Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A magyarországi munka, munkabe...

A magyarországi munka, munkabeosztás a magyar férjeket és magyar feleséget teljesen elszeparálja, eltaszítja egymástól?

Figyelt kérdés

Lassan kezd úgy festeni a dolog, hogy a férj és a feleség főleg azért van egymásnak, hogy meglegyen a gyerek génállományának a másik fele. A magyar férj és feleség olyan keveset találkoznak, hogy lassan azt mondom érdemes olyan párt választani akivel munkahelyen együtt lehetünk.

Példa: A férjem és én reggel 7-kor elmegyünk itthonról, hazaérünk este 7-8 órára majd egy óra múlva már elalszunk a fáradságtól. A munka miatti fáradságtól kevés beszélgetés, semmi testi kontaktus. Bezzeg a munkatársainkkal a nap minden órájában kapcsolatban vagyunk, kezdem azt hinni, hogy olyan világ alakult itt ki, amiben az életünk főszereplői nem mi és a férjünk, feleségünk hanem a munkatársaink és a főnökünk és ez szerintem ijesztő.



2012. júl. 26. 23:11
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
72%

26-os vagyok. Nem szeretek igazából külföldről írni, hogy hol jobb, mert annyira ellentétesek a vélemények, hogy legtöbbször csak vita lesz belőle. Erre a kérdésre csak azért írtam, mert kapcsolati szempontból van nézve a dolog.

Németországban vagyunk, és abból is csak ezt a kis részt látom, ahol élünk.

Itt is vannak bunkók, meg begyepesedett öregek, akiket jobb elkerülni, de a többség nem ilyen. Talán azért mert itt ahogy látom jobb az ipar (rengeteg cég van) biztosabb a megélhetés (nem kell rettegniük az embereknek hogy bezár a gyár, mert mégha így is történik, van lehetőség máshol dolgozni) valahogy vidámabbak. Nem vagyok gazdasági elemző, szóval lehet tévedek, de hogy mosolyognak, és kedvesek, még a boltban is, ez tény. A férjem munkahelyén is segítőkészek, sok támogatást kaptunk már onnan, kérés nélkül is.

Van időnk egymásra, és ez a kapcsolatunkon is meglátszik. De kinek mik az igényei, pl. mi nem nagyon járkáltunk régen sem baráti társasággal sehova, így ez nem is hiányzik, vagy amit egy másik válaszoló írt hogy 1000km-re vannak egymástól hónapokig, mi ilyenbe nem mennénk bele, akármennyit is fizetnének. Nekünk a család a legfontosabb! (és ez a fizun is látszik... mondom, valamit valamiért.)

2012. júl. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
64%

kedves kerdezo, fizetes relative es nem szabad atszamitani, mert az arak is ezekhez a fizetesekhez vannak viszonyitva. Csak peldakent irom mikor sogornom dolgozott gyarban es atszamitotta h 300ezer forintnak megfelelo valutat kap es h ez milyen tok jo. Igen ez tok jo volt mindaddig mig nalam laktak es rezsit en fizettem. Mikor elkoltoztek albiba es csak a havi albi dij volt 1200 dollar ami akkori arfolyamon olyan 220ezer forint volt atszamitva, mindjart rajott h az a 300ezres fizetes nem is olyan sok. es abba az 1200 dollarba meg benne sem volt a villany, gaz, viz szamla. Tehat minden csal viszonylagos.

Ugyanygy mig otthon kapsz egy ketszobas apartmentet 20millio kornyeken Bp belvaroshoz kozel, addig itt ketszobas apartmentet egy kocsibelalloval 20km-re a belvarostol, kapsz 122 millioert forintva atszamolva. azert nem mindegy????

En nem erzem h idom tobb lenne mint Mo-n volt munka es szabadidio tekinteteben, ill tobb idom lenne a paromra. akkor lenne ha en nem dolgoznak de a hotel miatt nem tehetem meg ezt a nagy luxust. Inkabb azt mondanam h kulfold annyiban masabb, h dolgozok es elerek vmit, tehat nem csak hajtom a malmot, hanem lehet latni h kozben lepegetek fel a lepcson es kozelebb kerulok a celomhoz. Illetve h tiszta friss levego van, tehat nincs smog problemaink.

2012. júl. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
69%
"dolgoznek" es "hitel"-t akartam irni
2012. júl. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
78%

angolszasz oktatas. Nalunk hasonlo az oktatasi rendszer az angolokehoz, hisz egykoron angolszasz gyarmat voltunk. Azert nem mondanam h angolszasz iskolakban nem tanulnak a gyerekek semmit mert ez igy nem igaz. Es h nem lesznek mernokok es orvosok. Nem a kepzes rossz minosege miatt nem mennek orvosnak vagy mernoknek ez igy nem igaz.

Szerintem az angolszasz es a magyar oktatas otvozete lenne jo mert mind a ket rendszer a ket szelsoseg.

Az is igaz h vki angolszasz sulibol hazamenve (voltak ismeroseim) 2 osztallya minositik vissza a gyerekeket a magyar oktatasi rendszerben. ez is igaz.

