Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy elmúljon ez...

Mit tegyek, hogy elmúljon ez a rossz érzés?

Figyelt kérdés

A párommal 3 éve vagyunk együtt, mostanában tervezzük az összeköltözést, de még fél-egy évet várnunk kell addig.

Szóval a lényeg, hogy a páromnak új munkahelye lett, új ismerősök, barátok stb. Tudni kell, hogy régen rengeteget bulizott, majd mikor összejöttünk már lecsillapodott. 1-2 olyan igazi barátja volt, meg pár felszínes kapcsolat.

Szóval most, hogy bejöttek a képbe ezek az új emberek, akiket kedvel, ismét eljár bulizni, rám meg kevesebb figyelmet fordít - persze normális határok között, csak egyelőre még "nem szoktam hozzá", hogy vannak mások is a képben. :)

Nekem tulajdonképpen nem is a baráti körrel van gondom, már a bulizást is elfogadtam, mert fiatal még, nem sajnálom tőle azt a havi 1 max 2 alkalmat, mikor eljár.

Csak annyira rossz érzésem van. Minden új lány ismerősére féltékeny vagyok, és rosszul vagyok, ha meghallom, hogy ők is ott lesznek vele.

Soha nem voltam féltékeny, nem ellenőrizgettem az üzeneteit, meg semmit. Ezt mondjuk most sem teszem, mert szerencsére korábban "megtiltottam" neki, hogy elárulja a jelszavát:) Az agyam tudja, hogy nem csalhat meg, hiszen ha éppen nem dolgozik, akkor alszik, vagy velem beszélget, és nagyritkán elmegy a haverjaival. De mégis, olyan rossz érzésem van, ha rá gondolok, hogy biztos csak sajnál velem szakítani, közben meg sokkal jobban érzi magát a másik csajjal, aki kedves, mindig jókedvű, tökéletes. Pedig közben tudom, hogy a párom egyenes ember, soha nem hitegetne engem.

Sajnos mostanában voltak hullámvölgyek a kapcsolatunkban, a szakítás is felmerült, és ez nagy részben az én hibám, mert tudok elég hisztis, meg negatív lenni néha. De már összekaptam magam, és jól megvagyunk, csak ez a fura, rossz megérzésem ne lenne.

Esetleg valakinek hasonló? Mit csináljak, hogy ez elmúljon? Mert tudom, hogy ez beteges, ráadásul ugye a páromnak sem mondhatom, mert egyértelműen hülyének nézne:)


2012. júl. 25. 10:51
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy így is hosszú lett, de annyit még hozzátennék, hogy ezek az emberek nagyon nem az én világom, nem vagyok az a bulizós fajta, azt meg főleg nehezen viselem, ha valaki hétköznap is annyit iszik, hogy attól berúg. Lányoknál meg végképp undorító szerintem. Ezért nem nagyon találom meg velük a közös hangot.
2012. júl. 25. 11:06
 2/11 anonim válasza:

Hát én magamra ismertem az esetedben! De sajnos nincs receptem a megoldásra! 22évet éltem le ebben,folyamatos önvádban.Voltak hosszabb de inkább rövidebb idők amikor egymásra találtunk mert a haverokkal kevesebb időt töltött,de mindig jött újabb barát,barátok.Egyértelmű,hogy voltak szép dolgok is ebben a kapcsolatban,házasságban és ha vissza pörgethetném az időt sem tennék semmit másképp,de 2,5 éve úgy döntöttem,hogy a magány is jobb a társasmagánynál :(

Remélem veled nem így alakul !

2012. júl. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Miért nem mész el vele te is szórakozni?1-2x elmehetnél te is és látnád a baráti körét :)
2012. júl. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:) Igazából engem nem hanyagol el a párom, sőt, ha nem akarnám nem menne, szóval nem érezteti velem, hogy fontosabbak lennének a haverok. Amennyi időt csak tudunk, együtt töltünk, és ilyenkor maximálisan rám figyel.

Egyébként ismerem a baráti körét, néha el szoktam vele menni, csak hát mondom, nagyon nem az én világom. Csak a piáról van szinte szó, engem meg ezzel ki lehetne kergetni a világból. Nem akarom a párom kedvét is lehúzni ezzel, ezért nem kísérem el olyan gyakran.

2012. júl. 25. 12:35
 5/11 anonim ***** válasza:

Úristen mintha magam olvasnám...

Ugyan ez a helyzetünk, csak nem új munkahely miatt, hanem barátjának új barátnőnek nem nevezhető szerzeménye lett akinek természetesen barátnője tartja minden programnál a lámpát.. Nem igazán vagyok rájuk féltékeny én se inkább ez ösztönösen jövő távolítsunk el minden nő neműt...

Megoldásra még én sem jöttem rá, csak nem mutatom ki, hogy zavar...

2012. júl. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Megnyugtató, hogy nem csak én vagyok ilyen dilis:) Ha időközben találtok megoldást a problémára, írjatok!
2012. júl. 25. 19:41
 7/11 anonim ***** válasza:

A problémádra az a megoldás, hogy te is egynes leszel vele: azaz mindent megbeszétek, azt is, ami most bánt. Most csak eszed a kefét, őrlődsz magadban, nem szólsz neki, aztán a mumus csak egyre nagyobbra nő...nem kéne hagyni!


Az intő jel a kapcsolatotokban, ha nagyon különböző érdeklődési körrel bíró emberek vagytok. Azt szokták mondani, hogy egy bulizós társaságszerető elég nehezen jön ki egy magánakvaló, otthonülővel.


Minden kapcsolatban az a legjobb, ha nincsenek elhallgatott és kibeszéletlen problémák. Nem kell mindig mindent a másikra zúdítani, megvan az embernek a privát szférája, gondolatai, de azért ez, amit te írtál szerintem nagyon is tartozna a párodra.

2012. júl. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen, kaptam ezzel kapcsolatban levelet is:) Ott is kijavítottam, hogy beszéltem már erről a párommal, csak hát ugye nem hozhatom ezt fel minden nap, ha éppen eszembe jut, nem akarok betegesen féltékenynek tűnni.
2012. júl. 27. 19:34
 9/11 renji7575 ***** válasza:

Ez csak féltékenység..

szerintem egészséges dolog

mindenkivel megesett már és meg is fog esni.

Én aztmondom hogy próbáld magad lekötni

ha tudod hogy nemtenne ilyet akkor még nemmuszály belegondolni és átszínezni a dolgokat..

Tudod mien az ember..

ha valami kellemetlen dolog történik vele az igen csak fájdalmas de ha csak belegondol az is ugyanolyan tud lenni.

hagyd hogy egy kicsit jólérezze magát..

és talán ő is ilyen toleráns lesz veled szemben a későbbiekben

2012. júl. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Túl nyálas vagy a barátodhoz képest,hasonló kaliberű pali kellene neked,mint te.
2012. júl. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!