Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem mindegy anyáméknak,...

Miért nem mindegy anyáméknak, hogy meddig alszok? Hogy rázzam le őket?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, különélek. Nekem teljesen más az életritmuson, mint ami "normális", úgy élek, hogy hajnalokig néha reggelig fent vagyok, aztán dél körül, kora délután kelek fel. Ha lefekszek este, csak forgolódok, ha nagy nehezen elalszok, akkor is ugyanaddig alszok, mintha órákkal később feküdtem volna le, de inkább az a jellemző, hogy két óra alvás után egyszerűen felébredek és nem tudok vissza aludni reggelig, de fent sem tudok maradni, mert reggelre álmos vagyok. Többször megpróbáltam kényszeríteni magam a normálisra való átállásra, egyszer egy hétig olyan volt, hogy este HÉTKOR le kellett feküdnöm, mert annyira elálmosodtam, és ha akkor nem feküdtem le, akkor megint hajnalig fent voltam, de egyszerűen visszaálltam a megszokott ritmusomra. De nem megy és őszintén nem is érdekel már a dolog, mert ebből nincs is semmi baj, mivel itthon dolgozok, nem kések el, nincs munkaidőm stb.


De anyámék ezt ki nem állhatják. Állandóan bármi eszébe jut telefonál délelőtt, és akkor "Aludtáááál? Ilyenkor még alszol??? Meddig voltál fent???" Rendesen elegem van már belőle, mi a fene köze van hozzá? De bunkó nem akarok lenni. Ha kikapcsolom a telefont, akkor az a baj, hogy fontos ügyekben sem lehet elérni, de a "csak megkérdeztem mit csinálsz" nem fontos, márpedig ezért hívogat sokszor. meg akkor "azért voltál kikapcsolva, mert aludtááááál még??" Amivel szintén felidegelne.


És van mikor képes és 20 percen keresztül magyaráz teljesen lényegtelen dolgokról, hiába hallja, hogy aludtam, hiába mondtam és még megsértődik, mikor mondom neki, hogy ne haragudjon, de én még alszok és most le fogom tenni. Mintha direkt ébren akarna tartani.


Eddig a "meddig voltál fent"-et igyekeztem azzal le tudni, hogy nem tudom, nem nézem az órát, nem minegy? stb. De hát hogy "na mégis meddig?? hogy nem lehet tudni?"


Az a baj, hogy nem puszta érdeklődésből csinálja, hanem hogy beleköthessen, hogy ki tudakolja és megszólhassa stb.


Elegem van belőle! Hogy rázzam már le úgy, hogy ne legyek bukó? Legszívesebben ráüvöltenék, hogy felnőtt ember vagyok, fogd már fel, hogy akkor fekszek és kelek amikor nekem jó, attól, hogy neked ez elképzelhetetlen! De nem akarok paraszt lenni...


2012. aug. 3. 21:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
23%
Menj el dolgozni és majd aludni fogsz este
2012. aug. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
40%

Gondolom azert alszol igy, mert igy is dolgozol. Vagy nem?

Mondd meg neki, hogyha majd masik munkad lesz es reggel nyolckor mar ott kell fesziteni, akkor nyilvan te is 6-7 korul fogsz ebredni, de akkor max par utan ugyis kibuksz es a szervezeted elaltat teged este idoben.

Addig meg igy a jo.

Ha nem dolgozol, akkor meg lehet, hogy az a baja, nem?

2012. aug. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
8%
Mivel foglalkozol, hogy megengedheted magadnak az ilyen rendszertelen időbeosztást? A leírásodból az tűnik ki, hogy nincs rendszeres, időhöz kötött elfoglaltságot. Igaz ugyan, hogy anyukádnak semmi köze hozzá, hogy mikor alszol, de azért jobb lenne az emberek szokásos ritmusát követnéd. Ha olyan munkád lesz, ahol nappal talpon kell lenni és oda kell figyelni arra amit csinálsz, nagyon nehéz dolgod lesz. Jobban tennéd, ha megfontolnád az anyukád tanácsát és akkor még bunkó sem lennél.
2012. aug. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
39%

Upsz. A masodik vagyok. El sem olvastatok, amiket irtunk, vagy csak nem ertheto a gyengebbeknek?

Mit lehet ezeken a valaszokon lepontozni? De komolyan.

Ha nappali munkaja lesz, akkor nyilvan maskepp fog aludni. Mert muszaj lesz.

2012. aug. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Zsizsik666 ***** válasza:
61%

"emberek szokásos ritmusát..."

