Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha feltételhez kötnék a...

Ha feltételhez kötnék a gyerekvállalást, mik kellenének, hogy legyenek a legfontosabb kritériumok?

Figyelt kérdés
Azt veszem észre, hogy sok szülő csak "megcsinálja" a gyereket, de vagy nem neveli, vagy útban van neki egy idő után és félredobja, vagy egyszerűen csak nincs tisztában a gyerekkel járó dolgokkal... A lényeg, hogy a gyerek látja kárát, és esetleg a társai, ha a gyerek jelleme olyan, hogy már kicsi korban máson vezesse le a feszültségét. Nem tudom, kiszűrhető lenne-e már rögtön az elején, szóval a lényeg, hogy mik lennének a legfőbb szempontok, hogy valaki jó szülő legyen?
2009. júl. 19. 00:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%

nincs erre recept, minden gyerek másmilyen, és éppen ezért másfajta bánásmódot igényel.

én pl. annak örültem volna, ha az anyukám kimutatja a szeretetés, megölel, megsimogat, megpuszil, nemcsak születésnapon, stb., és beszélgetne velem, és elmondja, hogy mik történtek vele gyerekkorában, fiatalon. pl. segítene ruhát választani, jó lett volna, ha sokat mosolyog rám, ha éreztem volna, hogy figyel rám.

olyan apukát szerettem volna, aki nem hangulatember, nem üvöltözik, elfogad olyannak, amilyen vagyok, nem sérteget, büszke rám, tanácsot ad, ha kérem, ahelyett, hogy lehülyézne.

2009. júl. 19. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Azért szerintem lennének alap dolgok, amik alól nincs mentség, hogy a gyerek nem igényli.
2009. júl. 19. 01:06
 3/14 anonim ***** válasza:
86%

Első és legfontosabb: a párokat ne csupán a szex kösse össze,hanem az egymás iránti szeretet,legyenek toleránsak egymáshoz,ne csak a saját érdekét nézze egyik sem,ne csak a gyerek legyen fontos az anyának,hanem a házassága is.Csak így biztosítható,hogy a gyerek kiegyensúlyozott légkörben,családban nőjön fel.Egy nő ne szüljön gyereket,ha a párjával nem jó a kapcsolata.Egy gyerek csak ront a helyzeten.Több felelősség kellene.Ha már meg van a gyerek,akkor a kapcsolatot kellene rendezni,nem pedig azonnal elválni.Egy gyereknek nem csak anyagi biztonság kell,hanem teljes család.

Régen kötelező volt házassági tanácsadásra járni,amire ma is szükség lenne.Az sem ártana,ha a szülőket felkészítenék a gyermekneveléssel járó terhekre.Nem elég a gyereket etetni-itatni,hanem nevelni is kellene.Sok szülő,főleg anya jó nevelésnek tartja,ha mindent megad a gyereknek,amit anyagilag megtehet,a kisgyereket egy pillanatra sem engedi el maga mellől stb.Ugyanakkor a gyerek nem tanulja meg a másokhoz való alkalmazkodást,hogy nem kaphat meg mindent,amire vágyik és elégedetlen kamasz,vagy normális párkapcsolatra képtelen felnőtt lesz belőle.

Nem az a fontos,hogy mindeféle tudományosnak modott módszert kipróbáljának,mint pl.az ovodás gyerek képességeinek fejlesztése,vagy a beszélni tanuló gyerek beszédkészségének fejlesztése.Ezek helyett a gyerek igényeinek megfelelő beszélgetés,a helyes magatartásra való nevelés sokkal fontosabb lenne.Közös programok a szülőkkel,testvérekkel,rokonokkal.Így megtanulná,hogy nem ő a világ közepe,és tudna alkalmazkodni másokhoz.Az értelmét pedig megfelelő könyvekkel stb kellene fejleszteni.Ehhez az is kellene,hogy a szülők is olvassanak.Nem engedni,hogy a gyerek ellenőrzés nélkül mindenféle filmet,videót stb.nézzen.Hogy naphosszat a számítógép előtt üljön,hanem értelmes elfoglaltságot kellene neki találni.És már kicsi korban hozzászoktatni,hogy az otthoni munkákban segítsen,rendben tartsa a saját dolgait,ne hagyja szanaszét a játékait stb.

Valamikor régen egy idős néni azt mondta nekem,hogy a gyereknevelés művészet,amit egy anyának megkell tanunia.Csak akkor lesz jól nevelt és boldog a gyereke.

