Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy emberek...

Miért van az, hogy emberek mártírkodva benne maradnak egy házasságban?

Figyelt kérdés

A férj néha agyba-főbe veri a feleségét, szeretője van, de a fiát/lányát imádja, kommunikáció egyéb kérdésben nincs, dolgozik, alig van otthon, ha otthon van, a gyerekkel csavarog, számlákon kívül nem ad haza pénzt. Asszony félre-félre megy, övé a lakás, nőmaradvány, gyerekkel nem jár sehova, férjével nem beszél, nincsenek közös programok, beszélgetések, külön szobában élnek.

Miért jó ez nekik? Miért nem válnak? Rengeteg ilyen kapcsolatot látok-hallok, nem értem az embereket, miért nem mernek lépni és jobb felé?


2009. júl. 16. 14:40
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Több olyan nőt ismerek, akinek minden lehetősége megvan az új, önálló életre, mégis marad. Eltűri, hogy megalázza a férje, verje, haszonállatnak tekintse. Ennek ellenére marad. Ezeket a nőket megfosztottak minden önbizalmuktól, lelki értékeiket lenullázták és elhitették velük, hogy egyedül életképtelenek lennének. Ennek az agymosásnak az áldozatai ők. Ezért maradnak a borzalomban, hiszen elhitették velük, hogy ez a sorsuk, nekik ez jár.
2009. júl. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Ennek nagyon sok oka lehet, pl. külön-külön nem tudnának megélni, nem tudnak megegyezni, úgy pedig 10 évig is húzódhat 1 válás, nem tudják eladni a lakást, stb...Kétlem, hogy azért maradnának együtt, mert nekik így jó:(
2009. júl. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Az a legborzalmasabb, hogy a saját döntésképtelenségük miatt (ezt itt most nem hátrányként, hanem körülményként említettem) pont azt a gyermeket/gyermekeket teszik tönkre, akinek a "háta mögé bújnak", ha valaki rákérdez, hogy miért nem lépsz. ...a gyerek miatt..., lásson egész családot..., stb.

Az én szüleim akkor váltak el, amikor 20 éves voltam, de nagyon bánt, hogy nem tették meg korábban. Kifelé mintacsalád voltunk, de bent... pfff. Jobb lett volna, ha még korábban, gyerekként élem át, mivel a válásukkor indultam el az ÉLET-ben és eléggé kirántották alólam a talajt. Értem ezt itt lelkiekben. 20 évesen átélni egy válást, megingott a bizalmam, megérezte a kapcsolatom is. Gyerekként átélve pedig szerintem láttam volna a szüleimet újra kivirágozni, újra boldog kapcsolatban látni és el tudtam volna hinni, hogy a rossz után jön jobb. A testvéreimnek szintén ez a véleményük.

2009. júl. 16. 23:36
 14/17 anonim ***** válasza:

Kedves Kerdezo az utolso kommentedre valaszolok.

Nekem 6 eves koromba valtak el a szuleim. Volt ott minden verekedestol kezdve, de nem reszletezem...

Megis szerettem volna, ha egyutt maradnak, miattunk, gyerekekert! Mivel 4-en vagyunk testverek.

Nem volt jo gyerekkorunk, mindegyikunkben ott a felsz, (pedig batyaim vannak) egyikunk sem hazasodott meg, a legnagyobb 39eves.

Sokkal rosszabb lett az eletunk, mint addig volt. Engem meg a mai napig bant a dolog, (bennem van a szalka)

Ahelyett, hogy elvaltak volna, le kellett volna ulniuk es megbeszelni, nem pedig hamar elvalni....


32/N

2009. júl. 17. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Az én véleményem az, hogy nagyon nem jó dolog, amikor avval a szöveggel jönnek, hogy a gyerekek miatt maradnak együtt. Az én szüleim 9 éves koromban váltak el, és hogy őszinte legyek, alig vártam, hogy különköltözzünk. Persze ez is függ minden körülménytől. Mindenesetre egy gyereknek sem jó, ha csak miatta maradnak együtt, mert úgyis érzi, ha nincs valami rendben a családban, pláne ahogy egyre nagyobb lesz...de meg kell próbálni megbeszélni, aztán vagy sikerül, vagy nem, bízzunk a legjobbakban...
2009. júl. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

A felszín sokféle, a mély általában egyforma. Valami ún. "másodlagos előny"-ük származik az együtt maradásból. Itt többen felhozták az anyagiakat. Lehet, de nem mindig. Tipikus még az, hogy a felek tudat alatt félnek valamitől, vagy a saját családjukból hozott mintát követik. Az is gyakori, hogy a veszekedés, egymás marása (Emberi játszmák c. könyvet olvasd el!), létszükségletük. Tulajdonképpen imádják gyűlölni egymást, bármilyen perverzül, paradoxul hangozzék ez.


Ha nagyon érdekel a téma, kénytelen leszel kiképezni magad, még az is lehet, hogy családterapeuta leszel, ha nem figyelsz oda! (Na nem mintha az valami szörnyűség lenne.) :oD

2009. júl. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

"Tipikus még az, hogy a felek tudat alatt félnek valamitől, vagy a saját családjukból hozott mintát követik. Az is gyakori, hogy a veszekedés, egymás marása létszükségletük. Tulajdonképpen imádják gyűlölni egymást, bármilyen perverzül, paradoxul hangozzék ez."


Ilyen családban nőttünk fel mi is (és 19 éves vagyok),és SZEMÉLYISÉG ZAVARRAL küzködünk

mert nem voltak NOMRÁLIS szüleink,akik foglalkoztak volna velünk,és SZERETTEK volna. Igaz,ők sem kaptak szertetet a szüliktől,hogyan tudnák átadni. Minden nap veszekedés,egy keresztbe tett fűszálon,is tudják szidni a másikat. De ez megy már 30 éve. Elválni nem tudnak,nincs pénz se másik lakás. Én a szüleimmel 2-3 mondatot beszélek naponta,nincsenek se haverjaim,se barátaim. Normális ez? Nem. Ha együtt maradnak azt mindig a gyerek szívja meg.(Dr. Csernus : A nő című könyvben is le van írva)

De ahogy írták nem lehet ide-oda ugrálni gyerekkel...

2009. júl. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!