Viszont magyar oktatas nagyon nagy hatranya, h tul egysiku, atlaghoz mert, ha vki lassabb be van skatulyazva hulyenek, es a tanar azert szivatja, ha vki gyorsabb akkor meg a tanar azert szivatja. Volt olyan evfolyamtarsam a fosulin aki nemet nyelvvizsgan megbukott a szobelin es a gyerek anyanyelvi nemet volt, anyai agon es nagymamival csak nemetul tudott beszelni....

Itt legalabbis nagyon sok hangsulyt kap a project munka, a kreativitas. Kis letszamban tanulnak a gyerekek es aki le van maradva kap un teacher's aid-et aki segiti a tanulasban es nincs megpecsetelve h hulye.

2012. júl. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
89%

Pontosan, itthon az átlagost szeretik. Ha rosszabb a gyerek, akkor azért nem foglalkozik vele senki, mert úgyis hülye, ha meg jobb, akkor azért, mert úgyis tudja.


Egyébként sehol sem 100%-ban egyforma minden, de ahogy itt a külföldön élők emlegették, azért ha sokat is dolgozol, legalább látszik, hogy haladsz.


Mi is éltünk Németországban, a németek szinte sose túlóráztak ott, ahol mi voltunk, azt mondták minek, nekik elég bőven amit kapnak. És szépen meg volt minden délutánjukra, hogy most tekézni mennek, most kocsmába, most a város szélére a hobbi kertbe, most a bicaját javítgatja stb. Meg ott pl. ha valami nem tetszett a munkahelyen lehetett szólni nyugodtan, nem még probléma volt belőle, hanem akkor jött a főnök, hogy akkor stresszmentesítünk, hogy jól érezd magad a cégnél, átszerveztek egy-két dolgot és utána ő maga személyesen lejött egyszer-kétszer munkaidőben és megkérdezte, hogy minden rendben van-e. Én ilyet itthon el sem tudok képzelni.

2012. júl. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
87%

Kérdező: 28 as vagyok, nem európai országban laktunk, hanem afriakiban... azért az ottani fizetések sem olyan hű-de csodálatosak, igaz, mondjuk a jó idő meg a tenger kárpótol, de olyan 400-800 euró közötti fizetést mondanék, attól függően, hol dolgoztunk. az élelmiszer ott sem olcsóbb, viszont a félretett pénzét elkölti az ember hazalátogatásra.


Értem én, amit írsz, és ismerem a magyar fzetéseket - úgy tűnik egyre romlik a helyzet...de tényleg nézőpont kérdése az egész.


És egy XXI században élő embernek sokkal több lehetősége és szabadideje van, mint mondjuk az ipari forradalom idején, vagy akár a középkorban, amikor napkeltétől napnyugtáig dolgoztak az emberek.


Most voltam Angliában 3 hónapot, itt annyi a különbség, hogy az ember megteheti hogy 4 vagy 6órás munkába megy, egy 7,5 órás rendes fő-munkának mondjuk 7-800 font a minimálbére, és az élelmiszer , a ruházkodás és az elektronikai cikkek feleannyiba kerülnek, mint Magyarországon. - van támogatási rendzer, tax creditek és benefitek, tehát simán megtehetik, hogy mindennap elmennek valahova, vagy étteremben esznek, nem nyomasztják őket a mindennapos anyagi gondok. Ezért tűnik jobbnak a helyzet (noha szvsz nekem nem tetszik az ország maga, főleg az időjárás miatt :D)

tehát az együtt töltött idő minőségibb, mert nem kell rágódni anyagi gondolkon. nem biztos, hogy több a szabadidejük.


Egyiptomban meg 50-100 eurót keres mondjuk egy helyi alkalmazott havonta. Ott a férfiak 2 teljes munkaidőben dolgoznak sokszor, hogy meg tudjon élni a családjuk (és több generáció lakik együtt sokszor). Pl reggeltől délutánig dolgozik, mondjuk takarít egy hotelben, aztán este beáll taxizni hajnalig.

Ott rengeteg ember nem teheti meg azt sem, hogy a családjával éljen, mert másik városban, turizmusban kell dolgozniuk, és félévente tudnak csak hazalátogatni... tehát rosszabb is van...

2012. júl. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
100%

"Csodálkoznak, hogy sok a válás az országban, meg kevés gyerek születik, hiába van pénzed, a gyerekedet senki nem fogja helyetted nevelni, hogy rendes felnőtt legyen belőle, a pároddal való kapcsolatodat csak te tudod ápolni, a pénz nem fogja helyetted..."


Elvileg igazad van, de sok családban nem azért hajtanak, hogy a Balcsi helyett a tengerparton süttessék a hasukat, vagy jobb kocsit vegyenek, hanem hogy befizessék a számlákat. Szóval nem a kevés pénz-jó párkapcsolat és a hajtás-sok pénz-alig látom a családot közül kell választani, hanem van a befizetem a számlákat vagy nem fizetem be a számlákat lehetőség.

