Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem szólnak meg ha nagy...

Nem szólnak meg ha nagy pocakkal szoktatom be az oviba a gyerekemet? Látszik ugye hogy én otthon leszek.

Figyelt kérdés
Úgy értem hogy a beiratkozásnál nem fog látszódni, de utána nem húzzák majd a szájukat hogy miért nem marad otthon a gyerekem ha amúgy is otthon vagyok? Másnak is ovis úgy a nagyobbik hogy otthon vagytok a tesóval?
2011. febr. 9. 14:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az oviba mért szólnának meg? Ilyen gond maximum bölcsiben lehetne.....ovodába kötelesek járni a gyerekek, senki nem fog megszólni....
2011. febr. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én is pocis vagyok és most lenne az oviba iratás de nem fog menni oviba mert pont akkor költözünk amikor kezdené viszont még nem tudjuk hová... azt sem szeretném hogy amint beköltöztünk egyből menjen oviba mert azt érezné hogy Ő már felesleges és tartok tőle hogy sok lenne az újdonság neki új város új lakás új szoba és még az ovi is.... nem.

Inkább vár egy évet .


Amúgy senkinek semmi köze hozzá ha mégis beszólnak ha körzeti oviba jár nem veszi el a helyet neki is joga van oviba járni.

2011. febr. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Értem. 3 éves lesz majd, csak gondoltam arra is hogy majd szólnak hogy akkor vegyem ki a gyereket mert kell a hely. Budapesti vagyok,és ugye sok hely eléggé tele van.
2011. febr. 9. 14:49
 4/12 anonim ***** válasza:
Senkinek semmi köze hozzá! Egyébként meg az oviba járás jó a gyereknek mert később könnyebben fog tudni kapcsolatot teremteni,stb. Azonkívül, Neked is könnyebb lesz majd, ha csak egy kicsiről kell gondoskodnod napközben, nem kettőről.
2011. febr. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Minden gyerek óvodaköteles! Óvodába járatni a gyereket nem jog, hanem kötelesség. Senki nemfogja azt mondani hogy ne járasd óvodába mert úgyis otthon leszel.....
2011. febr. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Várandós vagyok és a kistesó születéséig jár a gyerkőc oviba. Amikor meg lesz a kistesó, akkor néhány hetet itthon tölt majd velünk szabin. Egyrészt, hogy ne érezze magát kipaterolva, másrészt, hogy elkerüljük az ovis betegségeket.
2011. febr. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

14:43!

Az iskolát megelőző 1 évben kell résztvennie a gyereknek a nevelésben, tehát nem kötelező oda járnia...

Kérdező! Ha már felvették a gyereket, kirakni nem fogják. Azt sem hinném, hogy húznák a szájukat. Ha nem a te gyereked, akkor a másé lenne ott, tehát az óvónőknek nem lenne kevesebb munkájuk. Azt viszont nem árt átgondolni, hogy a gyerekek össze-vissza fertőzik majd egymást, így a tiédet is, aki majd haza hurcolja hozzád meg a picihez a sok bacilust.

2011. febr. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

5 éves kortól ovodaköteles a gyerek, előbb nem az!


Az ovodától függ... De ha már felvették, akkor nem gondolom, hogy emiatt kiraknák a nagyot az oviból.

2011. febr. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

De lehet hogy megszólnak de nem kell vele foglalkozni. A te gyerekednek ugyanolyan joga van közösségbe járni, és ott gyerekek között lenni mint más gyereknek.

Nálunk is így van ahogy mondod hogy kevés a hely és én is nagy pocakkal szoktattam be a fiamat ráadásul nem volt egészen 3 se mert szept.szoktattam és októberi.

És igen megszóltak, szomszédok is stb. hogy lepasszolom a gyereket hogy annál könnyebb legyen nekem...

Hát az ilyen "kedves" jóindulattal nem kell foglalkozni:)

Elmondanám,hogy a fiam mióta ovis (amúgy is imádja) verseket szaval, énekel, mondókázik, ügyesen terít, elpakol maga után kezet most, wc-zik :))

És a hülye szomszéd anyukák meg irigykednek:) Nem érdekel őszintén megmondom, és mostmár van amelyik belátta hogy hát igen, lehet neki se kéne itthon tartani a 4 fal között a 4 éves gyereket...

2011. febr. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
a 15.00-ás vagyok betegségekre visszatérve igen lehet hogy hazahoz ezt azt de mivel itthon vagyok így nem küldöm vissza az oviba félig még lógó orral stb. mint sokan teszik, és egy pár betegséget elkapott ugyan a fiam de amíg szoptattam a kicsit az nem kapta el. És egy két hónapja már nem hoz haza semmit a nagyobb.
2011. febr. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!