Mindig ez van...mi a szokásos, mi nem, amúgy én megértelek. Én is így szeretek élni, van ilyen ritmus is. Mondd meg anyukádnak, ez teljesen normális nálad. Így érzed jól magad, stb.

Mikor rá voltam kényszerítve az állandó koránkelésre, és korán lefekvésre én 15 évvel idősebbnek néztem ki, ragyás voltam, fáradékony, feledékeny, egész nap a hányinger kerülgetett, fájt a gyomrom, véreres volt a szemem, stb.

Esetleg, ha túl korán felköltenek, próbálj aludni délután, és éjszaka meg dolgozhatsz, ha már úgy is otthon dolgozol.

2012. aug. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
81%

kapcsold ki a telefont amikor lefekszel aludni és vissza ha felkeltél.... ilyen a bioritmusod... mivel otthon dolgozol nem lehet mondani hogy időzavarban szendvedsz (időzavar: mikor x kor kell kelned ébresztővel, de te vagy korábban fel kelsz vagy később kelnél óra nélkül)


én pl azért utáltam a sulit mindig mert 6kor kellett kelni hozzá, viszont mikor nem volt suli hiába voltam fent hajnali 1ig is mindig 8 körül magamtól felébredtem és nem tudtam visszaaludni

2012. aug. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Zsizsik666 ***** válasza:
25%
4/5 Hagyjad a fenébe a dedós pontozásukat, figyelmen kívül. Én örülök ha lepontoznak, legalább látszik, nem átlagvéleményem van mindenről, nem vagyok én birka.
2012. aug. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
92%

ennyi idősen volt egy egy éves lányom ennyit meg kéne már oldanod basszus magyarázd el hogy felnőttél....

vagy egy példa amit én is mondtam mikor fél órája magyarázott...

--az én házam az én váram-- persze érezhető legyen hogy komolyan gondolod aztán másnap ne szólj hogy mosson vagy főzzőn rád mert tuti megérti

anyósómnak ezt mondtam

--na akkor sepregessen mindenki a maga háza táján ok??--

megértették mindketten. jó a viszonyunk és tudják hogy azért mondtam mert önállóak akartunk maradni--lenni

2012. aug. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Ne foglalkozzon senki a lepontozással, minden kérdésben ez megy, a kérdezők úgy is mindig kiszűrik maguknak a hasznos választ, akkor is, ha a többiek lenullázzák..


Egyébként, nem tudom kérdésre néhányan miért kérdéssel válaszolnak. Le van írva itthonról dolgozok, van munkám, mindig rendszeres, van pénzem belőle, bőven elegendő, akármi lehetek, lehet akár itthon egy fogorvosi rendelőm, vagy fodrász üzletem, az is lehet, hogy reflexológus vagyok, aki csak és kizárólag délután háromtól este tízig fogad embereket, esetleg fotós vagyok, ami megint nem egy munkaidős kötött dolog, de az is lehet, hogy cikkeket írok magazinoknak, bármi, ez szerintem tök mindegy annak a szempontjából, hogy anyám nem tudja feldolgozni, hogy én nem fekszem le 11-kor és nem kelek fel hatkor, mint ahogy azt kell csinálni, hiába semmilyen racionális indok nincs arra, hogy miért csináljam úgy.


Lehet a vége az lesz, hogy paraszt leszek, mert egyébként nem érti meg. Egyébként nem kérem, hogy főzzön mosson rám, gyakran még én küldök nekik abból, amit csináltam, ha átjön.

2012. aug. 3. 22:34
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is így voltam, mint te. Volt melóm, szabadnapokon csináltam ezt. Simán megoldottam, teló kikapcs, és mikor felkeltem, bekapcsoltam. Ha nem értek el fontos események miatt, nem értek el. Mikor megkérdezték, miért voltam kikapcsolva, mondtam, hogy nem vagyok összenőve a telóval, és kész. Nem mondtam azt, hogy aludtam. Ha kérdezték, azt mondtam, nem aludtam (mi köze hozzá tényleg?) Mikor babánk lett, megint eljátszották, (igen, már nem szoktam kikapcsolni a telefont) de most megint muszáj lett, mert képesek éjjel 11 kor és hajnali 6 kor is hívni, mondván, nálunk gyerek van, biztos fenn vagyunk.

Hozzáteszem, a gyerek 8 tól 8 ig alszik, szóval megint eldugtam a telefont. Megsértődnek, ő bajuk.

Nem hagyok belerondítani a családi békébe, és jót durmolok a kicsivel délután.

2012. aug. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!