Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki alkoholista szülő mellett...

Aki alkoholista szülő mellett nőtt fel: mennyi ideig élt az alkoholista szülőd?

Figyelt kérdés

Sajnos egyre több olyan kérdést olvasok itt is, és hallok ismerőseimtől is olyan eseteket, ahol a gyerek kénytelen alkoholista apa vagy anya mellett felnőni. S valljuk be, ezek a gyermekek jogosan nem tudják szeretni a saját apjukat, anyjukat, és azt kívánják, hogy minél előbb haljon meg. Nos, én is ilyen apa lánya vagyok, s bármennyire is megvetendő dolog, én gyűlölöm a saját apámat. Undorodom tőle, s főként ezt az érezheti át, aki volt ebben a cipőben. Nagyon régóta alkoholista, sosem fog leszokni. Egy büdös, undorító, agresszív, igénytelen, lecsúszott, emellett lenéző, és egoista, csak saját magával és az alkohollal törődő alkoholista. Sokat bántott már lelkileg is fizikailag is. Most 19 éves vagyok. Őt még sosem láttam józanul, vagy ha mégis, az ritka boldog pillanataim közé tartozott, hogy pár órára nekem is van apám. Nincs pénz elmenni, de vele sem lehet élni, aludni sem lehet tőle, ördögi kör. Meddig élhet így? Tudom, butaság ilyet kívánni, nem vagyok rossz ember, ne kövezzetek meg, sokszor utálom magam emiatt, és lelkiismeret furdalásom van, hiszen egy hangyának sem tudnék ártani. De ő egy nagyon rossz ember, aki szerintem csak azért született meg, hogy tönkretegyen két embert, mert más életcélja nincs, s tőle csak így tudunk édesanyámmal megszabadulni, aki mára egy megtört nő lett :( Főként őt sajnálom...

Apám bort iszik, de azt sokat.


2012. júl. 30. 20:56
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
84%
Teljesen átérzem.És szerintem ne utáld magad.Ahhoz,hogy normális életed legyen,neki el kell tűnnie az életedből.És ez sajnos csak úgy oldható meg,ha meghal,mivel ragaszkodik a családhoz,mint valami pióca.Ezért nem vagy rossz ember.
2012. júl. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
89%

Menjetek albérletbe, lehet, hogy anyagilag szűken lennétek, de a nyugalom, a stresszmentes élet, a szorongásmentesség BÁRMIT MEGÉR! Anyukád dolgozik, te vállalsz diákmunkát, és kész. A lakás majd elkel, amikor elkel, akkor lesz pár milliócskátok, az elég lehet majd egy önerőre.


1 voltam! tarts ki!

2012. júl. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
94%
Sajnos sokszor tovább élnek,mint akit sanyargatnak.Tudom mit érzel,nekem az apám,nagyapám és most a férjem,volt van részem ebben sajnos.Az én nagyapám részegen a kamion alá biciklizett és a mamám ápolhatta évekig,amikor kezdett gyógyulni első kérése egy stampedli volt.borzalom amit az alkeszok hozzátartozóinak el kell viselniük,agresszivitás,egoizmus,bűz stb.Anyagiak hiányában nehéz különmenni tőlük,s az a baj még az sem hatná meg őket,mert ezeknek az embereknek nincs lelkiismeretük.Ne okold magadat,ha a halálát kívánod,szerintem nem vagy vele egyedül,minden ilyen helyzetben élőnek ez lenne a megváltás.
2012. júl. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
93%

Apám alkoholista. Olyan mint a tied. A nővéremmel rettegésben éltünk amíg el nem költöztünk.

Eltelt már 30 év. Anyám vagy 2 éve feladta,és meghalt.

Nemrég a nővérem is elhunyt. Apám még mindig él,és még mindig alkoholista, agresszív. A nővérem temetésén is olyan botrányt csinált.hogy rendőrt kellett hívni. Apánk ugyanis elátkozott minket,hogy anyu halála után elmenekültünk tőle,és így azt mondogatja hogy cserben hagytuk, nem támogattuk soha,nem etettük,itattuk soha,és mi a sátán gyerekei vagyunk. Minél jobban elitta az agyát, annál jobban gyűlölt minket. A nővérem temetésén annyira részeg volt, hogy le akarta vizelni a koporsót..(de hál istenek jöttek a rendőrök,és a férjem,nővérem férje is nagy lendülettel hajították ki a temetőből.

Már csak én vagyok a családból. Mondogatom is a férjemnek,hogyha engem is túl élne az öreg,akkor hamvasszon el,és titokban szórja el a hamvaimat. Hogy az öreg sose tudja meg,hol végeztem be..