2009. júl. 19. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
47%
Kérdező, egyetértek veled abban, hogy sokan eldobják a gyereküket, nem is szeretik szinte, de hogy lehetne meghatározni azt, hogy kinek lehessen gyereke? Ez egyéni döntés és van, amikor nem is az pl. nemkívánt terhességnél. Rengeteg nem kívánt terhesség van, akkor velük mi lenne? És ha valaki teherbe esik és a kritériumoknak nem felel meg, el kell vetetnie a babát? Mert sokan nem gürcölnének azért, hogy utána örökbe adják vagy érzelmileg kötődnének hozzá. Honnan tudod, hogy az a szülő, aki alkalmasnak látszik tényleg az és az is lesz 5 év múlva is? Mi a garancia rá, hogy nem 10 év múlva kezdi el verni a gyereket az alkohol hatására? Veszett ügy, lehetetlen kivitelezni. A válaszom az, hogy a gyermekvállalást a gyakorlatban nem lehet kritériumokhoz kötni.
2009. júl. 19. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
92%

Legfontosabb kritériumok?


megbízhatóság

figyelmesség

önzetlenség

fegyelmezettség

kitartás

következetesség

empátia

stabil értékrend

szeretetet adni és kapni tudás


Kb ezek a felnőtté érés alapjai is, de jó szülő szerintem csak abból lesz, aki ezekkel a tulajdonságokkal rendelkezik.

2009. júl. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
87%
Előző vagyok, ezt még lefelejtettem a felsorolás végéről. Szerintem kihalna az emberiség, ha a felsorolást be szeretnénk tartatni a gyereket vállalni kívánókkal, de ugye a kérdés is idealista volt, így a válasz is az lett.
2009. júl. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem mindenkit kényszeriteni kellene, hogy sterilizáltassa magát, de elötte vennének tölük ondót/petesejtet, amit lefagyasztanak.

Utánna aki "megérdemli", annak be lehetne ültetni egy megtermékenyitett petesejtet. Képzeljétek el, milyen jól lehetne kontrollálni az emberiséget és csak csupa szuper lények keletkeznének. Aki meg ki akarná játszani a rendszert, azt ki kell végezni.


Komolyan: hogy gondolod egyáltalán azt, hogy feltételeket lehessen szabni ilyen téren az embereknek?! Ki ellenörizné, ki engedélyezne, hogy kinek lehet gyereke?! Ha valakitöl megtagadják az engedélyt, akkor az örökre érvényes? És ha valaki megfelelt és lett gyereke, de késöbb a körülményei változtak, akkor a gyereket el kell venni töle? (akkor is, ha szereti, de nincs megfeleö anyagi helyzetben?)

Ugy látom, egyáltalán nem godnoltál bele abba, amit kérdeztél.

2009. júl. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
06:41 - Ehhez ugye már az kéne, hogy a szex ne csak szórakozás legyen (mondjuk a tinik között), hanem ha valaki már csinálja, akkor legyen felelősségteljes, ne akkor ijedjen meg, amikor már megtörténik a baj, hanem legyen tisztában azzal, hogy mivel járhat, és tegyen meg MINDENT, ha nem akar (még) gyereket. Én itt most nem a véletlen 1-2%-ról beszélek, hanem azokról, akik nem tesznek meg mindent, vagy éppen semmit nem tesznek meg, csak "durr bele". Nekem ez lenne az első szempontom. Addig valaki ne szexeljen, míg nem elég felelősségteljes és nem elég felnőtt hozzá AGYILAG.
2009. júl. 19. 10:54
 9/14 A kérdező kommentje:
10:48 olvasd el a 06:25 és a 09:17-es válaszát. Ennek az anyagiakhoz semmi köze. Akik általában félretolják a gyerekeket, azok nem az anyagiak miatt teszik, ahogy megfigyeltem, nekik pont hogy jól megy anyagilag, ami mellett a gyerek valahogy háttérbe szorul.
2009. júl. 19. 10:58
 10/14 A kérdező kommentje:
Anyukám tanítónő, és rajta keresztül sok mindent látok, és sokszor azt látom, hogy még a szülők is nevelésre szorulnának. Igen, az a felkészítés gyerekvállalás előtt, jó lenne, hasznos lenne, és szükség lenne rá a gyerek érdekében. Nagyon sok az olyan gyerek, akik az iskolában lelkileg, mentálisan sérültek, és ez a szülők miatt, még ha a gyerek nem is mondja ki célzottan, kiderül. Rossz látni ezeket a gyerekeket, hogy nem is igazán boldogok.
2009. júl. 19. 11:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!