Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férfiak, ha megtehetnétek...

Férfiak, ha megtehetnétek akkor eltartanátok a feleségeteket?

Figyelt kérdés
Tehát ha lenne egy jól fizető munkád amiből simán megélhettek mindketten gond nélkül, akkor örülnél annak ha a feleséged (avagy a nő akit szeretsz) otthon van és nem jár el dolgozni? Vagy akkor is menjen dolgozzon? Vagy rábíznád hogy ha akar dolgozik, ha nem akar akkor nem? Mit gondolsz erről?
2012. aug. 3. 21:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
56%
Én igen
2012. aug. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
41%

Az olyan feleség, aki élvezi azt, hogy otthon ül egyedül, esetleg eljár a műkörmöshöz, és semmi más célja nincs az életben, azt soha el sem venném!


Ha van 4-5 gyerek, akkor természetesen más a helyet, akkor otthon maradhat velük, 4-5 gyerek sok munkát ad az anyukának, ha foglalkozik velük.

2012. aug. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
68%
Attól függ hány gyerek van, és mennyire biztos a férj állása.Bár én nem hiszem, hogy otthon maradnék, ha mást nem valami 4 órás munkát keresnék.
2012. aug. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Mondjuk olyan esetre gondoltam, ahol a nő nem tud valamiért jó munkát találni. Tehát kínlódjon egy gyárban, vagy maradjon otthon? Pénz van bőven tegyük fel.
2012. aug. 3. 22:19
 5/18 anonim ***** válasza:
76%
Akkor szerintem egyszerű a helyzet amíg nem talál addig otthon marad, de keresgéljen. Mert ha semmit nem dolgozik akkor később már esélye sem lesz dolgozni. Én úgy vagyok vele, hogy mindig közbe jöhet valami nem lehet egy fizetésre alapozni.
2012. aug. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
42%
Én nem vennék el olyan nőt, aki nem szeret dolgozni, akinek nincs feladata.
2012. aug. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
50%

Eltartanám, szívesen, de a házimunkát ő kellene végezze, stb.

Pl. nem örülnék, ha egész nap idióta tévéműsorokat nézne.

Illetve eleve olyan nőt vennék el, aki szellemileg és a szabadidejét illetően is igényes, és mondjuk nem dolgozna, de ruhákat tervezne vagy festene, vagy regényeket írna otthon.

Egy proli deblát nem szívesen tart el senki.

Viszont egy cuki mókuskát mindenki szívesen tart otthon az aranykalickában : )

38/f

2012. aug. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
6%
Jó, ezt a nőt első körben jól pofán kell vágni, aztán ha nem tanul az esetből, akkor szépen ki kell rúgni az utcára, menjen Isten hírével, ha nem tudta megbecsülni a férjét.
2012. aug. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
68%

Itt egy példa az eltartott feleségre:

Rém rendes család :O)

Al Bundy (a családfő) tartja el Peggy-t (a nő, aki soha nem dolgozott) és a két gyerekét, cipőboltos fizetésből (aki ismeri a sorozatot, tudja miről van szó).


Aki azon van, hogy régen a férfiak tartották el a nőket, annak csak súgom, hogy az őskorban a nők gyűjtögettek, a középkorban csak a nemesi családból származó nők nem dolgoztak (a nemes férfiak sem igazándiból), az újkorban meg jött az emancipuncipáció, amikor meg már kifejezetten küzdöttek a nők az egyenlő bánásmódért és hogy ugyanúgy dolgozhassanak, mint a férfiak.

2012. aug. 3. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
79%
Nekem megvan a pénzem hozzá, és szívesen eltartanám a feleségem, ha rászorulna, mert mondjuk lebetegszik, munkanélküli lett, vagy a gyerekeinket nevelgeti itthon. Viszont egy olyan nővel nem akarnék kapcsolatban lenni, akinek nincs semmi igénye tanulásra, munkára, vagy hogy valami hasznosat csináljon, és megelégszik azzal, hogy egész nap otthon ül, vagy vásárolgat meg fodrászhoz jár, miközben más eltartja. Nem azért, mert sajnálnám rá a pénzt, hanem mert egy ilyen szellemileg igénytelen nőt nem tudnék szeretni.
2012. aug. 4. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!