Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehetne anyámat bezáratni?

Hogy lehetne anyámat bezáratni?

Figyelt kérdés
Alkoholista. Munkanélküli és unalmában piál. Kiskorú van a háznál, a 16 éves húgom, megviseli ez az egész. Ha nagyon ráönt ez a féreg a garatra, dülöngél, korábban sikerült már úgy összeesnie, hogy betörte a fejét, úgy gondolom, ez belefér az ön- és közveszélyes kategóriába, legalábbis az előbbibe biztos. Hogy lehet bezáratni, hogy diliházba kerüljön és lehetőleg végleg? Úgy tudom, elszállíthatják akarata ellenére is egy törvénymódosítás miatt. Igaz ez?
2012. júl. 26. 11:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem igaz. Nincs már kényszergyógykezelés, csak elítélt bűnözőknek.

Ha nagykorú vagy, kérheted a húgod gyámságát. Mást nem tudsz tenni.

2012. júl. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Korábban sem akart menni, mégis beutalták a pszichiátriára hetekre. Csak sajna lóf*szt nem ért.
2012. júl. 26. 11:49
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
ok, akkor lehet. Vaze, ha jobban tudod, miért kellett a kérdés?
2012. júl. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
74%

Lehet, hogy akkor felhasználta a beutalót. beutalót ma is kap, de ha nem megy el, akkor nem. Kényszeríteni semmire nem kényszerítik.

Ha vagy már 18, akkor költözz el a húgoddal. És mutass neki jó példát azzal, hogy kultúrát viszel a megszólalásaidba.

2012. júl. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha az alkoholista nem akar önmagától bevonulni egy kórházba akkor erőszakkal nem lehet.

Ha lehetne,és lenne ilyen törvény akkor az ország lakosságának a fele diliházban üldögélni alkoholelvonási tünetekkel.

2012. júl. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
vidd el a húgod onnan minél hamarabb!
2012. júl. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nyilván tudod, milyen helyzetben lehetek összességében, hogy már az ideg beszél belőlem, és ezért használok olyan szavakat, amiket.


Igen, 2x sikerült a gyogyóba utaltatni, de akkor amúgy is kórházba került, mert összeverte magát és vérben feküdt. Valamint nem volt magánál, nem tudott ellene szólni, beutaló sem kellett háziorvostól, mert egyből felvitték a megyeszékhelyre a pszichiátriára.

Csak most épp nem ilyen állapotban van, simán részeg. Apám meg tehetetlen, csak üvölt. Mi most költöztünk haza ide a párommal, amint lehetőségünk engedi és elköltözünk vissza albiba, visszük magunkkal a húgomat, ezt már eldöntöttünk. De addig is jó volna bepaterolni a diliházba ezt a férget.

2012. júl. 26. 11:58
 8/13 A kérdező kommentje:
A bátyám említette ezt a törvénymódosítást. Azt mondta, kiskorú veszélyeztetésére is lehet hivatkozni. Meg hát, mint írtam, önmagára is veszélyes. Nem fogjuk minden lépését követni, tegnap is összeborult a fürdőben, nem bírt felkelni. Ott is ha bevágja a fejét, senki nem látja, meg is döglik. Mondjuk nem is bánnám, csak nem akarom addig is végignézni, amit művel.
2012. júl. 26. 11:59
 9/13 anonim ***** válasza:

Nyugi!!! El tudom képzelni milyen idegállapotban vagy, de ezzel a húgodban se nyugalmat keltesz, hanem szítod benne a feszkót.

Ha munkanélküli akkor miből van pénze inni? Ne adjatok neki pénzt, és ne is engedjétek, hogy pénzhez tudjon jutni.

2012. júl. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Én pontosan tudom mit éltek át,mert az én anyám is ivott. Ráadásul agresszív alkoholista volt. Minket állandóan ütött-vert. Én a hallásom romlását is neki köszönhetem,mert egyszer úgy megvert,hogy megsérült mindkét fülem. Ilyenkor a rendőrök kijöttek,de semmit nem tudtak tenni. Semmiféle törvényjavaslat nem segített rajtunk,mert mindenhol azt mondták, hogy erőszakkal beutaltatni nem lehet. Az egyetlen egy megoldás az volt,hogy elköltöztünk.

Én onnantól kezdve hogy elköltöztem több mint 12 éve nem láttam. Múlthéten halt meg, egyedül-magányosan.

2012. júl. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!