Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A 'facebook' hugicámnak...

Renji7575 kérdése:

A 'facebook' hugicámnak haldoklik az édesapja és próbálom őt skypeon megnyugtatni. Szerintetek jót teszek ezzel vagy csak fokozom a rosszhangulatát?

Figyelt kérdés

Nem akarom hogy sírjon.. nemszeretem amikor sír mert az valahogy nem esik jól:S

Egyenlőre azon gondolkodom hogy próbálom fárasztani a témát.. hátha később már bele se gondolna. nade ezzel csak az a gond hogy mindig amikor elkezdünk róla beszélni már attol átkerül abba a hangulatba.

Amennyire kisikerült ismernem őt.. ő inkább elbeszél a gondjairol és így vezeti le a feszültséget.

szerintetek hogyan nyugtathatnám meg?

koptassam még a témát.. avagy mit tegyek ami kevésbé fájdalmas??

eddig azon gondolkodok hogy egyik multis játéknak szerverére felcsalom és hátha eltudjuk terelni a gondolatokat..

(régebben sokat játszottunk azzal a játékkal)[akit a játék neve érdekel annak mondanám hogy: Minecraft]

szóval eddig ezen a kettőn gondolkodok..

szerintetek A vagy B?

de remélem valaki tudna jobbat javasolni


[[sajnos a lányt személyesen nem ismerem de fél éve minden áldott nap skypeolunk fb-olunk]] ha ez számít vamit



2012. júl. 27. 20:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Elmondod mellette állsz, támasza vagy, sajnálod. . . és ennyi. Pont. Ne lovagolj a témán. Ha beszélni akar róla majd úgyis észreveszed. Ilyenkor nem lehet úgy tenni természetesen mintha mi sem történt volna. Invitálhatod egy játékra, de nem kell kényszeresen kínálgatni a lehetőségeket.

Én a mai napig nem szeretek apukám halálának körülményeiről beszélni, pedig már 15 éve elment.

Amúgy meg közhely, de az idő majd enyhít, de be nem gyógyítja.

23/N

2012. júl. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Azért nem akarod, hogy sírjon, mert az NEKED nem esik jól?


Nem szabad elnyomni a szomorúságot, át kell élni, különben később robban.


Hány évesek vagytok?

2012. júl. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Most komolyan.. szerinted meg lehet valakit nyugtatni, miközben az édesapja haldoklik? Másrészt: kétszer is elolvastam, hogy jól látom-e, és sajnos arra a következtetésre jutottam, hogy igen: TÉGED fáraszt és nyomaszt ez a téma, NEKED nem esik jól, úgyhogy a barátnődön kell változtatni, nehogy sírjon az édesapja miatt, hogy NEKED jobb legyen?? Milyen barátnő az olyan, aki nem azért akar segíteni a másiknak, hogy annak könnyebb legyen elviselni az elviselhetetlent, hanem azért, mert "nem esik jól" neki? Belegondoltál, mint megy ő most keresztül?


Ilyenkor csak simán légy mellette.. ha beszélni akar, lehess te, akinek beszélhet róla. Ha el akarja terelni a figyelmét, segíts neki ebben, akár a játékkal, amit írtál. A lényeg, akárhol tart a búcsúzás és a gyász folyamatában, te épp ott és épp akkor segíts neki, ne próbáld átráncigálni az eseményeken, csak azért, hogy neked kényelmesebb legyen.

2012. júl. 27. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Látom sokan férreértettétek..

Nem azért csinálom hogy nekem legyen jobb..

lehet hogy így tűnik.

De attol még nem jo dolog sirva látni.

nemazért mert fáraszt hanem mert emlékeztet egy régelhunyt haveromra.. ez az egyik..

Nagyon érzékeny lány és szerintem átkéne segíteni őket dolgokon..

Nagyon gyenge idegzetű és aggódom érte:S

Ő már elbúcsúzott az apjátol mert többet nemfog bemenni a korházba..

Hallotta hogy ott valaki nagyon ordít a fájdalomtol és már csak az is megrázta..

amúgy én 16 a lány 14 éves.

2012. júl. 28. 09:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!