Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért szólnak bele, hogy hogy...

Miért szólnak bele, hogy hogy nevelem a gyerekemet?

Figyelt kérdés

Egyedül nevelem, nincs feleségem. Hallottam már innen-onnan, hogy nem jól csinálom. Nem vagyok túl komoly és sok mindent megengedek, de neki is tenni kell érte. Én férfit, apát akarok belőle nevelni nem egy elkényeztetett anyámasszonykatonáját. Persze hagyom, hogy gyerek legyen (amúgy 9 lesz). Nem látom rajta, hogy zavarná a dolog és nem is mondja, mindent szívesen megcsinál amit kérek tőle, de néha magától jön segíteni. Nem mindig hagyom lustálkodni de azért néha belefér, nem akarom, hogy naplopó legyen. Mindenre megtanítom ami hasznos és amit a fejébe vesz azt megcsinálja, szerintem ez jó és büszke vagyok rá. Volt már, hogy behívtak a suliba mert verekedett egy másik gyerekkel, de igazából én mondtam neki, hogy ha úgy van akkor nyugodtan védje meg magát mert tudom, hogy magától még nem köt bele másokba. Tudja, hogy mit szabad és mit nem és boldog is.

A múltkor azt mondta egy ismerős nő, hogy túl kemény vagyok vele. De az ő gyereke meg az utcán leáll kiabálni az anyjával és mindennek az ellenkezőjét csinálja, ráadásul állandóan hisztizik meg rosszalkodik.

Tudom, hogy nem ártana neki egy anya, éppen azon vagyok. De ha boldog így akkor miért szólnak bele?


2012. aug. 5. 14:50
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Beleszólnak azért is mert így csinálod, de azért is ha úgy. Mindig bele fognak kötni a nevelési módszereidbe meg a stílusodba, hiszen egyedül neveled férfiként. Mindig lesznek nagyon "kedves" nőt, akik meg akarják majd mondani a "tutit". Egyszerűen azért mert férfi vagy.
2012. aug. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Fiúgyermekekben van egy egészséges agresszivitás. Ez alapvető, amit túlságosan elfojtani nem szabad, viszont tudni kell kordában tartani. Mondom a fiaimnak, ne az iskolában verekedjetek, mert ott mindenki beleszól, ha beléd köt valaki rendezzétek el máshol ahol csak ketten vagytok. Jön haza a kisebbik, nyakig sárosan, csapzottan. Kérdem tőle, hogy iskolai-e. Á, buszmegállói.. Adtál is vagy csak kaptál? Adtam is.- Na, akkor minden rendben van. Mire ő: úgy gondolom én is. Ezzel az ügyet lezártuk. 10 éves volt akkor. Minek nagy feneket keríteni a dolognak. Ha nem tapasztalja meg a fiúgyerek, hogy igenis meg tudja védeni magát szükség esetén, akkor mindig félni és menekülni fog. Álljon ki magáért és ez nem egyenlő azzal, hogy keresi a bajt, meg kötekedik.
2012. aug. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Biztos vannak olyan dolgok amiket tényleg rosszul csinálok de nem nagyon szoktak rá panaszkodni. Van életkedve, sokat nevet úgyhogy gondolom boldog.
2012. aug. 5. 15:40
 14/15 anonim ***** válasza:

Férfi létemre még soha nem keveredtem verekedésbe, se kölyökként, se felnőttként. Jártam küzdősportra, ahol volt "legalizált verekedés", tehát meg tudtam volna védeni magam, de soha nem volt rá szükség.

A konfliktusok megoldását inkább a beszélőkémre bíztam és rendszerint sikeresen. A mai napig csodálkozom, amikor a fiúgyerekeknek azt tanítják, hogy erőszakkal kezeljék a konfliktusokat.

2012. aug. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Tök mindegy mit csinálsz, mindig mindenbe beleszólnak. Ha van kardigán a gyereken, ha nincs. Ne vedd fel ezeket, én már túltettem magam ezen.

Volt olyan, hogy a pénztárnál álltam az akkor pici gyerekemmel, aki megkérdezte, hogy kaphat-e gumicukrot. Én mondtam, hogy nem, amit a gyerek szó nélkül el is fogadott. Erre az előttem álló nő megfordult és leb.szott, hogy miért nem veszem meg a gyereknek, olyan szépen kérte. Én meg nem kezdtem magyarázni, hogy a kosaramban már van neki finomság ami egészségesebb is, különben is ki vagyok számolva pénzzel és azt nem gumicukorra fogom költeni, ehelyett csak azt mondtam határozottam: mert én vagyok az anyja, és én azt mondtam.


A másik: Ültünk a buszon, beszélgettem a gyerekkel, de néha hangosabban kezdett beszélni, én szóltam, hogy halkabban. Egyszer megszólalt mellettem egy nő, hogy mit cs.szegetem folyton azt a gyereket, miért nem hagyom békén. Mégis mikor neveljem, miért baj az, ha a gyerek nem üvölt úgy a buszon, mint a vadszamár??

2012. aug. 5. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!