Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért szólnak bele, hogy hogy...

Miért szólnak bele, hogy hogy nevelem a gyerekemet?

Figyelt kérdés

Egyedül nevelem, nincs feleségem. Hallottam már innen-onnan, hogy nem jól csinálom. Nem vagyok túl komoly és sok mindent megengedek, de neki is tenni kell érte. Én férfit, apát akarok belőle nevelni nem egy elkényeztetett anyámasszonykatonáját. Persze hagyom, hogy gyerek legyen (amúgy 9 lesz). Nem látom rajta, hogy zavarná a dolog és nem is mondja, mindent szívesen megcsinál amit kérek tőle, de néha magától jön segíteni. Nem mindig hagyom lustálkodni de azért néha belefér, nem akarom, hogy naplopó legyen. Mindenre megtanítom ami hasznos és amit a fejébe vesz azt megcsinálja, szerintem ez jó és büszke vagyok rá. Volt már, hogy behívtak a suliba mert verekedett egy másik gyerekkel, de igazából én mondtam neki, hogy ha úgy van akkor nyugodtan védje meg magát mert tudom, hogy magától még nem köt bele másokba. Tudja, hogy mit szabad és mit nem és boldog is.

A múltkor azt mondta egy ismerős nő, hogy túl kemény vagyok vele. De az ő gyereke meg az utcán leáll kiabálni az anyjával és mindennek az ellenkezőjét csinálja, ráadásul állandóan hisztizik meg rosszalkodik.

Tudom, hogy nem ártana neki egy anya, éppen azon vagyok. De ha boldog így akkor miért szólnak bele?


2012. aug. 5. 14:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%
Nagyon jól csinálsz mindent,ne foglalkozz senkivel.
2012. aug. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
73%

Ezek alapján szerintem jól neveled. Igenis védje meg magát! Nem szeretem ezt a mai felfogást, hogy a gyerek ne verekedjen. Nem az, hogy kötekedjen, de ha belé kötnek, igenis védje meg magát! Engem is így nevelt apám, és lány létemre meg is védtem magam, tiszteltek a fiúk.

Az meg nem árt ugyancsak, ha tiszteletet tanul. Nevetséges, hogy sok gyerek a szülei meg a környezete fején táncol, bármit megtehetnek. Biztosan jó apja vagy a fiadnak. Ne törődj senkivel!

23N

2012. aug. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
93%
Igenis jól neveled! Biztos belevaló kissrác, az ilyenekből lesznek igazi férfiak és valljuk be ebből kevés van mostanában. Engem is hasonlóan neveltek (lány vagyok) és itt vagyok, boldogan élek. Talán boldogabban mint azok akiknek minden meg volt engedve.
2012. aug. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ne törődj az okoskodókkal.

Egyedülálló szülőként próbálsz helytállni, ez dicséretre méltó dolog, és hál istennek vannak elveid, nem léhűtő senki lesz a fiadból.

2012. aug. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Így nehéz eldönteni, mert nem ismerünk Titeket.

De a leírásod alapján jól neveled. Ne foglalkozz másokkal, csak a fiaddal. Legfőképp arra tanítsd meg, hogy tisztelettel bánjon a nőkkel, és akkor nem lesz semmi gond.

2012. aug. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 intrepid ***** válasza:
100%

Tehát egyszer kikezdtek azért, mert szerintük túl szigorú vagy. Aztán az is baj volt, hogy iskolában verekedésbe keveredett, és te nem rontottál neki. No komment.

Ha asszonyt viszel a házhoz, nagyon használd a mostani eszedet, már a levél alapján, hosszú próbaidő, a gyereknek is legyen jó.

2012. aug. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
82%
Az egy dolog, amit te most itt leírtál, de szívesen meghallgatnám mondjuk a gyereked, a gyerek tanárai, az ismerőseitek véleményét is ugyanerről a témáról. Az ember a konfliktushelyzeteket úgy adja elő kívülállóknak, hogy önmagát tünteti fel jó színben. Ha több ember is elmondaná a véleményét, akkor már jobb képet tud kapni egy idegen. Eze az oldalon viszont ez nem megvalósítható, itt csak azt látjuk, hogy te az egekig dicséred a saját nevelési módszeredet, mások nézőpontját viszont nem tudod bemutatni.
2012. aug. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
a leírtakból ítélve szerintem teljesen jól neveled a fiadat, nem is kell másra figyelni. szerintem így embert nevelsz belőle, abból meg nem sok van a világban, nagy kincs lesz majd az a gyerek
2012. aug. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ha nektek jó így, ne foglalkozz vele, hogy mások mit mondanak! Biztos vagyok benne, hogy nagyon jó apa vagy!


Tudod, minket is apukánk nevelt, és neki is folyton beszólogattak... A nők jellemzően meg vannak győződve róla, hogy egy férfi nem tud egyedül gyereket nevelni, és ezért állandóan gyámolításra szorul. Ilyenkor csak segíteni akarnak, azt hiszik, szükség van rá.


Finoman add a tudtukra, hogy nem így van. Nálunk bevált, egy idő után abbahagyták. Látták, hogy tök normálisan, szépen és nyugalomban éltünk, jól tanultunk, utaztunk, rendes ételeket ettünk...

2012. aug. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Szerintem tökéletes a nevelési módszered!Ne változtass rajta!Így tovább!
2012. aug. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!