Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Félek gyereket vállalni, mert...

Félek gyereket vállalni, mert attól tartok, hogy az én jellememet örökölné. Mi lesz, ha még rosszabb lesz mit én?

Figyelt kérdés
Van pár tulajdonságom, ami a magam életét is megkeseríti. Pl ilyen a hirtelen haragúság, a makacsság, hogy nem engedek az igazamból stb. Egyébként rendesnek tartanak, de aki "lakva ismer", az ismeri a hibáimat is. Légyszi ne mondjátok, hogy változzak meg, mert próbáltam de valahogy nem megy, rosszabb napjaimon előjönnem a rossz tulajdonságok is. Tesómmal ugyanazt a nevelést kaptuk, de két különböző világ vagyunk, ő tök jó fej, és néha kicsit nem fairnek is érzem, hogy én lettem a rossz, de végülis nem számít. A lényeg, hogy nem merek gyereket vállalni, mert netalán ő is ilyen lesz, mint én, olyan ez mint a lottó. Kicsinek aranyosak, ztán ki tudja milyen ember lesz belőlük, ha felnőnek.
2012. júl. 31. 22:38
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Ezek a tulajdonságok inkább környezeti hatásokkal együtt alakulnak ki, nem öröklődnek úgy, mint a szemszín vagy az arcforma.
2012. júl. 31. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%

Értem a problémádat. Én pl. attól rettegek, hogy anyámra, apámra vagy az öcsémre ütne a gyerekem. Egyiküket sem szeretném viszontlátni benne.

Anyám állandóan depressziós volt, nyugtatókon élt, rendszeresen bevonult a pszichiátriára. Öcsém öngyilkos lett 20 éves korában egy lány miatt, de amúgyis valami gond volt vele, teljesen magába zárkózott. Apám egy tehetetlen ember, aki 60 évesen is úgy viselkedik, mint egy kisgyerek, nagyon intelligens, aki sosem fejezte be az egyetemet és most vénségére újra egyetemre jár nappali tagozatra és már 6 éve élősködik a környezetén...

Ennyi rakás szerencsétlenséget...


Olyan szinten félek a gyerekvállalástól, hogy az valami rettenet. Nem tudok neki örülni. Ha lányom lesz, attól félek majd, hogy olyan sovány lesz kicsi mellekkel, mint én és sok kudarc éri majd emiaTt. Ha szép lányom lesz, tutira féltékeny leszek rá és attól tartok majd, hogy az apja rá ne izguljon:( Ha fiam lesz, attól rettegek majd, csak nehogy az öcsém kijöjjön rajta tinédzserkorában. Állandóan attól félnék, hogy megölik magukat 20 éves koruk körül.


Február óta nem védekezünk a férjemmel, de nem esek teherbe. Én mondtam, ha létezik pszichológiai meddőség, én tutira az leszek. Eddig bejött.

2012. júl. 31. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Antimod ***** válasza:
Így van, fizikai dolgokat örökölhet, lelkit nem, azt hozza magával.
2012. júl. 31. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Létezik pszichés meddőség, sőt, ez a gyakoribb. A szüleim 10 évig sikertelenül próbálkoztak, aztán belenyugodtak, hogy gyerek nélkül élnek. Egy hónap múlva már osztódtam anyám hasában.
2012. júl. 31. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
2., megfogalmaztad a többi gondolatot is, amik felmerültek már bennem. Szerintem soha nem lesz gyerekem. És párom sem.
2012. júl. 31. 22:55
 6/10 anonim ***** válasza:

de ha így állsz hozzá akkor ne is akarj gyereket mert rosszul nevelnéd!

aki meg már nem védekezik február óta abban is ugyanez zajlik le, úgyhogy ha nem veri ki a fejetekből valaki ezt az örökletes cuccot akkor bizony sosem fog összejönni a gyerek. ezekbe ne nyugodjatok bele hogy jaaaaaj h midnen rosszat örökölni fog. igenis fog örökölni rosszat hisz nem vagyunk tökéletesek

buták vagytok ha így álltok már hozzá a a gyermekvállaláshoz!!!

2012. júl. 31. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Bence_ ***** válasza:

Gyerekeitek nem csak a ti és felmenőitek dolgait örököli hanem a párotokét is. Még ha kapna is valamit nagyiból,nagybácsiból azért a ti nevelésetek dominálna.

Többes számot a második miatt írtam.

Ugyan azt a nevelést biztosan nem kaptad. Mert tuti, hogy mindenki másként neveli az első gyereket mint a másodikat.

2012. júl. 31. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 omba ***** válasza:

Tekintsd úgy (ahogy van) ez egy lehetőség, hogy javíts a hibáidon.

A gyerek egyrészt "lesz" valamilyen, másrészt alakul valamivé, ebben segíthetsz neki, ha a te rossz tulajdonságaid felé sodródik!

Hálás lesz érte!

2012. aug. 1. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Köszönöm a lepontozást. Miért kaptam, azért mert az öcsém öngyilkos lett vagy azért mert többek közt emiatt félek a gyerekvállalástól és ezt még be is vallom?
2012. aug. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
átlagban 82%os válaszokat adsz. haggyálmár a lepontozással....
2012. aug. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!