Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy emberek...

Miért van az, hogy emberek mártírkodva benne maradnak egy házasságban?

Figyelt kérdés

A férj néha agyba-főbe veri a feleségét, szeretője van, de a fiát/lányát imádja, kommunikáció egyéb kérdésben nincs, dolgozik, alig van otthon, ha otthon van, a gyerekkel csavarog, számlákon kívül nem ad haza pénzt. Asszony félre-félre megy, övé a lakás, nőmaradvány, gyerekkel nem jár sehova, férjével nem beszél, nincsenek közös programok, beszélgetések, külön szobában élnek.

Miért jó ez nekik? Miért nem válnak? Rengeteg ilyen kapcsolatot látok-hallok, nem értem az embereket, miért nem mernek lépni és jobb felé?


2009. júl. 16. 14:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%
Mert külön nem tudnának megélni, túl kevés a pénz...
2009. júl. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Engem pl megfenyegetett a férjem, hogy ha elmerek menni és el merem vinni a gyerekeimet, megöl. Ezért sokáig maradtam és szenvedtem. Aztán egyszer már nem bírtam tovább és mégis elszöktem a gyerekekkel együtt, mikor nem volt otthon. Megbántam, hogy nem mertem hamarabb megtenni, mert nem ölt meg, és azóta boldogan élünk:)
2009. júl. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Sokszor az van, hogy megszokásból maradnak együtt és félnek attól, hogy egyedül nehezebb lesz. Ez indokolt is sok esetben pl. az anyagiak miatt. Vagy a gyerekek miatt maradnak együtt, ilyenből is nagyon sok van. Pedig a gyereknek lehet, hogy így sokkal rosszabb, mintha elváltak volna a szülők.
2009. júl. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Az én volt anyósom pl. azért, mert volt 3 közös gyerekük és nem tudott volna hova menni velük, az alkoholista férjét meg nem tudta volna kirakni a házból.

De sokan megszokásból maradnak együtt és a közös anyagiak miatt, ezért van rendeteg nyitott házasság.

Sok olyan nőt hallottam, ha majd felnőnek a gyerekek...köztük az anyámat is, és ő tényleg lelépett apu mellől 24 évi házasság után, csak azt nem értem, mi a fenének várt ilyen sokáig, amikor állandóan csak azt hallottam, hogy mennyire rossz a házasságuk.

2009. júl. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Egyáltalán miért gondolják azt, hogy egyedül maradnának, ha megpróbálnának egy boldogabb életet kialakítani. Milyen úgy hazamenni, hogy utálat vár?
2009. júl. 16. 15:17
 6/17 anonim ***** válasza:
94%

Én nem màrtirkodom,de lehetetlen elvàlni.

Nincs munkàm,van egy pici babàm,nincs sajàt lakàsom,nincsenek rokonaim.

Ha elvàlnék,akkor az utcàn landolnék elsö esetben.

Ha tudnàm hogy van sajàt lakàsom,biztos munkahelyem,akkor rég lelöäpnék,de sajnos nem olyan egyszerü.

2009. júl. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Rossz így élni,az én házasságom is ilyen.De hová menjek egy fillér nélkül,két gyerekkel,lakás semmi....

A férjem imádja a gyerekeit,igaz a nagyobbiknak nem tudja kimutatni néha.

Ismerek olyat akinek rosszabb az élete,a férje veri is is mindenfélére kényszeríti az ágyban.Mégis felháborodott hogy hogy gondolom,hogy elhagyja???? Érv: Hova mennék,hisz itt folyik a Tisza... Na ez meggyőzött...

2009. júl. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
65%
Kérdező, sajnos nem mindenki talál új párt főleg, ha vannak gyerekei is. Anyósom elvált apósomtól még fiatalon és 30 év alatt nem talált nála jobbat, soha nem ment újra férjhez, de még hosszú távú kapcsolata sem tudott kialakulni. Akinek már vannak gyerekei, nehezebben talál párt sok esetben, mert egy másik férfi vagy nő nem akarja más gyerekét nevelni, lehet, hogy mellette még van sajátja is, a másik meg az, hogy ez nagy konfliktus forrás lehet, mert sokszor a gyerek nem szereti a nevelőszülőt, így a mostohaszülő szerepét sokan nem akarják betölteni. Szóval ha valakinek van 3 gyereke, nem veri a férje, de nem olyan jól vannak, meg tudom érteni, hogy nem lép, hisz nem ugrálhat 3 gyerekkel. Más, amikor valakinek nincs gyereke, úgy könnyebb kilépni egy rossz házasságból.
2009. júl. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

És a gyerekek mentális egészsége? Sokakat hallottam, akik eljátszák a gyereknek, hogy semmi baj, de az viszont érzi, hisz a gyerekek érzéke ehhez sokkal jobb, tudják. Rögtön két dologgal szembesülnek: A szüleim nem szeretik egymást, a szüleim átvernek. És máris ott a rossz bizonyítvány.

Félreértés ne essék, senkit sem minősítek, nincs hozzá jogom, csak érdekel, hogy miért történik ez.

2009. júl. 16. 15:34
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
A nő általában azért nem lép ki a kapcsolatból, mert képtelen lenne eltartani magát és a gyerekeket, vagy legalábbis nem olyan színvonalon, amit ő elvár. A férfinek pedig állati kényelmes, hogy tiszta ruha, kaja van és azt csinál, amit akar. Sajnos a gyerekekre senki sem gondol. :-(
2009. júl. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!