Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ismerősöm öngyilkossággal...

Ismerősöm öngyilkossággal fenyegetőzik, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék belemenni a részletekbe, a lényeg, hogy belém szeretett, de az érzelmeit képtelen vagyok viszonozni. Három öngyilkossági kísérlete volt 1 év alatt, mindig megmentették. Folyamatosan fenyeget, hogy nem tud nélkülem élni és amikor erőszakkal próbálom eltolni akkor valóban be is veszi a teljes patikát amit otthon talál. Már teljesen kikészít, az összes közös ismerősünk engem gyűlöl amiért nem viszonzom az érzelmeit pedig ő mindent megtenne értem, de képtelen vagyok rá, nem tehetek róla. Jó pár alkalommal megsajnáltam illetve megijedtem a fenyegetéseitől és találkoztam is vele. Tudom, hogy ez a legrosszabb amit tehettem, de most tanácstalan vagyok. A kórházból mindig kiengedték saját felelősségre már másnap. Tudom, hogy ha ismét ellököm akkor azonnal megkísérli újra az öngyilkosságot, ráadásul egyre hatásosabb módszereket próbál, legutóbb már a gyógyszer mellé vagdosta is magát.


A helyzet annyira kikészített, hogy már engem is pszichiáter kezel, antidepresszánst szedek.


Amit megtettem: RENGETEGET beszéltem vele, legalább 50-szer, nagyon hosszan, elmondtam őszintén mindent. Próbáltam vele kedves lenni, próbáltam vele erőszakos lenni, próbáltam állat lenni, próbáltam könyörögni, mindhiába. Mindig csak azt ismételgeti, hogy nem tud nélkülem élni.


Mit tehetnék? Adjatok tanácsot kérlek.


2011. nov. 21. 05:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem semmit sem kell tenned. Nem kell feltétlenül beleavatkoznod mások életébe (döntéseibe). Szerinted senkit sem fenyegettek még azzal, hogy "ha nem leszel az enyém vagy elhagysz öngyilkos leszek"? Ha nem tud nélküled élni, hagyd hogy azt csináljon amit akar. Egyébként, ha kissé érzéketlennek tűnik a mondandóm, hozzátenném, hogy túl vagyok egy rákbetegségen és tudom milyen a halál közelsége. Ha valaki nem akar élni akkor annyi az idő és csináljon, amit akar...
2011. nov. 21. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd a fenébe. A lelki terrorja azon alapul hogy te így vagy úgy foglalkozol vele. Próbálkozzon csak, majd 1-2 alkalom után ha semmiféle reakciót nem mutatsz, akkor talán felfogja a miújságot. Vagy nem. De ő gondja, a saját életed ne tedd tönkre egy bolond miatt.
2011. nov. 21. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer engem is megpróbáltak ezzel zsarolni. Leszartam, mondanom sem kell, nem lett öngyilkos az illető. De ha az lett volna, sem érdekelt volna :) magánügye.
2011. nov. 21. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ez zsarolás, és menekülj előle minél messzebb. Idegbeteg, és ilyentől el kell határolódni. Ha öngyilkos lesz, az az ő választása. Biztosan vannak barátai, szólj nekik, hátha hatnak rá, vagy a szüleinek. Vagy ha muszáj vele beszélni, mond meg neki, hogy menjen idegorvoshoz
2011. nov. 21. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is idegbeteg ha folyamatosan azon dolgozik, hogy távozzon az élök sorából. Az ilyeneknek mindíg lesz az életben "oka" rá. Szólj a hozzátartozóinak, ha ennyire érdekel h mi lesz vele, hogy figyeljenek rá, aztán te zárd le az ügyet, és ne reagálj rá, különben te is ráméssz. Látod nemhiába kell pszichiáterhez járnod.
2011. nov. 21. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
mindenki úgy öli meg magát, ahogy akarja. az ő magánügye, felejtsd el.
2011. nov. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Jobb is, hogy nem szereted. Elmebeteggel szánalomból se légy, csak lehúz magához anélkül, hogy segíthetnél rajta. A legjobb esetben...
2011. nov. 22. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Figyelj, ha meg akar halni meg fog. Te csak ürügy vagy neki, most. Később talál majd más kifogást az élet ellen. Ennyi. Szard le, gyógyulj meg, és élj boldogan. Ne legyen egy percig se lelkifurdalásod miatta, vagy ilyesmi gondolataid. Neki nem TE kellesz, neki egy kapaszkodó kell. Húzza a halálba a saját beteg elméje, és most beléd akar kapaszkodni.
2011. nov. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szólni kellene a szüleinek, de neked sem ártana, ha a szüleiddel erről beszélnél. Nem egy, de már több gyilkosság történt szerelem féltésből, vagy eltaszításból. Nem ártana a rendőrséget se értesíteni. Az ilyen elme beteg nem tudhatod, mire képes. Rendőrség majd elrendelheti a pszichológusi kezelést
2011. nov. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mintha az ismerősömet hallanám (olvasnám). Szóval szintén beleszerettem, nem viszonozza, és ez rohadtul tud fájni. Nem hibáztatlak ez miatt, mert az érzéseket nem lehet erőltetni, vagy jön, vagy nem. Amikor elutasít, egyszerűen nem tudom kontrollálni magam, szinte meghülyülök, és próbálom magam megölni, de nem megy. Kettőnk közül csak engem kezel pszichiáter, de nem gyógyszerez... Tanácsot nem nagyon tudok adni, fogalmam sincs, én ilyen helyzetben mit tudnék tenni. Ha megjátszanám azt, h szeretem, csak rosszabb lenne, de így... Lehet, hogy csak fel akarja hívni magára a figyelmed? Nem tudom, mennyi idősek vagytok, de ha nyugtatókat, altatókat vesz be, nagyobb eséllyel hányja ki, minthogy örökre elaludna. Na de remélem minden rendben lesz, de hidd el, van, amikor a legjobb megoldás a halál. Ne féltsd. Az élet kegyetlen is tud lenni. Mondom ezt 15 évesen, sajnos már nem szűzen, mert megerőszakoltak.
2012. jan. 8. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!