Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki alkoholista szülő mellett...

Aki alkoholista szülő mellett nőtt fel: mennyi ideig élt az alkoholista szülőd?

Figyelt kérdés

Sajnos egyre több olyan kérdést olvasok itt is, és hallok ismerőseimtől is olyan eseteket, ahol a gyerek kénytelen alkoholista apa vagy anya mellett felnőni. S valljuk be, ezek a gyermekek jogosan nem tudják szeretni a saját apjukat, anyjukat, és azt kívánják, hogy minél előbb haljon meg. Nos, én is ilyen apa lánya vagyok, s bármennyire is megvetendő dolog, én gyűlölöm a saját apámat. Undorodom tőle, s főként ezt az érezheti át, aki volt ebben a cipőben. Nagyon régóta alkoholista, sosem fog leszokni. Egy büdös, undorító, agresszív, igénytelen, lecsúszott, emellett lenéző, és egoista, csak saját magával és az alkohollal törődő alkoholista. Sokat bántott már lelkileg is fizikailag is. Most 19 éves vagyok. Őt még sosem láttam józanul, vagy ha mégis, az ritka boldog pillanataim közé tartozott, hogy pár órára nekem is van apám. Nincs pénz elmenni, de vele sem lehet élni, aludni sem lehet tőle, ördögi kör. Meddig élhet így? Tudom, butaság ilyet kívánni, nem vagyok rossz ember, ne kövezzetek meg, sokszor utálom magam emiatt, és lelkiismeret furdalásom van, hiszen egy hangyának sem tudnék ártani. De ő egy nagyon rossz ember, aki szerintem csak azért született meg, hogy tönkretegyen két embert, mert más életcélja nincs, s tőle csak így tudunk édesanyámmal megszabadulni, aki mára egy megtört nő lett :( Főként őt sajnálom...

Apám bort iszik, de azt sokat.


2012. júl. 30. 20:56
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!


Nem, nem kell hálásnak lenned! Nem te kérted az életed, ő vállalt titeket, kötelessége, h eltartson benneteket és az is, h normálisan neveljen, érzelmi és anyagi biztonságban! Amúgy ez az áldozat tipikus viselkedése, mikor mentegeti a bántalmazót, hogy: jaj, mégiscsak az apám, meg hát az ő kenyerét eszem, meg amikor nem iszik, akkor milyen jó ember, stb. Ezek még nem jogosítják fel őt, h bántalmazzon benneteket! Az is mentegetés, ha valaki hazudik a foltokról, sebekről! Tudom, mert én is ezt tettem, nem mertem senkinek beszélni róla, mert féltem, h otthon még többet kapok, ha panaszkodni merek valakinek. Vagy féltem, h elvesznek a szüleimtől és intézetbe kerülök. Néhameg cak egyszerűen azt akartam, h békén hagyjanak, nem szerettem volna az iskolapszichológus vagy a gyermekvédelmis irodájában ücsörögni, kaik ráadásul ott laktak az utcánkban (kis falu) és ismerték a szüleimet. Lehet, h nem is hittek volna nekem, de féltem a pletykáktól is, nem hiányzott volna nekem, h még a tanárok is erről kérdezősködjenek.

2012. júl. 31. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
92%
Kérdező, én vagyok a korodbeli válaszoló. Így, hogy már túl vagyok az egészen, és nem kell napi szinten átélni, ha gondolod, szívesen adok tanácsot, hogy hogyan kezeljétek. Félig- meddig még bennem vannak a sérelmek, de le tudtam tenni őket. De egyet jegyezz meg: NEM TE VAGY A HIBÁS, AZÉRT, AMILYEN AZ APÁD! Te áldozat vagy, és így jogod is van gyűlölni. Ne légy túl jó ember. A bántalmazottak nagyon gyakran kedvelik meg az agresszort, és érzik úgy, hogy jogos, amit kapnak, vagy hogy valahol segít nekik ezzel. Te ne légy ilyen! Ha gondolod, írj nyugodtan.
2012. júl. 31. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
69%

