Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek abban az esetben,...

Mit tennétek abban az esetben, ha az anyós+após jobban szereti az elsőszülött gyermeket, azaz csak nekik segítenek és az ott született unokákat is szemmel láthatóan jobban szeretik?

Figyelt kérdés
Ti mint menyek mit tennétek az ügy érdekében, mert a másodszülött fiuknak ez a helyzet nagyon fájó pont.?
2009. júl. 16. 14:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%

Semmit. Ez az ő dolguk, esetleg a fiuké, de nem a tiéd, az biztos.

Ha ezért neheztelsz rájuk, akkor ne menj hozzájuk, nem vagy köteles.

Teremtsétek meg magatoknak, amire szükségetek van, ne rájuk számítsatok.

Én csaknem ugyanebben a helyzetben vagyok, de tesómnak még szülői támogatással is töredéke van, mint nekünk. Mi megdolgozunk érte, ezért meg is tudjuk becsülni, amink van. Ő mindent készen kap, sose lesz felelősségteljes ember, elszórja, kifolyik a kezéből. Én örülök, hogy én kaptam a kevesebbet és (szerintem) ezért értékesebb emberré váltam.

2009. júl. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mit lehet tenni ez ellen? A szeretetet nem lehet kierőszakolni, elkell fogadni. Te meg főleg nem tehetsz semmit, ez igazából csak a párodra és anyósékra tartozik.
2009. júl. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Teljesen egyet értek, nem az anyagi oldala miatt kérdezősködöm, hanem az elmaradt szeret miatt.
2009. júl. 16. 14:35
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Mit nem adnék azért, h így legyen! Az is nagyon megterhelő tud ám lenni, ha minden szeretetüket rajtad töltik ki!
2009. júl. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%

sajnálatos helyzet.

lehet, majd a saját kárukon fogják megtanulni, hogy másképp kellett volna. gondolom már az 50-es, 60-as éveikben járhatnak, ha esetleg gyengélkednének, ápolásra szorulnának később, milyen nagy szám lenne, ha az imádott elsőszülött fiacskájuk nem segítene rajtuk. :D akkor nyugodtan beinthettek nekik ti is.

2009. júl. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én mint megy nem teszek semmit,már bele törődtem,hogy ezen nem tudunk változtatni.Én már nem is akarok,csak megtartani a távolságot velük.A férjem is kénytelen volt ebbe bele törődni,bár úgy látom sokszor szeretne róla megfeledkezni,hogy a testvére sokkal fontosabb a szüleiknek mint Ő.Olyankor amikor újra és újra ráébred valamilyen eset kapcsán,látom,hogy még mindig rosszul esik neki.Sajnálom érte,és nagyon de nagyon tudok haragudni ezért a szülőkre,és ha csúnya dolog ha nem én bizony nagyon megvetem érte őket.Sosem tudnék így viselkedni a gyerekeimmel,hogy ennyire éreztessem valamelyikkel,hogy a másik kedvesebb a számomra.Persze néha felébred a lelkiismeretük,akkor megpróbálnak valahogy egyenlíteni,általában ez valamilyen anyagi segítség,(amit én legszívesebben nem fogadnék el sosem)de a számomra ez még szánalmasabbnak tűnik,mert anyagiakban ezek a dolgok nem mérhetőek.

Nem tudok jó tanácsot adni,mert amelyik szülő ilyen az úgy sem változik,és általában tagadják,hogy úgy lenne ahogy Ti látjátok.Legalábbis nálunk állítják,hogy Ők bizony egyformán szeretik a gyerekeiket.Csakhogy sajnos minden megnyilvánulásuk tettük cáfolja ezt:((((

2009. júl. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem is igazán élvezném ha a fenekemben lógnának én elvagyok, de a páromnak nagyon rossz lehet, bár nem mutatja.
2009. júl. 16. 14:40
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy öt se zavarja, ha nem mutatja - valószinüleg neki ez a normális
2009. júl. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
25%

Mostanában nem ez az egyetlen ilyen jellegű kérdés viszont bennem most ment fel a pumpa.


Talán azon kéne elgondolkodni, hogy vajon a nagyszülők miért szerethetik jobban az elsőszülött fiút?

Esetleg mert ők is jobban szeretik a nagyszülőket?


Anyukámék 3an vannak testvérek, mi 6an unokatesók és a nagyszüleimhez születtem.(akkor még ott laktunk)

Mióta az eszemet tudom, anyut bántották a testvérei, hogy ő a kedvenc, engem az unokatesók, hogy a nagyszülők jobban szeretnek.Pedig mindenki mindig egyformán részesült mindenből.


Igen ám csak amikor a nagyszülőknek lett volna szüksége a gyerekekre vhogy mindig csak anyukám vagy én mentünk.

Amikor betegek voltak, amikor segíteni kellett, amikor munka lett volna.


mikro a nagyim szemére vetették ő azt mondta, hogy ő is oda húz és azokat szereti akik őt is szívből viszont szeretik.

Arra viszont nem volt szüksége, hogy addig szeressék amíg a zsebbe dugja az 5000-et meg a fél disznót a családnak.


Ezen is el kellene gondolkodni...

2009. júl. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel nem tudtok mit tenni. Ahogy már írták, a szeretet vagy van vagy nincs. Sok családban gond, hogy a szülők nem tudnak egyformán szeretni. Én azt javaslom, hogy próbáljatok ezzel nem törődni, mert minél jobban foglalkoztok ezzel, annál kevesebbet fognak veletek törődni, feszültség lesz köztetek és ez senkinek sem jó. Az én férjem apja és anyja is jobban szeretik a másik fiukat, de engem ez nem érdekel. Annyi szeretetet adjanak, amennyit lehet. Ha botrányt csinálnék, ennyit sem kapna. Idősebb emberek úgysem változnak már. Jobb békében élni. Ne erre koncentrálj, hanem arra, hogy tőletek szülőktől mindent megkapjon a gyerek.
2009. júl. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!