Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek hogy ne sajnáljam...

Mit tegyek hogy ne sajnáljam nyaralásra a pénzt?

Figyelt kérdés
3 gyerekünk van egész évben dolgozunk,a férjem amikor teheti maszekol.Alig van itthon.Fáradtak vagyunk,unottak.Jó lenne nyaralni menni pár napra.Alacsony költségvetésű nyaraláson gondolkodunk,de mindig lemondunk róla mert az a pénz jó lenne inkább erre vagy arra aztán se nyaralás se az a dolog nincs megvéve amit akartunk helyette.Jó lenne ha nem leugatnátok hogy ne nyavajogjak,örüljek hogy van munkám amikor más éhezik stb.értelmes válaszokat kérnék.
2012. aug. 1. 17:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezt el kell dönteni. Egész évben spóroltok, kimondjátok, hogy nyaralásra lesz.

Aztán abból a pénzből gazdálkodtok. Többet legalábbis nem raktok hozzá a napi kiadásokra szánt összegből, hanem azt használjátok. Ennyi.

2012. aug. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem gondolj arra, hogy pénzben nem mérhető az, hogy a gyerekekkel egész nap csak nyaraltok, semmi mással nem kell törődnöd. Nekik is jó, neked is jó.


De ha nem megy, akkor inkább ne menjetek nyaralni, nem kötelező. Az senkinek sem jó, ha morcosan mész nyaralni. A gyerekek is érzik, így nincs értelme.

2012. aug. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
köszi.igen most elhatároztam hogy ha idén nem is de jövőre elmegyünk mindenképp.szeptembertől erre fogok spórolni.
2012. aug. 1. 17:11
 4/12 A kérdező kommentje:
kedvünk az lenne!:)nem mennék morcosan csak állandóan hogy inkább cseréljünk ki vmit a házban,inkább vegyünk vmit ez van.
2012. aug. 1. 17:12
 5/12 anonim válasza:
Nyár egyszer van egy évben. A kikapcsolódás nektek is jár. Ha valamit ki kell cserélni a házban, azt ősszel is megtehetitek (persze csak ha nem sürgős) Jó nyaralást előre is, ha mentek! :)
2012. aug. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz ügy,mert a minennapok nagyon legyűrik az embert, anyagilag is.Mikor én gyerek voltam,a szüleim átlagos keresetű emberek voltak,nem volt az életünkben semmi luxus,de minden évben voltunk valahol nyaralni,vagy csak kirándulni,és soha külföldön,csak itthon.De a mai napig szívesen emlékszem ezekre, és nagyon nem mellékes, hogy úgy érzem,elég jól ismerem az országot,nagyon sok település, amit mostanában egy-egy esemény kapcsán emlegetnek,nekem másról ismerős,mint a hírértékű borzalmak.Ezt a gyerekeid szempontjából mondom. És hát ezeknek a közös felfedezőutaknak óriási összetartó ereje van,ami nem mellékes,mert a rohanás miatt eléggé általános dolog a családon belüli elidegenedés is.Ha nincs közös élmény,nincs téma,nincs miről beszélni,előbb utóbb az a válasz érkezik majd a sablonkérdésünkre,(mi volt ma az iskolában/munkahelyen)hogy semmi.

A te szempontodból pedig az a fontos,hogy lásd be,hogy a tárgyak birtoklása egyáltalán nem lényeges.Ha most nem veszel meg egy új akármit,holnapra már el is felejted,hogy akartál olyant.És az én személyes példám:Az én párom is emberfeletti mennyiségűt teljesít,ezért megértem,ha pihenni,láblógatni akar,még a nevét is el akarja felejteni a szabadsága idejére.De az idén nagyon sok pénzünk ment el lakásfelújításra,autójavíttatással kapcsolatos költségekre,így megkértem,hogy ne gondolkodjon semmilyen nyaraláson,a szabadságunk alatt majd elmegyünk max.a lakásunkat tekintve szálláshelynek környékbeli gyalogos és buszos kirándulásokra(hogy vezetni se kelljen),jó lesz az.Nagyon alapos költségvetési egyeztetés után úgy tett,mint aki belátja,hogy jó ez így(még nincs kész a lakásunk se, hiányzik belőle bőven ezmegaz)Aztán mégiscsak voltunk nyaralni,mert suttyomban megvette a repjegyeket,meg szállást intézett mindezt szigorúan titokban.Én meg, mikor megtudtam, egyáltalán nem tudtam örülni,mert rosszul voltam a gondolattól,ha az anyagi részére gondoltam,tudva,hogy még ki kell fizetni bizonyos szakembereket.Hát, egy hete jöttünk meg egy nagyon szép-egyébként a lehetőségeken belül szűkre szabott költségvetésű felfedezős nyaralásból,és még nem dőlt össze a világ.Lesznek nehézségeink,az biztos, de jobban inspirál a spórolásra,éshát a paprikás krumpli is finom.De így utólag,az élmények azok,amiket nem vehetnek el tőletek,minden más lényegtelen.Ha az ember végiggondolja az életét,soha nem tárgyak jutnak eszébe,hanem élmények,örömök,bánatok, a szeretteivel együtt eltöltött szép napok.

