei vannak, hogy pár pofon kirázza az ember fejéből. Sajnos ez a nevelésnek, és a családi körülményeknek tudható be. Ezekről már volt szó.

Drasztikus rávezetésre van ilyenkor szükség. Idővel majd az élet úgy pofon vágja, hogy átgondol mindent, de ha erre nincs idő, és mindenképp ki akarjuk szedni a kis álomvilágából, akkor azt is meglehet tenni. Ennek különböző formái vannak, erőszak nincs közte. Kérdés, hogy milyen a kapcsolat az adott személlyel? Barát, családtag, munkatárs stb.?

2012. júl. 24. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
74%

A testvérem. Idősebb fiú gyermek. 24 éves és azt hiszi h minden úgy fog működni ahogy az neki tetszik. Mert szinte semmit nem dolgozott még. Egész életében talán 1 hónapot. De ha azt kérnék h vágja le a haját pl ő megmondta h hát azt nem kérhetik meg ....stb. Szóval anyuci a segge alá rakott mindent mindíg meg ő a jó meg okos kisfiú és most azt hiszi h majd a munkában is az lesz h mindent úgy formálnak h neki jó legyen. Munkát nem is keres (bár apum mondja neki de ezért is apum a rossz) mert neki nem mindegy ám h milyen munka, anyuci úgy is pénzeli uh nincs rászorulva. Várja a sültgalambot. Közben évek óta van 1 barátnője (aki szintén kezdi más őt unni) és semerre nem halad a kapcsolatuk. Szóval semmi célja az élettel. Ha valami nem úgy van ahogy neki tetszik akkor morog rajta. A legkissebb hülyeségen is.

Itt vagyok én a 22 éves huga. Dolgoztam (gyárban) már és jelenleg is keresem a munkalehetőséget. Jelentkeztem tanfolyamra is. El vagyok jegyezve. Esküvőt családot tervezek a kedvesemmel csak előbb legyen munkám.

És így sem ég a pofáján a bőr h milyen egy semmirevaló hanem inkább irígykedett mikor dolgoztam is h nekem van pénzem. H nem anyucitól kell kérnem.

Sztem ő ebből max akkor fog kinőni ha anyámék elhunynak mert míg anyám él addig minden a segge alá lesz téve. Majd utána tapasztalja meg h milyen az igazi élet és jön majd hozzám. Csak én nem vagyok anyánk h a segge alá rakjak mindent.

2012. júl. 24. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Akármennyire is hihetetlen,de ez a leírás pontosan illik az apámra.Ő még annyiból rosszabb,hogy másokra hárítja a problémáit,másokat hibáztat pl azért,mert nem tud leszokni a cigiről.Tapasztalatból mondom,hogy az ilyen emberekre nem lehet hatni semmivel,szerintem még az élet sem tudja úgy pofon vágni őket,hogy észhez térjenek és felismerjék a saját hibáikat.Ha fiatal az illető,akkor van esély a változásra,de ha már idősebb,akkor felejtsd el,inkább menekülj előle,mert csak vesztesként kerülhetsz ki ebből a helyzetből,hiába akarsz jót.
2012. júl. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
A férjemről van szó, őt már csak nem verhetem amúgy sem :). Az a helyzet, hogy az anyja mindent rájuk hagyott kiskorukban, nulla nevelés, de ezt így ahogy mondom. Még fogat mosni sem tudnak a hugával. Mindent széthagynak maguk után. Nekik semmit nem lehet megmondani, az a technikájuk, hogy lepattan róluk. Hiába mondom hogy ez vagy az nem jó így (próbálom nevelni őket) meghallgatják, vagy úgy válaszolnak amit hallani szeretnék, és utána semmi változás, minden marad a régiben. Leszarják, őket nem lehet nevelni. Ha nagyon drasztikus vagyok és ostorral vágom őket "hogy márpedig ez vagy az, különben..." akkor meg megsértődnek, és nekik áll feljebb. szóval kezelhetetlenek, nevelhetetlenek és kiborítóak. Pont azért mert én segíteni szeretnék rajtuk, de ez csak feszültséget szül, és még engem látnak ellenségnek. Ők egyszerűen letolják ha valaki valamit rinyál nekik, mint a szamár olyan makacsul ragaszkodnak a maguk világához és leszarják hogy körülöttük él más is, akit esetleg zavar a viselkedésük vagy a trehányságuk, igénytelenségük. Mindennek úgy kell lennie ahogy ők gondolják, a változtatásra meg abszolút képtelenek, és ezt azzal magyarázzák, hogy ők nem képesek arra a dologra.
2012. júl. 24. 10:58
 15/24 anonim ***** válasza:

Már bocs, de ez házasság előtt nem látszott?


Amúgy ebben a korban már baromi nehéz, hatalmas pofonok kellenek neki, hogy észbe kapjon. Megszokta, hogy anyuka alá pakol mindent, majd gondolom, anyu mellől nősült, és mivel ezt látta otthon, asszonyi kötelességként tőled is ezt követeli. Ha nem teszed meg, te leszel rossz asszony a szemében, hiszen az ő világában természetes, sőt kötelező dolgokat mulasztasz.


Ezt akkor fogja igazán átértékelni, ha mindezek hiányát megérzi, és először életében ennek egyedül ő issza majd a levét. Ez számodra azért rossz, mert ehhez pont az kell, hogy egyszer totál egyedül maradjon és ne legyen senki, akit érdekel a viselkedése. Ezen kívül rengeteg akaratra és türelemre lesz szükséged, ami mind kevés, ha a férjed nem kellőképpen intelligens, hogy felnőjön. Ha a szándék és a szükséges értelem nincs meg benne, akkor b*szhatod az egészet...

2012. júl. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Nahát magamra ismertem!:) Hatalmas pofonokat kaptam azán az élettől és megismerekedtem egy olyan férfivel aki tiszta szívvel szeretet és szeretettel, türelemmel, gondoskodással megváltoztatott!
2012. júl. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Gratulálok! lehet téged nem a pali tett helyre hanem az előtte kapott pofonok, így neki már könnyebb dolga volt veled, mert addigra betörtél a világnak. De azért a türelméért minden elismerésem, a türelem egyébként is nagy kincs. Nekem már nincs türelmem. Pont azért, mert amikor türelmes voltam, akkor úgy éreztem hogy pont visszaél vele, és akkor kezdi szépen kialakítani az elkényeztetettek birodalmát maga körül. Tehát nincs hozzáférési pont, mert se a türelem, se a szankció nem megoldás. Házasság előtt hittem a módszereimben, mostanra a sok kudarc miatt, hogy minden hiába, kezdem feladni.
2012. júl. 24. 13:26
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Ismertem. Egyedül hagytam. Rövid időn belül értékelte a társaságot. De végeredményben senki nem változik hosszútávon, így elváltak útjaink. Aki képtelen alkalmazkodni így jár. Egyedül marad. Hacsak nem talál egy balekot maga mellé, aki abban leli örömét, ha állandóan ugráltatják.
2012. júl. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
vagy aki eltűri, hogy soha nincs semmiben változás...
2012. júl. 24. 13:48
 20/24 anonim ***** válasza:

Ja hogy a férjedről van szó,az már más tészta...


Ha tényleg nagyon zavar ez a dolog akkor ijessz rá például azzal hogy szakítasz vele

2012. júl. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!