Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elhagyjam vagy lendítsem fel...

Elhagyjam vagy lendítsem fel valahogy a kapcsolatunkat?

Figyelt kérdés
4 éve vagyunk együtt, van egy 2 és fél éves és egy négy hós kicsi gyerekünk és úgy érzem a párom teljesen kiszeretett belőlem :(. Érzem már egy ideje, nem igazán szeret velem időt tölteni és ha én elmegyek külön valahova a gyerekekkel szinte örül, fellélegzik (legalábbis én így érzem). Az elmúlt pár hétben pedig teljesen megőrült..menni akar (pedig már 40+) és a gyerekekkel sem szívesen segít, foglalkozik. Többen már fiatalabb lányok társasággal látják (20 évesek). Nem tudom, hogy félre megy e, azt mondja csak jól esik kicsit kimozdulni, bulizni, fiatal 'gondtalan' emberekkel lenni. A héten leültettem és mondtam, hogy ez így nem mehet tovább, kértem, hogy ha ennyire nem megy neki akkor menjen, vagy változtassunk. Azt mondja szó sincs arról, hogy menni szeretne. Tudom, hogy nagyon gáz szitu és nem tudom mit csináljak. Lépjek vagy próbáljam meg 'vissza hódítani' valahogy? Régen annyit buliztunk, nevettünk együtt (azt mondja ő ezt szeretné vissza) de a négy évből én ugye 2x 9 hónapig terhes voltam és hónapokig szoptattam, szoptatok és persze anya lettem. Annyira nem vagyok mobil és olyan szórakoztató. Vagyis próbálok az lenni, de valahogy nem vevő rám. Hogyan tudnám elérni, hogy megint olyannak lásson mint régen?? Vagy ez már annyira gáz, hogy inkább kezdjek új életet? Mikor jön el a pont, hogy elég?? El vagyok keseredve :((. Köszönöm így ismeretlenül is a tanácsokat!!
2012. júl. 24. 10:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól mert még anya vagy, nem kell a hét mindennapján a nap 24 órájában a gyerekeid mellett lenned. Vannak nagyszülők, egyéb rokonok, akikhez bizony le kell időnként passzolni a gyereket, akár csak 1-1 éjszakára is, amikor el tudtok menni egy étterembe, moziba, bárhová a férjeddel KETTESBEN! A nők többségével az a baj, hogy anyasága után már elfelejt feleségnek, társnak lenni. Tudd kombinálni ezeket, tudd hogy mikor melyik szerepbe bújj, melyiket igényli a férjed.
2012. júl. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ugyanazt akartam írni,mint az első! Ha te csak a gyerekekkel foglalkozol,csak róluk tudsz vele beszélgetni,otthon elnyűtt ruhában járkálsz,akkor ne csodálkozz,hogy nem talál vonzónak.

Változtass és akkor minden rendbe jöhet.

2012. júl. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%

Gondolom, mikor vállaltátok a gyerekeket, a kedves párod nem gondolt bele, hogy neked egyéb feladataid is lesznek, nem leszel már gyönyörű, gondtalan, mindig vidám, mindig szexre kész. Ő babát csinált, mert az egyszerű és mókás dolog, a nehéz részét te viszed. Pluszban még te is akarnál tenni a kapcsolatotokért. Az az igazság, hogy a kedves párod nem alkalmas arra, hogy családja legyen, nem tud megállapodni, nem tud apa lenni, nem tudja megérteni, hogy gyerekkel már nem ugyanolyan az élet.

Az az igazság, hogy lehet, ahogy a gyerekek nőnek, megint szórakoztatóbb és "jobb" leszel neki, de nekem már a büszkeségem sem engedné, hogy ezt kivárjam, és hogy csak én egyedül tegyek ezért a kapcsolatért.

Feltételezem, nem gondoltátok át eléggé ezt a baba témát, és meglett az eredménye. Én lépnék. Szerintem te még fiatal vagy, és nyugodtabb lenne az életed, ha nem neked kellene még azon is dolgozni, hogy minden olyan legyen, mint régen (Ami sosem lesz már olyan...)

2012. júl. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az a kérdés, hogy te szereted-e még? Ha igen, akkor ne váljatok el rögtön, már csak a gyerekek miatt se, előszuör mindenképp próbáljátok meg helyre hozni a dolgokat. Kezdjetek el randizgatni megint, idézzétek fel a régi időket! Keress egy bébiszittert egy éjszakára, aki vigyáz a kicsikre, és menjetek el kettesben valahova! A mi bébiszitterünket tudom ajánlani, ha pestiek vagytok.
2012. júl. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Kapcsolódva az első válaszolóhoz azért megjegyzem, a párodnak sem szabad már elvárnia két gyerek mellett, hogy "minden úgy legyen, mint régen".