2012. júl. 31. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
100%

meg az okttashoz hozzatennem csak kozben felebredt a kislanyom, hisz mi itt forditott napszakot elunk, h a project munka noveli a kreativitast es a gyerekek megtanulnak egyutt dolgozni egy csapatban a kozos cel elerese erdekeben, mindezt jatekosan sajatitjak el. Pl a foldrajzot ugy tanuljak h makettokkal, a gyerekek keszitik, es nem biflazzak az egitesteket, vagy biflazzak a varosokat. Vagy pl hogyan irjunk hivatalos meghivo levelet: osszekotik a gyakorlatot az elmelettel. Pl nyilt napok voltak a suliban, ahol a szulok bemehetnek es lecsekkolhatjak a jovendobelinek szant sulit, a gyerekeknek a feladat az volt, h irjanak a szuloknek meghivo levelet ez alkalombol. Vagy matekot ugy tanuljak, h volt x dollarod, jott az arviz, evitte a vetest, meghalt x tehen, ennyi az ujnak az ara, hogyan oldod meg. Tehat nem biflazzak az egyenleteket, hanem jatekosan tanulnak mindent. Szakemberkent semmivel sem erzem magam sem okosabbnak, sem tehetsegesebbnek mint a helybeliek csupan mert magyar egyetemrol kerultem ki. Egyben kulonbozok, h sok mindenhez ertek, tanultam penzugyi/ szamviteli szakon, kgt tant, 3 ev informatika etc, igy jobban atlatoma dolgokat mint aki itt tanult, mert termeszetes, ill problema megoldo kepessegem gyorsabb, hisz vizsgakon szivatva voltunk rendesen, ahol nem volt eleg erteni a feladatot pl matekbol vagy operaciokutatasbol, hanem idore mint a robot kellett megoldani, ugy h olvasod es mar tudod is rogton h mit alkalmazol, h megold. ebbol kovetkezoen egy magyar szakembernek odaadnak vmit h itt az input es ez az output amit akarok leul, eloveszi kicsi agyat es kihoz belole vmit, mig az itteniek szetteszik a kezuket es azt mondjak nem tanitottal be haver nem tudom. De pl a nemet szakemberek detto ilyenek, ami aztan nem angolszasz oktatas. Viszont amit nekem a magyar iskola adott evvel az elonnyel szemben egy hatalmas nagy onbizalom hiany. Sosem erzem magam h eleg jo vagyok, felek szerepelni, utalok eloadasokat tartani, es a poziciom, szakmai tapasztalatom megerett erre, de lampalazas vagyok, es felek h ha vmit nem jol mondok, vagy az akcentus miatt kinevetnek. Pedig nincs ilyen iranyu szandekuk, de ez maradt bennem a magyar oktatasi rendszerbol, h nagyon jol megtanultam ha nem szolok, es csendben maradok hulyeseget nem mondok ergo nem rohog rajtam az osztaly, es nem fog megjegyezni maganak a tanar h mikor kanyaritsa be az egyest ha epp nem vagyok neki szimpi. ezt az onbizalomhianyt 7 eve sem sikerult levetnem magamrol, lassan lassan lepegetek, de sehol sem mondhatnam tokeletesnek. Tovabba, sosem orientaltak, a szkamamat veletlensegbol valasztottam, mert beklerultem egy olyan suliba ahol a diakok tobbsege abba a suliba jelentkezett ahol vegeztem. Mikor kikerultem a szakmai gyakorlatba ertettem meg h jo elemzo kepessegel rendelkezem es valszeg azert volt h irodalmi muvet is jol le tudtam elemezni es a magyar tanar sosem tudott megszivatni pedig nem kedveltuk egymast. De milyen jo lett volna ha erre tudatosan az iskola felekszit es nem veletlensegbol valok azza aki vagyok. Itt a diakok a project munka kereteben megtanulnak szerepelni, megtanuljak nem baj ha vki huleyseget mond, lenyeg h reszese az oranak es h jol erzi magat. Rengeteg kulon ora van suli kereteben.

Masreszt sok ertelme nincs hatlamas lexikalis tudast felepiteni, mert ugysem fogsz ra emlekezni. De mindemellett nagyon sok mindent megutaltatnak veled. Tehat osszessegeben, en azt mondom nem jobb a magyar oktatas. Leterhelik a gyerekeket teljesen feleslegesen, es ha vki egy kicsit masabb az atlagnal akkor az egesz gyerekkora ramegy h biflazzik es egy eletre megutalja a tanulast mert sosincs benne sikerelmenye. Az itteni gyerekek imadnak suliba jarni, es nalunk 6 het a nyari szunet, alig varjak h vege legyen h mehessenek suliba. A masik ami jo itt h sok kis szunet van. Mi szezonunk februarban indul, hisz a foldetek masik felen vagyunk nalunk akkor van nyar mikor otthon tele s forditva. a gyerkocok jarnak suliba 2-2.5 honapot majd 2 het szunet husvet kornyeken, majd megint 2.5 honap es 3 het szunet, majd megint 2 honap es 2 het szunet es decemberben meg 6-7 het szunet sulitol fuggoen. Osszesen allamiban 12 het szunet van, maganban meg 14 het szunet van. A szulonek is jobb elosztani, a gyerekek sem faradnak el annyira.

2012. júl. 31. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!