Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az ismerősöm öngyilkossággal...

Az ismerősöm öngyilkossággal fenyegetőzik. Mit tegyek, hogyan tudnék segíteni rajta?

Figyelt kérdés
Most lett vége a több, mint 1 éves barátságunknak, nagyon ki vagyunk készülve, ő öngyilkos akar lenni. Nagyon aggódok érte, féltem őt. Mivel tudnék segíteni neki?

2012. márc. 16. 00:01
 1/8 anonim ***** válasza:
98%
Mond neki,hogy kihívod rá a mentőt és azt is közöld előtte, hogy a világon a legundorítóbb alak,amiért öngyilkossággal mer fenyegetőzni!
2012. márc. 16. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%

Barátságnak? Ezt most nem nagyon értem.

Azt nem tudom, hogy mit csinálja, de ezt:

"a világon a legundorítóbb alak,amiért öngyilkossággal mer fenyegetőzni!"

csak akkor mondd meg neki, ha azt akarod, hogy még inkább meg akarja tenni.

2012. márc. 16. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Miért ment tönkre a barátságotok? Ha ennyire ki vagytok készülve, nem lehet megoldani másképp?
2012. márc. 16. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%
aki öngyilkossággal zsarol egyrész soha nem teszi meg,másrészt gyorsan feleljtsd el,mert mindíg zsarolni fog,soha nem szabadulsz meg tőle
2012. márc. 16. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
25%
Szerencsetlenek!
2012. márc. 16. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
59%

"fenyegetozik", tehat zsarolni akar, ily formaban akarja elerni a celjat!

Gyermeteg viselkedesre vall, a sajat elete, joga van azzal azt tenni, amit akar! Ebbe idegen embernek beleavatkozni nem lehet, tehat tanacsot adni tudsz, de ennel tobbet tenni nem lehet.

2012. márc. 16. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem hívd ki a mentőket,akár öngyilkos akar lenni akár nem.Akkor majd minden kiderül.

Muszáj leírnom a saját esetemet,mert nagyon fel tudnak dühíteni az ilyen sz@r emberek.Nekem nem egy "barátnőm" volt,aki ezzel akart zsarolni.Volt olyan,aki hajnalban hívott fel,hogy neki milyen pocsék az élete,bezzeg az enyém milyen jó,és nekem nincs is semmi problémám,csak neki blablabla és ő már nagyon nagyon nagyon komolyan gondolkozik azon,hogy megöli magát.Én meg halálra idegeskedtem magam persze.Ezt nem is egyszer játszotta el.És még él.Ennyi.Volt olyan is,aki előttem karcolgatta a kezét üvegszilánkokkal,persze nem mélyesztette nagyon bele.A barátja is ott volt,én ki akartam szedni a kezéből,de ő mondta,hogy hagyjam,ha ilyen nagylány,akkor tegye meg.Ő is él.Ennyi.Tudod,mi van?Ahogy előttem is írta valaki,az ő élete,ő felel érte,de téged bele akar keverni egy ilyen rossz helyzetbe,hogy aztán a csicskása legyél és úgy rángasson,ahogy akar.Szállj ki ebből,próbálj meg vele minden kapcsolatot megszakítani.Ha tényleg annyira beteg,be fog kerülni a pszichiátriára.Ha meg csak zsarol,én akkor is beutalnám.

Persze nem ismerem a barátnődet,nem tudom,hogy ő is ilyen e,mint amilyenről én meséltem,ez egy elég durva helyzet és ha csak szórakozik,zsarol,akkor ez egy köcsög húzás tőle és akkor annyit sem érdemel,hogy leköpjed.

2012. márc. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Sehogy. Aki ezzel zsarol, az olyan játszmákba akar belevonni téged, amiben csakis te lehetsz a vesztes.


Ha meg akar halni, én is azt mondom, hívd ki rá a mentőt. Ez a legjobb, amit tehetsz. Aggódhasz érte, féltheted őt, de magadban! Bármit teszel, abba azonnal belekapszkodik, mert nam hajlandó tudomásul venni a düntésedet: azt, hogy szakítottál vele.


Legjobb volna egyébként, ha te meggyószolnád ezt a kapcsolatot, mert akkor utána magadban végleg le tudod zárni - ami azt is jelenti, hogy nem vagy többé általa érzelmileg zsarolható semmivel.


Durvának tűnik, amit mondok, de igaz: aki meg akar halni, az meg is fog halni, akkor is, ha százan fogják a kezét. Ezért sem tehetsz semmit. Az sem a te hibád volna, ha tényleg megölné magát, ezt gondold át, mert ez a legrosszabb verzió ebben az egész ügyben. De elég valószínű, hogy nem fogja megtenni, nyugi. Te pedig ne dőlj be a zsarolásnak!

2012. márc. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!