És, hogy ezt érezze is a maga bőrén, finoman vezesd be a gyermeknevelés rejtelmeibe, és nehézségeibe, hogy ráismerjen, nem olyan könnyű vonzó, fitt, csábító boszorkaként viselkedni (illetve, ha megpróbálja a "páromért mindent!"-felkiáltással a nő, hát, igencsak erőltetettre/izzadtságszagúra szokott sikeredni) két kisgyerek és a háztartás ellátása közben.


Találj/szervezz olyan szabad órákat, amikor kettesben vagytok, és nem kell fél füllel a gyerekekre ügyelni, szabadon tudtok akár semmit tenni. Mondjuk egy tóparton heverészni, beszélgetni, de ha nincs kedvetek, akkor még azt sem. (Borzasztó lehet úgy programot szervezni, hogy "de most aztán megoldjuk, megbeszéljük a problémáinkat". Aztán, nem sikerül, akkor jön a kudarcérzés, pedig csak lehetetlent tűztek ki.")


A kapcsolatotok fennmaradásáért tehát mindkettőtöknek tenni kell. Egyértelműen, érthetően, nem utalgatva, meséld el a párodnak, mi az, ami neked segítség volna ahhoz, hogy újra jókedvű, bolondos, felszabadult lehess.

2012. júl. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Bence_ ***** válasza:
100%

Milyen ötleted van a mentésre?

Nekem ez annyira fura, hogy egy pasi nem foglalkozik a gyerekével. Akkor minek csinálta? Lenyugtassa a nőt? Akkor miért nem keres olyan nőt aki nem akar gyereket.

Érthetetlen.

Gyerek közös, közösen tudjátok létrehozni és közösen is kéne fenntartani.

Pasik különben néha képesek eltávolodni aztán újult erővel vissza térni. Lehet nála ez?

Ha bulizni akartok akkor a párodnak egy picit még várnia kell. 1-2 év és minden mehet mint régen addigra a gyerekek nagyon. Megértik, hogy ti is kikapcsolódtok.

2012. júl. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!

Ezek a gondolatok kavarognak bennem is. Van, hogy elkeseredetten menteni szeretnék mindent, van, hogy mérges vagyok és úgy érzem, hogy tényleg minek neki a család. A gyerekek nem az én unszolásomra jöttek, ő talán jobban szerette volna őket mint én!! Akárhogy is nézem, magyarázom ez gáááz tudom. Gáz, hogy nem velem vagy a családjával szervez programot, hanem inkább másfele keres 'társaságot'. Alapban és is egy büszke nő vagyok, ha nem lennének a gyerkőcök én is lépnék már ha ilyen lenne..de így azért ezerszer is át kell gondolnom.

2012. júl. 24. 18:01
 8/11 A kérdező kommentje:
Ami még a hab a tortán és a legszomorúbb, hogy ő szerintem rendesen szégyelli a családját :((. Közös séták, családi programok, ahol a nagy nyilvánosság is láthat..főleg amióta a kicsi is megvan..nincsenek.
2012. júl. 24. 18:03
 9/11 anonim ***** válasza:

Hiába múlt a párod 40, a viselkedése egy éretlen gyereké. Sajnos ez, mármint a felelősségteljes, felnőtt magatartás nem jár együtt automatikusan a korral.


Tényleg érdemes átgondolnotok, hogy van-e értelme így folytatni, mert az egyoldalú kapcsolatnak, felelősségvállalásnak semmi értelme, és igazságtalan is veled szemben. Arról nem is beszélve, hogy hol itt a feléd irányuló szeretet, szerelem?

2012. júl. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó..ugyanígy gondolom én is :(!

Engem szerintem már nem szeret..én úgy érzem :((.

Tökre el vagyok keseredve és szívesen lépnék is, mert szeretnék boldog lenni, csak ez ugye a két kicsivel annyira nem egyszerű!! És nem is tudom, hogy a gyerekek miatt ez fair e, anélkül, hogy még egyszer megpróbáljam. Egyszer így, egyszer úgy vagyok. Gááááz!!

2012. júl. 25. 10:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!