Én csak azt nem értem, hogy miért tűritek azt, hogy fojtogasson, összeverjen titeket és nem tesztek semmit. Én ilyen helyzetben már eljutok oda, hogy egyszerűen nem tudlak sajnálni titeket sem és lehet lepontozni. Nem normális amit apád művel, de az sem hogy már ennyi éve tűritek ezt és mégcsak nem is szóltok senkinek!? Nálunk is volt ilyen a családban. Rokon nő egyedül maradt otthon, hazaért a részeg férj, sz*rrá verte minden második éjszaka. Volt hogy a 80 éves édesanyja verte szét a férfin a seprűt, hogy hagyja már abba... Nekem senki ne mondja, hogy ez ellen semmit nem lehet tenni. Amint be lettünk mi is avatva családként, hogy bizony nem elcsúszik a fürdőszobában és azért van bedagadva a fél arca, vagy nem elcsúszik a jégen és azért van megrándulva a válla, stb stb. azóta jött helyre náluk minden!

Ha már vér folyik, nyomai vannak a bántalmazásnak, akkor igen is ki kell hívni a rendőröket, el kell mondani, hogy ő okozta, látleletet kell vetetni és távoltartási végzést kell kérni. Nem egyszerű mivel közös az ingatlan, de kétlem hogy ebben az esetben ne születne megoldás! Nagy vagy, van egy vagy két nővéred, ők még idősebbek, fogjatok össze és költözzetek el!!(édesanyátokkal együtt) A vagyonmegosztásnál megkapjátok a nektek járó pénzt, vagy albérletbe mentek és dolgoztok mindannyian, vagy igyekeztek többen kezeskedni egy hitelnél és vesztek egy kis lakást, amiben meghúzzátok magatokat. Van megoldás, nem értem miért nem léptetek még!!!!

Ezen felül! Hol vannak a testvéreid? Nagyszülők? Rokonok?

2012. júl. 31. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 23.-as!


Először is minek nyilatkozol olyan dologról, amiről halovány lila fingod se nincsen????

Tudod, milyen érzés az a kettősség, amikor valaki megver, bántalmaz, és közben meg szeretetet, gyengédséget várnál tőle? Tudod, milyen fájdalmas azzal szembesülni, hogy akinek óvnia kéne, az bánt a legjobban? Tudod, milyen érzés tehetetlen gyereknek lenni, aki csak a szüleire számíthatna, de pont azok bántják a legtöbbet? Tudod, mennyire fáj, amikor felnőtt korban a szeretetet, a családot az agresszióval párosítod, mert ennyire torz lett az értékrended? Tudod, milyen érzés, amikor felnőttként vágysz a szeretetre, és a törődésre, de ugyanakkor rettegsz tőle?


NEM, NEM TUDOD! Szóval máshol legyél nagyon okos légyszíves!


1 voltam

2012. júl. 31. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem olyan könnyű ez, 23-as. Kihívod a rendőrt. Jó, max. beviszik, de másnap kiengedik. Szeritned mit fog kapni az, aki ráhívta a rendőrt? Örülhet, ha túléli. Szóval ez nem játszik. Rokonok se játszanak, mert el lehet menni hozzájuk, de ki akarna belekeverni egy másik családot...ki akarná, h a részeg apám oda jöjjön utánunk balhézni?

Elköltözés. Albiba. Két kisgyerekkel, tartalékpénz nélkül? Alkesz mellett nincs tartalék, csak tartozások. Még a kauciót se tudja letenni az anya. Nagyobb gyerekekkel se könnyű, hiszen nem úgy van, h ma jelentkezek a gyárba és holnap kezdhetek. Tartalékpénz nélkül nem tudnak hónapokat várni egy munkára vagy inkább éveket. Sokszor csak a tűrés marad, mert nincs hova menni.

2012. júl. 31. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
82%

Én vagyok a nagy okos... Ne mondja nekem senki, hogy az a helyes, hogy meghúzzák magukat és tűrnek, ahogy eddig is. Felnőtt gyerekek vannak a családban, már rég kereshettek volna/kereshetnének melót, hogy segíteni tudjanak a lelépésben. Ezt nem most kellett volna már elkezdeni, de jobb később mint soha. Esetleg mehet először csak valamelyik felnőtt gyerek, utána a kisebbek, majd az anya, annyi megoldás van már, csak körül kell nézni.