2012. júl. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
Bocsánat..Anyám 20 éve halt meg..(lemaradt a nulla)
2012. júl. 30. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére én közvetlenül nem ilyen családban nőttem fel, de körül voltam véve részeges alakokkal rendesen. Nagymamám a nagypapámtól és a második férjétől is azért vált el, mert alkoholisták lettek. A második férje még vele élt (nem volt hajlandó eladni az ingatlant és elköltözni sem, nagymamám sem akart költözni, így egyik szobában ő volt, másikban az ex férj). Minden nyarat náluk töltöttünk régen. Eleinte nem ivott, úgy tűnt leszokott a válás után, aztán szépen lassan visszaállt rá. Volt hogy mi 4-en unokánk a paplan alatt remegtünk a nagymamám szobájában, amikor hallottuk hogy hazaér és veszekedni kezdett a nagyimmal, volt hogy beesett egy üveg ajtón és mi gyerekekként néztük végig, hogy ömlik a vér mindenhonnan, hogy annyira részeg, hogy fel sem fogja hogy mivan, hogy nem érez fájdalmat, hogy még így is csak kiabál és küld el mindenkit a francba, hogy annyira részeg, hogy útközben szó szerint összecsinálja magát, mert el sem jut az agyáig, hogy wc-re kellene mennie... Egyszerűen undorodtunk. Mi is sokszor kívántuk azt, hogy bár ne lenne már. Láttuk a nagyinkon is a szenvedést. Végül 62 évesen halt meg úgy nagyjából 5-6 éve. Sírtunk mindannyian úgy 2 napig. Aztán rájöttünk, hogy tulajdonképpen eljött a nyugalmas élet mindannyiunk számára! Bélrákot állapítottak meg nála, de a gyenge szervei miatt már nem vállalták a műtétet, azt mondták meghalna a műtőasztalon. Hát így 3 héttel később egyszerűen elaludt.


A nagypapám szotirját csak elmesélés alapján hallottam. A nagyimat nagykéssel kergette körbe az asztalkörül, úgy hogy anyu kisgyerekként ott volt a kezében. Azt mondta a nagyim, hogy aznap éjszaka döntött úgy, hogy ez volt az utolsó, képes lett volna őket kinyírni. Becsukta maguk mögött az ajtót és soha többé nem ment vissza. Talán egyszer találkoztak még az életben, többször nem. Anyu megkereste felnőtt korában, csak hogy legyen nekünk egy nagypapánk. Már nem ivott és próbált példás nagyapaként vezekelni azért, amit anno tett. Az utóbbi egy-két évben kezdett el megint inni és sajnos az élettársa ahelyett hogy erélyesebben odamondta volna, hogy márpedig nem, még adta is alá a lovat. Sajnos utoljára húsvétkor láttuk, akkor is úgy, hogy keresztbeálltak a szemei, annyira részeg volt. Üvöltött, hogy pia kell és úgy mentünk, hogy a lelkére kell beszélni, hogy álljon le, mert ez lesz a végzete. Hát ez lett. Másfél hónapja 69 évesen elhunyt. A legyengült szervezete és az abszolút elborult elméje nem bírt megküzdeni a tüdőgyulladással. Ha nem teszi tönkre magát az alkohollal, akkor még most is élne.

2012. júl. 30. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
84%

Apa is ivott egy időben, és az olcsó, tablettás bor teljesen tönkretette a máját, mivel minden nap megivott 2 literrel, azzal kezdte. Agresszívebb lett, sose ütött meg minket, de a legkisebb apróságba belekötött, ha súrolta a pólóm széle a vállát, akkor már az volt, hogy fel akarom lökni, stb... Állandóan ment a veszekedés... Aztán 2005-ben leszokott, teljesen normális volt, rá 5 évre kórházba került, ott közölték vele, hogy ilyen májjal max fél évet élhet, és neki nem kedveznek a várólistán, mivel alkoholista volt. Hazajött, újra inni kezdett, nem is bírta már az italt, árokba esett, járdáról nem tudott felállni. 22 voltam, amikor meghalt, ő pedig 50. Akármilyen is volt, hiányzik, mert azért szerettem.