Szóval:ha valamit nem szabad sajnálni,az a nyaralásra fordított pénz, érzelmi vonalon busásan megtérül.

2012. aug. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem gondold át, hogy oké jó érzés, ha sikerül valamit megvenni/felújítani a házba.


De a gyerekek ha nagyobbak lesznek nem fognak arra emlékezni, hogy ja tök jó volt mert anyuék vettek egy új tévét. (most ez csak példa)Viszont egy nyaralásra akár egész életükbe emlékezhetnek, hogy milyen jó volt, együtt volt a család, sokat játszottunk.

Szerintem ez sokkal többet számít!

2012. aug. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Osztanám én is a véleményeket. Egy gyerek számára a nyaralások azok, amik összehozzák a családot. Új környezetben lehetnek esetleg olyanokat csinálhatnak, amiket előtte nem, ezt át kellene élnie minden fiatalnak, szeretetben a családjával.

Mi sem voltunk nagy pénzesek soha, de mindig elmentünk egy hétre sátorozni a szüleimmel és unokatesómékkal. Hatalmas bulinak éltük meg. Kirándultunk, strandoltunk és igen, sokszor a strandon egy-egy cső kukoricára már nemet kellett mondaniuk a szüleimnek, de ezt sem éltük meg tragédiának! Tisztán emlékszem a hatalmas viharokra, amik elkaptak minket, hogy esőkabátban, sátorcölöpökkel ástunk kisebb árkot a sátor köré, hogy ne folyjon be a víz, hogy a pavilon alatt mindig állt valaki, aki borogatta le a tetejéről a vizet, nehogy beszakadjon. Emlékszem a reggelikre, a harcokra a legjobb kempingszékekért, ebédre is anyuék főztek, vacsorára pedig mindig sütöttünk valamit! Életem legszebb emlékei és "túlélésre" neveltek! :)) Már felnőttük mindannyian, immáron már minden évben kicsit távolabbi pontokra (ausztria, szlovákia) megyünk túrázni. A "gyerekek" mostmár párostól, általában olyan a szállásunk, hogy szüleink külön-külön egy szobában, a "gyerekek" a párjaikkal pedig egy nagy közös szobában úgy, hogy mindenhol ágyazva van, mint a régi pizsipartikon. Lassan mindegyikünknek saját családja lesz, de még mindig úgy élvezzük mint a kisgyerekek! :) Százszor inkább ez mint egy puccos all inclusive nyaralás! :)

2012. aug. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos tudom miről beszélsz. Igaz én csak két gyereket neveltem és nem volt könnyű akkor sem mikor a munkahely még minden utcasarkon tárt karokkal várt.Mi is ha egy kis pénzt össze spóroltunk azt se tudtuk hogy mire költsük de mindig felül tudtam kerekedni a vásárláson és minden évben elmentünk nyaralni mindig azt tartottam hogy aki keményen végig dolgozza az évet annaak jár a pihenés a gyerekeknek azt az élményt nem lehet pótolni semmivel. Ma már felnőttek és még ma is szivesen fel fel idéznek egy egy jó kis sztorit a nyaralásról amit sose felejtenek el. Ugy hogy azt javaslom hagyd a csudába az éppen aktuális teendőt mert az évek csak mennek és ugy is mindig lesz valami amit ki kel cserélni meg kel venni. Fogd a családot és élvezzétek az életet a nyarat!
2012. aug. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Bizony, bizony. Most erősen sarkítva: gondolj arra, hogy kész a házatok (ami szerintem képtelenség, mert mindig van valami, ami helyett új kellene...), gyönyörű, ízléses, szép. Azonban a hajtásban "elfelejtettétek" a másikat. Nincs már egymás számára mondanivalótok, nem tudtok mit kezdeni a másikkal, inkább zavar, idegesít a jelenléte, mint hogy örömet váltana ki. Unjátok az estéket, közömbös, hogy mit tesz a másik, csak hagyjon békén. Esténként lehuppantok a tévé elé, aztán pár óra múlva alvás... Na? Ugye, hogy borzalmasan hangzik?
2012. aug. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!