Ha nem is személyesen, de igen zokogott az unokatesóm a vállamon a rettegéstől és igen végignéztem jópárszor mire képes egy ilyen ember, de rokonként szerinted ki nem sz*rja le? Dobták be az ablakunkat féltéglával, óbégattak, ütöttek meg, de 2-en nőként is erősebbek voltunk, mint egy részeg őrjöngő idióta... Ezek az emberek azt élvezik, hogy féltek tőlük! Ki kell állni az embernek magáért amíg le nem tud lépni és nem hagyni hogy bántsák, elég felnőtt már hogy visszaüssön... Mi anno újra és újra ráhívtuk a rendőröket a randalírozó papára, ők szépen elvitték onnan. Ment ez egy fél évig, mire megszületett a távol tartási végzés ebben az esetben is.

Tehát, lehet hogy nem éltem át ezt a saját bőrömön, mint gyerek de átéltem távoli rokonoknál, nagyszülőknél és az unokatesóméknál is (a saját nagybátyám ellen van távoltartásink), tehát ha valamit tudok, akkor az az, hogy nem tűrni kell, hanem lépni, mert ha valaki nem normális, akkor az sosem lesz az és túl lehet élni az életet nélküle akárhogy is, csak kétségkívül hatalmas bátorság kell ahhoz, hogy az ember merjen tenni. Le lehet ezért pontozni és lehet velem nem egyet érteni, de annál hasznosabb tanácsot, minthogy meneküljenek, még senkinél nem láttam! Remélem megfeleltem a szimpla okoskodó szerepének megint!

2012. júl. 31. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:

Elnézést, 26. válaszoló, de honnan tudsz te valamit is az én családomról, és honnan veszed, hogy nem dolgozik a testvérem, és a többi? Nem hinném, hogy ennyire ismersz, nem írtam le a családomról semmi konkrétat.

Nem kell minket sajnálni, nem azért írtam ki a kérdést, csupán egy kis reményért jöttem ide, mert tudod, nekem már csak ez maradt. Örülj, hogy Te ennyire kiegyensúlyozott vagy, és biztosan Te meg tudnád oldani ezt a helyzetet, amiben vagyok, akkor is, ha nem is ismered a körülményeket, mert Te talpraesett vagy. Én sem érzem magam elveszettnek, ennek ellenére 4-5-ösre érettségiztem, és letettem egy felső fokú német nyelvvizsgát, emellett most tovább tanultam, és foggal körömmel harcolok, hogy később találjak munkát, amiből anyukámnak is segíthetek lelépni innen. Hidd el, érettségivel már nem könnyű elhelyezkedni.

Előttem már nagyon jól leírták a helyzetet neked, ismételni nem szeretném őket, csak köszönöm nekik.

De azért mégis leírnám, hogy igen, már hívtam ki a rendőrséget, elvitték, másnap hajnalban már őrjöngve jött haza, azt a halálfélelmet senkinek sem kívánom, tudod, örülök, hogy még itt vagyok.

Hol vannak a nagyszülők? Testvéreim? Nem szeretnék belemenni, de ha ragaszkodsz hozzá, akkor leírom, és talán megérted. Csak annyit szeretnék neked tanácsolni, hogy ne ítélj embereket elhamarkodottan, ha nem ismered a körülményeket. Nem lennénk itt már rég, ha a körülmények engednék, hidd el nekem, nem vagyunk önsanyargató hajlamúak, és nem ebben éljük ki a vágyainkat, hogy valakitől szenvedünk. Én is élnék nyugodt életet, de nem adatott meg, mert nem abba születtem. Te örülj neki, hogy rendes Anyukád, és rendes Apukád van.

Lepontozni nem foglak, nem szokásom, leírtad a véleményed, elfogadtam, szerintem ennyire egyszerű.


Én NAGYON köszönöm mindegyikőtöknek, aki írt ide nekem, és próbál vigasztalni. Ti mind nagyon kedvesek vagytok! Hihetetlenül jól esik.

22-es válaszoló, fogok írni, csak most nem alkalmas, mert itthon megy a bál, majd ha kicsit nyugodtabbak lesznek a körülmények, szívesen beszélgetnék Veled :)

De mindegyikőtökkel szívesen beszélgetek. Egyenként köszönöm Nektek a biztató és igaz szavakat!

2012. júl. 31. 23:59
 28/29 anonim ***** válasza:
.
2012. aug. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Sajnos még most is él, holnap lesz 58 éves a rohadt görény!

Görény a beceneve is mivel úgy iszik és olyan büdös is, de ezt az ivócímbórái szájából nem sértésként éli meg. Szerintem nem tudja mi az a görény!

2013. aug. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!