24/N

2012. júl. 31. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
Kérdező, minden stimmel, még korban is ugyanott járunk. Én már 3 éve nem hallottam apámról, elköltöztem a szüleimtől 15 évesen. Negyvenpár éves apám, nem tudom pontosan. Nagy ritkán hallanak róla anyai nagyszüleim, egyre lepukkantabb. Csak azt tudom kívánni neki, hogy élje át, amit velem tett, nem többet, csak annyit. Hogy a 7-8 éves fejemmel gyomorgörcsöt kaptam, mikor csapódott a bejárati ajtó este, és rohantam a szobámba, hogy nehogy megverjen. Aztán mikor rájöttem, hogy az nem normális, ha a bebaszott apuci időnként a térdére fektet félpucéran és elnáspángol, azért, mert reggel az iskolába menet megbotlottam, és mert őszerinte nem tudok rendesen menni a lábamon. Hogy később anyámnak (aki nem sokkal különb nála) kellett kihúzni az asztal alól, mert addig ütött, míg be nem estem alá... A borzalmas az egészben, hogy van egy öcsém, épp kamaszodik, de körülbelül egy 5 éves szintjén van értelmileg és érzelmileg is, mert soha nem volt vele foglalkozva, de azt eltanulta az apjától, hogyan kell hazudni, azt sem lehet elhinni neki, ha kérdez, hogy kell agresszívnak lenni, és naponta emlegeti, hogy eljön érte az apja, akit évek óta nem látott, miután anyám otthagyta nagy nehezen. De ő is olyan, cseppet sem jobb, mint az apja. Csak ő MÉG nem piál... Cserébe már harmadjára járja a hatodik osztályt.
2012. júl. 31. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:

Ez annyira borzasztó, hogy mennyien vannak/voltak rajtam kívül ilyen helyzetben, nagyon-nagyon bánt, hogy hány ember megy tönkre az alkoholizmus miatt. Igazából tegnap óta csillapodott bennem a düh, mert mégis csak az apám. De nagyon ki voltam tegnap idegileg, mikor kiírtam a kérdést, mert most nyári szabadságát tölti, ilyenkor végig csaprészeg, és borzasztó dolgokat művel. Most, hogy még reggel van, nincs olyan nagy gond. S ilyenkor utálom magam, hogy hogyan is utálhatom a saját apám, meg hogyan is kívánhattam olyan borzasztó dolgot, hiszen ilyenkor úgy érzem, hogy nem érdemli meg.

Pedig hányszor mentem sállal a nyakamban iskolába, és egész nap rajtam volt, mert a fojtogatás nyoma ott éktelenkedett egy hétig a nyakamon. Vagy mindig véraláfutásos volt a karom, lábam, hátam, és kérdezték, hogy én mindig elesek, vagy miért vagyok mindig tele nyomokkal. Közben pedig mélyen hallgattam, mert ez nem olyan dolog, amit szeretne az ember, ha kiderülne. Volt, hogy a szememtől, az orromig egy nagy seb tátongott, mert ki akarta kaparni a szemem, és végigmarta az arcom. Fém szék lábával rendszeresen támad rám, várom, hogy mikor kerül elő a kés. Rendőrség nem tett semmit, amikor a szemük láttára addig rúgott, amíg a földre kerültem, majd a hajamnál fogva felemelt, másik öklével az arcomat ütötte, majd ledobott a földre, és rugdosott, és a hasamba lépkedett. 3-an vagyunk testvérek, mindhárman lányok. Egyik nővéremet egyszer meg akarta erőszakolni.

A másik nővérem pont miatta labilis lelkivilágú, és egyszer öngyilkos akart lenni, bevett rengeteg nyugtatót, és altatót. Apám akkor is itthon volt, csut részegen. Én jöttem haza az iskolából, akkor voltam 10 éves. Arra jöttem haza, hogy apám kiabálja, hogy dögölj már meg, Te szerencsétlen, s látom, hogy a másik szobában a nővérem a saját hányásában fetreng, és nem tud magáról. Ekkor már sírtam, nem tudtam mi történik, hívtam a mentőket, és tesóm megmenekült. Ha nem érek haza, akkor nincs, és apám nem segített volna rajta. Sokszor visszagondolok, és jogosnak tartom, hogy gyűlölöm, de ugyanakkor eszembe jut, hogy még mindig az ő kenyerét eszem, és hálásnak kéne lennem.

2012. júl. 31. 08:56
 20/29 anonim ***** válasza:
Az apám 15 éves kora óta iszik, most 58 éves. Én már külön élek tőle, de a tesóim nem és minden napjuk rémálom. Én 7 éves koromig bepisiltem, mert mindenért megvert, nem kellett hozzá még csak rosszat tenni sem. Emiatt folyton rettegtem. Rettegtem az anyámért, akit többször próbált megölni, rettegtem, h mikor gyújtja ránk a házat. Az iskolában így nem én voltam a legvidámabb gyerek, nem én voltam a legnépszerűbb, mert míg a többiek gondtalanul játszottak, én azon törtem a fejem, mi vár rám, ha hazamegyek. Önbizalomhiányos lettem, zárkózott. Ma is teljes gőzerővel piál, nincs egy tiszta napja. Utálok hazamenni, kb. kéthavonta ha megyek, de csak hogy anyut lássam, meg a tesómékat.
2012. júl. 31. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!